?Въпроси всякакви за СО? 2022

  • 314 375
  • 8 905
  •   1
Отговори
# 8 805
  • Сф
  • Мнения: 10 781
Разсмях се. От мама ,та при гаджето наготово. На 34години...с айфоня- сбъдната мечта , иначе дели на 2 с бъдещата си жена уж.. Даже не е и на 2 , щото къта там нещо от 3 те бона...Я го пускай да пасе сам. Ти си млада , как може да го дондуркаш тоя златен мамин??? Ами операцията ти? Не само няма да намери, ако си в нужда, ами има и не дава.. Мисля,че трябва да му покажеш пътя! Любов ,любов, ама сиренето е с пари. И ако човека до теб не е готов да ги споделя с теб , без значение 2 или 200, по- добре сама на първо време . Но не и с такъв интересчия.

# 8 806
  • Мнения: 1 261
За него айфонче, за нея парфюмче от евтините. На толкова я оцЕня.


Ей тва ми убягна в цялата тема и начин на мислене на авторката и много от потребителките тук- ок, живеят заедно, но реално са си гадженца от сравнително скоро. Нямат брак, дете, ипотека и т.н. Горе долу си делят общите разходи както разбирам, единия не лежи изцяло на гърба на другия. От къде тогава идват претенциите към това, което той изкарва ? Ми ако изкарва 10 бона на месец или ако му дойде приход наведнъж от 100 бона накрая на годината, половината ( или даже всичките според някои както разбирам) и се полагат на нея? Не знам, на мен ми се струва рано за такива сметки, вече като наистина са семейство с дете или общо жилище, да, но на този етап ми идват свръх такива претенции и признавам бих реагирал доста негативно на негово място.

Е ще обясня, като ти е убягнало.
Когато имаш един стандарт, мериш по него. Аз като си купувам еди кво си качество парфюми(например), не бих подарила по-ниско. Човекът, на който подарявам може да няма вкус и да не може да си го позволи, но аз мога(чисто хипотетично).
В тая връзка да натякваш, че за подарък си дал повече пари(70лв.), пък за себе си купуваш айфон е меко казано обидно. При това става въпрос за бъдеща съпруга. Тоест имаш двоен стандарт - ти заслужаваш и си луксозен, пък тя е втора ръка човек. Нещо като - " Що да се минавам с много, като може и с малко, нали и това не може тя  да си позволи даже и трябва да е доволна на всичко, което и е подхвърлено".

# 8 807
  • София
  • Мнения: 13 089
Коментарът на Сорша ме накара да се замисля, какъв мъж си купува скъпи вещи, но си взима "евтина" жена Thinking

# 8 808
  • Мнения: 15 257
Коментарът на Сорша ме накара да се замисля, какъв мъж си купува скъпи вещи, но си взима "евтина" жена Thinking
Ох Joy

А мен ме накара да си припомня самата анонимна какво е писала. Тя купува за Х, разбират се подаръците да са в границите Х, накрая тя иска подарък 2Х. Е ..защо?

# 8 809
  • Мнения: 18 983
Мъж, който иска да остава за него повече си взима жена, която не иска скъпи вещи, разбира се. Което е много относително.
Аз никога не съм имала скъп телефон, но харча за други важни за мен неща. Всяка жена все нещо я влече, и то струва пари пак Simple Smile

# 8 810
  • Сф
  • Мнения: 10 781
Коментарът на Сорша ме накара да се замисля, какъв мъж си купува скъпи вещи, но си взима "евтина" жена Thinking
Ох Joy

А мен ме накара да си припомня самата анонимна какво е писала. Тя купува за Х, разбират се подаръците да са в границите Х, накрая тя иска подарък 2Х. Е ..защо?
Защото си е харесала нещо малко по - скъпо например. И защото не е като да няма начин. Същото ми се случи на мен с парфюмите. Аз си взех за 80. Казах на щерката и тя да си вземе, но тя влезе в друг магазин и си хареса друг , за 140.  Е, какво , трябваше да вдигна скандал сигурно...не, взех го. За хората , на които държиш ,такива бакалски сметки са нелепи. То, в бг повечето хора все се стискаме , ама чак пък толкова...
П.п. хайде сега ме питайте кой колко изкарва и мои ли са парите или на мм 😂

