?Въпроси всякакви за СО? 2022

  • 314 381
  • 8 905
  •   1
Отговори
# 8 835
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
Янтре, нито твоят мъж е годеникът на анонимната, нито ти си анонимната. Различни съставки, различен резултат. Който го интересува да постигне твоя резултат, да търси разликите.
Да, не сме еднакви. Но пък казвам, че от моята гледна точка, АЗ не бих търпяла подобен екземпляр. И това повтарям и потретвам.

# 8 836
  • Мнения: 2 052
Финансова култура не е някакъв политически коректен начин да наречем стиснатостта.
Анонимната няма да я стопли, нито да я мотивира, ако и разкажа с какъв размах харча и колко съм глезена и обгрижвана - при това съм грозновата, застаряваща и както сте се убедили вече тук -  бая проклета. Нейният конкретен проблем няма да се повлияе от това, нито ще и даде насоки как да се справи със ситуацията. Но по-умелото управление на собствените финанси - това вече ще има ефект върху живота и, а да управляваш не означава само да цепиш на две и да заделяш. Щом едни пари си сменят джоба при дадено решение, то е и икономическо решение, тя такива прави поне една дузина ежедневно и предвид размера на разполагаемия и доход, всяко едно от тях има относително висока тежест. За съжаление, в нейния случай да смени мъжа просто няма да е достатъчно, за да гарантира по-оптимистични изгледи занапред.

# 8 837
  • София
  • Мнения: 13 089
Мъжете се влюбват в отношението, а жените в живота, който им предлага мъжа.

И двамата ти дадоха 10лв. Но той имаше 100, а аз имах само 10.

Това са последните две неща, които ще напиша по темата за парите и мъжете.

Че каква жена ще вземе на човека последните 10 лева Flushed

Аз се влюбвам в човека и неговата личност. Отношението е това, което ме е задържа или обратното - изгонва. А живота си го градим заедно, като отбор.

# 8 838
  • Мнения: 6 307

Е хубаво де, ама аз като имам един стандарт, моя работа ли е да го докарвам и нейния за моя сметка? Пак наблягам на това, че са гаджета, живеят заедно, но не са по сериозно обвързани.

Е, хубаво де, тя като има някакви хигиенни и хранителни стандарти, трябва ли да му чисти, да му готви, да му пазарува, че и боклучави продукти, защото му се свидят парите дори за храна, като са само гаджета, но не и сериозно обвързани? (Явно днес годежът не се възприема като сериозно обвързване, мятат там един пръстен да мирясат и да не им опяват на главите...)
Затова – гаджетата е най-добре да си живеят всяко у тях си. Вярно, излизането по срещи пак е харчене на пари, а и като си живееш при мама, няма кой да ти топли нощем леглото, ама то идеално положение в този живот няма. Или-или.

Малко съм го пропуснал пръстена, ама пак нещата са горе долу същите. За живеенето заедно вече е според зависи, но наистина като гаджета май е по+ добре да не се споделят кой какво изкарва при големи разлики в доходите, за да се избегнат такива драми. С бившата ми точно така правех, и идея си нямаше какво изкарвам, защото наистина ставаше въпрос за много големи суми и щях да имам същите главоболия.

# 8 839
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
Малко съм го пропуснал пръстена, ама пак нещата са горе долу същите. За живеенето заедно вече е според зависи, но наистина като гаджета май е по+ добре да не се споделят кой какво изкарва при големи разлики в доходите, за да се избегнат такива драми. С бившата ми точно така правех, и идея си нямаше какво изкарвам, защото наистина ставаше въпрос за много големи суми и щях да имам същите главоболия.
По същия начин аз мога да скрия какво стои зад гърба ми за да нямам проблеми. Мъжът ми не само не крие, ами и му знам паролите за банкиранията.

# 8 840
  • Мнения: X
Не го разбирам това криене. Ние си знаем много конкретно кой какво има и колко взима, и това сравнително от началото на отношенията ни. Нямам пари, за които той да не знае.

