Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през януари

  • 122 226
  • 4 271
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 784
Ули, благодаря,че сподели! Общо взето това е и моя режим, когато нямам режим 🙃! Само дето често си позволявам напоследък глутен,а знам ,че не ми е добре от него!
Бабугерите и аз ги знам,така ги наричат по моя край( бабуджере😂).
Тук при нас децата три пъти ги пращат на "просия"! Един път на Бъдни вечер,един път на 31 декември и един път в навечерието на Йордановден. Тръгват главно по магазини и заведения с едни метални триъгълници, които блъскат с пръчка и нареждат "каланта". Ужас просто!

# 76
  • Мнения: 2 170
Оле, Сис, и аз съм ги виждала на 31 с триъгълниците, но като не разбирах нищо, ме умилиха. Останал ми е хубав спомен. Беше скоро след операцията на Карамелов и всичко различно от болници ми носеше радост...
Скрит текст:
31.12.2019 Мениди област Амфилохия. Изпращам последния ден на една от най- жестоките години в живота ми, която ме шамароса до отрезвяване,ступор и ампутация….
Нямам търпение да си тръгне и да събере в куфарите си цялата мизерия, която изля върху русата ми глава. Навън е 13 градуса по Целзии, а в душата ми  е 7895 по Рихтер…
Ранно утро. Кафепия и дълбая в дълбокото  на душата ми,в най- романтичното кафе на Мениди, решено в любимите ми цветове- морско синьо и розово. Правя равносметки и като на филмова лента в главата ми се прожектират кошмарите, в които се пържих последните месеци. От безрадостните мисли ме изтръгват ангелски гласчета. Вдигам невиждащ поглед и виждам деца! Децата на Мениди. Събрани в малки групички „сурвакат“ или както там го наричат. Държат в ръцете си миниатюрни картонени кутийки, украсени според фантазията им и  метални „триъгълници“, звънящи като звънчета. Пеят някаква песничка, от която вдявам само думите- „агиос Василий…..“ Толкова е затрогващо. Отиват до бара и пеят на собственика.След „номера“, той пуска паричка в процепа на кутията. Не досаждат на посетителите, тихичко и без никакъв шум се оттеглят. След третата група се осмелих да ги извикам на моята маса. К‘во пък и на мен ми се полага нещо хубаво 🙂 Пристъпват плахо, гледат ме с широко отворени очи, и аз ги приканвам да ми пеят за агио Василий. Не ме разбират! Тогава вадя банкнота и я пускам в кутията. Децата схващат какво искам и започват вълшебната песен. Непознатите думи се изливат като елей върху изранената ми душа. В очите ми напира издайническа влага. Не искам да ги плаша и все пак го правя, като шумно ръкопляскам 🙂  Връщам се  в ресторанта на  Нико, като междувременно привиквам всички срещнати деца да ми пеят. Кой знае, може пък техният свети Василий да се смили над една закоравяла грешница…Получавам амнезия и времето започва да се движи със скорост едно узо в час.  Усещам, че и уличните котки са благоразположени към мен. Животът е хубав! Просто трябва да си ЖИВ , за да чуеш една обикновена песничка за ЧУДОТО! Не е нужно дори да я разбираш.Просто трябва да слушаш със сърцето си!
Децата
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 01 яну 2022, 17:06 от Caramella

# 77
  • Мнения: 5 784
Ох,бе, Карамел! Как успяваш да видиш хубавото във всеки и всичко?! Това твоето си е талант!

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 40 974
Така е..талант си е. Дай Боже всекиму!
Кармелота, Kissing Heart !

# 79
  • Мнения: X
Карамел, каква шармантница си само!

# 80
  • Мнения: 7 516
Ех, Карамелчик Heart
Едно време "свирихме" с такива триъгълници в часовете по музика.

Прочетох и аз за режима на Ули - благодаря, че сподели.
Трябва да мисля и аз някаква диета/режим, че не може така само с ядене и минимално движение.

# 81
  • Мнения: 12 249
Карамел, ❤

Последна редакция: нд, 02 яну 2022, 05:24 от Сирос

# 82
  • Мнения: 2 170
Любими мои Heart
Сиросче, точно от моите са!

# 83
  • Мнения: 10 993
Карамелче Kissing Heart

Момичета, уточнявам, че това не е режим с цел отслабване. Казват, че и до там се стигало, ама има още ужасно много неща.... Главната му цел е възстановяване на метаболизма и от там подпомагане на щитовидната, нормализиране на инсулин, кръвна захар и т.н.

П.П. Слагам линк към сайта на лекаря, който се води "основател", на някой ако му се задълбава
http://raypeat.com/

Последна редакция: сб, 01 яну 2022, 16:34 от Ули

# 84
  • Мнения: 14 840
Много от рано почнахте с диетите,едва 01.01. е. 😂

Последна редакция: сб, 01 яну 2022, 17:20 от Anyyyone

# 85
  • Мнения: 12 249
Ени, одрала ти е кожата. ❤

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 40 974
М дааа..още красотички Kissing Heart

# 87
  • Мнения: 1 478
Ени,ама вие и двете сте разкошни! Heart Eyes

Карамелка , Heart  !

# 88
  • Мнения: 5 784
Ени,🥰! Много сте красиви и двете,а Синеочето прилича на теб страшно много.

ММ се прибра от работа и взе да ме дразни!
Беболина спи ,а той пуска пералня в банята до спалнята й . Сега хърка до мен на канапето,а аз се опитвам да уча 😡

# 89
  • Мнения: 1 478
А пък мойто ММ днес си седи цял ден вкъщи!Дори изгледахме цял филм! Сипали сме си вино и дояждаме от снощи.Не ми се иска да свършва деня,така приятно ми е...Защо съм такава ... не знам и аз,искам да не ми пука толкова...
След малко пак ще излезе да свърши някаква работа,а утре цял ден го няма.Толкова рядко имаме такива дни като днешния.
Прави бяха картите на Ваичка, чувствам се самотна.

Общи условия

Активация на акаунт