# 8 811
  • София
  • Мнения: 13 089
Представям си аз, че съм мъжа на анонимата... Спирам бмв-то с новите, лъснати гуми, слизам от него с последния модел айфон, а към мен притичва жена ми, задъхана, защото е търчала от спирката на 94, приглажда прическата за 8 лева с домашния маникюр, пръсва един Глейд зад ушите и премята торбата от Лидъл на рамо... искам изрично да подчертая на Анонимната, че не й се подигравам, а искам да види отстрани абсурдността на ситуацията. Нека се замисли... този мъж такъв ли беше от самото начало, или в даден момент започна да се държи така? Искам ли да завися аз от такъв мъж, финансово или всякак? И най-вече, искам ли да съм част от тази мила картинка?

# 8 812
  • Мнения: X
Е така както го описваш ще си каже човек, че с 3к човек има някакъв невероятен стандарт…

# 8 813
  • Мнения: 20 405
То едно е да осъзнаваш с акъла си, друго е да те водят емоциите.
То на нея ѝ е ясно, че това не е ок, затова го споделя и тук, но е в противоречие с чувствата си. Хем го обича, хем усеща, че тази дребнавост и стиснатост не са добре.
Сама трябва да намери начин и път да се стикова с него, ако го обича наистина.
Идеални / префектни хора няма. Всички си редим пъзелите сами.
Ако надделее дразнението и чувството на неуважение, постепенно и по естествен начин връзката ще се разпадне.

# 8 814
  • Мнения: 15 257
Ама вие продължавате да гледате сумата, не манталитета. Тя сама си го е писала - бил ù казал, че харчи повече, отколкото изкарва. Според нея не е вярно (естествено), тя се простирала в своята заплата (естествено) и е с него по любов (естествено).
Не падаме от Марс и Венера - и ние плащаме сметки, пазаруваме в Технополис и се подстригваме, даже, представи си, сме живели с мъже (някои - с жени).
Тука просто нещо се премълчава. Доста неща, всъщност.

Е така както го описваш ще си каже човек, че с 3к човек има някакъв невероятен стандарт…
Ми нисък е. Направо да се откажеш от него, както разбрахме.

# 8 815
  • Мнения: 6 307
За него айфонче, за нея парфюмче от евтините. На толкова я оцЕня.


Ей тва ми убягна в цялата тема и начин на мислене на авторката и много от потребителките тук- ок, живеят заедно, но реално са си гадженца от сравнително скоро. Нямат брак, дете, ипотека и т.н. Горе долу си делят общите разходи както разбирам, единия не лежи изцяло на гърба на другия. От къде тогава идват претенциите към това, което той изкарва ? Ми ако изкарва 10 бона на месец или ако му дойде приход наведнъж от 100 бона накрая на годината, половината ( или даже всичките според някои както разбирам) и се полагат на нея? Не знам, на мен ми се струва рано за такива сметки, вече като наистина са семейство с дете или общо жилище, да, но на този етап ми идват свръх такива претенции и признавам бих реагирал доста негативно на негово място.

Е ще обясня, като ти е убягнало.
Когато имаш един стандарт, мериш по него. Аз като си купувам еди кво си качество парфюми(например), не бих подарила по-ниско. Човекът, на който подарявам може да няма вкус и да не може да си го позволи, но аз мога(чисто хипотетично).
В тая връзка да натякваш, че за подарък си дал повече пари(70лв.), пък за себе си купуваш айфон е меко казано обидно. При това става въпрос за бъдеща съпруга. Тоест имаш двоен стандарт - ти заслужаваш и си луксозен, пък тя е втора ръка човек. Нещо като - " Що да се минавам с много, като може и с малко, нали и това не може тя  да си позволи даже и трябва да е доволна на всичко, което и е подхвърлено".

