?Въпроси всякакви за СО? 2022

  • 310 837
  • 8 905
  •   2
Отговори
# 3 885
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Анонимна, моето мнение е, че връщането назад винаги е грешка. Казвам го като човек, който е давал втори шанс, че и с дете бяхме вече.

# 3 886
  • Мнения: 8 937
Stranger, кой както се подреди. Да работя, да въртя цялото домакинство, че и да не мрънкам? Аз мрънках, когато трябваше само за себе си да го правя, как ли ще го търпя при двама здрави, пълнолетни мъже.

# 3 887
  • Мнения: 2 052
Анонимната съфорумка с бившия от 2 години:
Според мен в момента ти нямаш повод за разсъжденията, които те занимават - той не е направил заявка за промяна на отношенията ви, просто се държи добре - мило, сърдечно, итн. Това е прекрасно и определено сте изключение, но не е равнозначно на "давай да се съберем".
Но понеже ти си го познаваш най-добре, допускам, че разчиташ поведението му правилно и той наистина по заобиколен начин ти дава да разбереш, че му се играе пак главна мъжка роля. Хубаво. Обаче тук проличава един много неприятен модел на общуване - единият дава завоалиран, неясен сигнал, а другият върши целия емоционален труд, поема риска да бъде директен, разцъква разни хипотетични сценарии на ум и като цяло е оставен сам да реши, измисли, прецени. Това е неприятно от една страна, защото той явно не обича да сваля картите, харесва му да се чудиш дали не си въобразяваш всичко, оставя те сама да се пържиш на бавен огън. От друга страна ти от най-малкия и пренебрежим повод - скачаш в действие, явно си инициативен, решителен човек, ама малко действаш за двама и на второ четене едва ли се е живеело лесно с теб. Удобно - със сигурност, ти вършиш, действаш, обгрижваш, решаваш, но лесно - не, защото ти отнемаш полето за действие на човек, вземаш въздуха на нещата и не им оставяш време да се случат. Усещам някакво дълбоко недоверие към другите - дали ще се справят, дали ще действат въобще, гледаш уж да ги улесниш, но всъщност е друго. Имаше един виц навремето, за пияния съпруг, който се прибира вкъщи си с думите> Ти си умна жена, Марче, ще измислиш нещо.
В цялата работа не прочетох и ти реално искаш ли нещо повече и различно от това, което имате сега като отношения. Всичко се върти около - ама той явно иска, аз сега трябва да реагирам. Ами не, не трябва. Ако сегашният ви модел те устройва може да се правиш на разсеяна колкото си пожелаеш, защото не целиш промяна. Но ако все пак искаш нещо повече, задай си въпроса защо не можеш да го оставиш той сам да постави ребром въпроса, дори да е нетипично за него, защо не си готова да му покажеш, че със старата песен не минава, а отново скачате в познатия - и доказал се като неефективен - коловоз на общуване. Аз съм скептична колко уникално хармонично е било преди, но не се съмнявам, че нещата са вървяли, защото ти си бутала, дърпала, а той не ти е пречил и вероятно е съдействал дори. Но не знам дали е избягал към ергенския живот само от желание за по-малко отговорности, може да е имало и някакъв скрит мерак за повече автономия, като младеж, който се изнася от родителите си.

# 3 888
  • Мнения: 18 298
По принцип който е изоставил другия, той следва да поиска ново събиране.
В обратния случай - изоставят те, а ти напираш да се събирате, излизаш най-малкото досадник, който не уважава желанията на другия.

# 3 889
  • Мнения: 1 247
Купете си съдомиялни. Няма да се карате за чиниите. Изплакваш и подреждаш. Много трябва да е скучен нечии живот, да се кара с друг защо не са измити 2 чаши. Мързел, простотия... българщина.

# 3 890
  • Мнения: 19 854
Кой демонстрира лукс? Аз виждам само чужбинско живущите да го правят.
Тука са все селянчета с ниво ресторантско хранене като лукс и пари. :>

# 3 891
  • Мнения: 1 247
Кой демонстрира лукс? Аз виждам само чужбинско живущите да го правят.
Тука са все селянчета с ниво ресторантско хранене като лукс и пари. :>

Ееее, Боси, изтървала си разговора от преди няколко дни. Цялата тема вадеше 10+к лева месечно и парите валяха нахално върху аристокрацията българска. Пречиха им на мисленето даже, тез' валежи. Чаках да ме повикат, да обера падналото, ама не - не искат да вършат добри дела.

# 3 892
  • Мнения: 18 530
А за какъв лукс става дума? Не се ли говори за битовизмите в смисъл как най-лесно да се справим с тях? Това е ежедневие, а не лукс Simple Smile

# 3 893
  • Мнения: 6 559
О хайде оставете я тая тема.. който както се е уредил и му е удобно да си кара.
 Дайте да обсъдим нещо много по-важно като забраната на абортите в САЩ. Или как "свободна" Америка се върна 150 години назад.

# 3 894
  • Мнения: 18 530
Много кофти това с абортите. Не го доумявам... как се случи.

# 3 895
  • Мнения: X
А за какъв лукс става дума? Не се ли говори за битовизмите в смисъл как най-лесно да се справим с тях? Това е ежедневие, а не лукс Simple Smile
Да де, но да се мият съдове и тави на ръка не ми се връзва с удобство и улеснение на домакинството. А и маникюрът ще пострада Simple Smile

# 3 896
  • Мнения: 9 013
Т.ва "либералите" умирате да изчанчвате реалността! Абортите нито са ограничени,нито са забранени!
После се чудите защо хората ви отбягват...

# 3 897
  • Мнения: 14 844
Я, я, я, каква е реалността?

# 3 898
  • Мнения: 19 854
ПАпи, изпуснала съм вероятно купоня. Simple Smile
//
Лично аз нарочно не желая съдомиялна, не се чувствам длъжна да обяснявам на никого защо. Маникюрът ми е супер.

# 3 899
  • Мнения: 4 949
Сакън жена да не измрънка, че битовизмите и тежат, когато все са нейна задача!
Тук все бизнесмени събрани с отговорен бизнес, над нещата, но вълнуващи се от семейните отношения.
Вярно е, че както си го наредиш. Било селянка да си!


Общи условия

Активация на акаунт