Е хубаво де, ама аз като имам един стандарт, моя работа ли е да го докарвам и нейния за моя сметка? Пак наблягам на това, че са гаджета, живеят заедно, но не са по сериозно обвързани.  Всички се хванахте за подаръка, но едва ли е само това. Вече кой кво си е купил с парите изкарани от него, не мисля, че другия има право да претендира все едно е ощетен. Не и на този етап. Това важи и за нея, какво си купува с остатъка от заплатата си е нейна работа, но харченето безконтролно и системното зануляване заради боклуци и глупости ( примерно нови дрешки, дето се обличат макс 2 пъти и омръзват, следващият месец пак) не говори добре за нея. В случай, че е така, да вметна отново не мога да преценя кой е прав в случая.

# 8 816
  • Сф
  • Мнения: 10 781
А какво значение има Нарциса, че тя евентуално харчи повече отколкото изкарва? Нали са двама? Във връзка? Даже годеж! Сериозни намерения! Като гледам за чиния от 10 лв спорят, не за такава от баня Рока!
Че то около мен на всички мъжете изкарват поне по 2 над жените и? Не им броят залците на жените си във всеки случай.
Но анонимна така и не отговори бъдещето как са обсъждали. Къде ще живеят, нещо общо ще ли има. Досега слушам за колата му, доходите му, 50 на 50. За мен този мъж няма сериозни намерения. Пък ако се случи някое бебе, сигурно цялата му рода ще се втурне да помага. Той къде е в цялата схема ,че нещо не го виждам като опора на жена си.

# 8 817
  • София
  • Мнения: 13 089
Точно, в манталитета е ключът, и при двамата. Той смята, че тя трябва да се простира според чергата си, тя - според неговата. Отново отбелязвам, не казвам, че така е редно. Но видно тук обща черга няма. Реалната картинка в момента е много проста - той определя тя колко е заслужила да харчи, защото смята, че имайки по-голямата черга, има това право. Третира я като втора ръка човек и се дразни, че тя иска да се сравнява с него. Не смята, че си е заработила за повече.

# 8 818
  • Мнения: X
По-интересно е как, кога и защо се е стигнало до годеж в рамките на тази година, след като толкова рано в отношенията им битовизмите вземат връх?

# 8 819
  • Мнения: 1 550
Коментарът на Сорша ме накара да се замисля, какъв мъж си купува скъпи вещи, но си взима "евтина" жена Thinking
Ох Joy

А мен ме накара да си припомня самата анонимна какво е писала. Тя купува за Х, разбират се подаръците да са в границите Х, накрая тя иска подарък 2Х. Е ..защо?
Ох, стига вече с тия 70 лева, дето дал в повече от нея за коледен подарък, страшна сума, няма що. Охарчил се е... А и се разбират за Х, след като той не й е взел НИЩО за Коледа, след нейното питане.
То и ти си явно по тънките сметки...
Запомни, в едно семейството никога не може всичко да е 50 /50. Иначе и мъжете щяха да раждат...
Б2022, подкрепям,  една жена може да й е достатъчен redmi от 300 лева, но пък да иска филъри, ботокс, качествена козметика и дрехи, друга да иска айфон и кола  и да не се гримира. Ама тук уж става въпрос за бъдещо семейство... С пръстенче и ала-бала.
Както писах в поста, който изтриха, ако анонимната роди дете на тоя шушляк, и остане с 800 лева майчинство, той ще я свре при мама, да пести от квартира и да не се налага да се включва в домашните задължения, ще си джитка с новата кола и айфона, докато на нея й държи сметка за колко е купила дамски превръзки, памперси, тоалетна хартия, храна.. Щом от сега й прави сметка на сешоара и парфюма...

Последна редакция: пт, 30 дек 2022, 12:24 от Прекрасная Василиса

Общи условия

Активация на акаунт