# 8 841
  • Мнения: 6 307
Говорим за гаджета, при тва не много сериозни. Правите ли разлика изобщо между техния случай и вашите мъже, с общи деца?

# 8 842
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
Говорим за гаджета, при тва не много сериозни. Правите ли разлика изобщо между техния случай и вашите мъже, с общи деца?
Не са гаджета, това е годеник. Очаква се да се оженят.

# 8 843
  • Мнения: X
Според ме също не са им сериозни отношенията въпреки “годежа”. Просто отношението и на двамата е такова, недорасло и несериозно. Не както се полага на бъдещо семейство според моите представи. Интересно е с този годеж дали изобщо се подготвя сватба. Защото има мода разни хора да си разменят обещания, и после след години годеж да се разделят. И някои мъже без особено желание да се женят също използват това да затворят устите на приятелките си, като им дадат пръстен и после им кажат “Закъде бързаш, нали сме сгодени?” И в крайна сметка - нищо. За мен годеж, след който няма сравнително конкретен план за сватба - в рамките на година, максимум година и половина (изключвам отлаганията по ковид по обективни причини), е недействителен и безсмислен.

# 8 844
  • София
  • Мнения: 13 089
Абе годеник, ама са заедно само от година и дори за сметките не могат да се разберат още... Може да са сгодени, ама връзката им е на ниво гаджета. Не знам някой трябва ли да крие доход, ама предвид какви сметки се вихрят, определено не са дорасли да си го знаят.

# 8 845
  • София
  • Мнения: 10 627
Коментарът на Сорша ме накара да се замисля, какъв мъж си купува скъпи вещи, но си взима "евтина" жена Thinking
Ох Joy

А мен ме накара да си припомня самата анонимна какво е писала. Тя купува за Х, разбират се подаръците да са в границите Х, накрая тя иска подарък 2Х. Е ..защо?
Няма такова нещо.
Върни се и виж.
Тя е купила подарък, той Не! Защото забравил (скатал се).
Другото е описано ...

# 8 846
  • Мнения: 1 261

Е хубаво де, ама аз като имам един стандарт, моя работа ли е да го докарвам и нейния за моя сметка? Пак наблягам на това, че са гаджета, живеят заедно, но не са по сериозно обвързани.

Е, хубаво де, тя като има някакви хигиенни и хранителни стандарти, трябва ли да му чисти, да му готви, да му пазарува, че и боклучави продукти, защото му се свидят парите дори за храна, като са само гаджета, но не и сериозно обвързани? (Явно днес годежът не се възприема като сериозно обвързване, мятат там един пръстен да мирясат и да не им опяват на главите...)
Затова – гаджетата е най-добре да си живеят всяко у тях си. Вярно, излизането по срещи пак е харчене на пари, а и като си живееш при мама, няма кой да ти топли нощем леглото, ама то идеално положение в този живот няма. Или-или.

Малко съм го пропуснал пръстена, ама пак нещата са горе долу същите. За живеенето заедно вече е според зависи, но наистина като гаджета май е по+ добре да не се споделят кой какво изкарва при големи разлики в доходите, за да се избегнат такива драми. С бившата ми точно така правех, и идея си нямаше какво изкарвам, защото наистина ставаше въпрос за много големи суми и щях да имам същите главоболия.
Щом така си преценил, явно имаш своите причини. Предполагам, че една от тях е да не залита жена ти към показност, щото доста имат този навик.
Иначе, да, смятам, че мъжът, ако има висока финансова възможност ще се промени и стандарта на неговата жена. Не защото е негово абсолютно задължение, а защото се случва, когато двама са семейство. Нали не очакваш да вечеряте различни неща, защото жена ти не може да си позволи твоето ядене или ти да носиш обувки за 500лв, а тя за 20 от сергията?
Да си е хванал жена с по-висока заплата, а не сега да спори за 100лв повече за храна.

# 8 847
  • София
  • Мнения: 35 332
В мамини всичко му е било фрий, претакованият се счита той.
600 лв си е пари, като може да не ги дава.

# 8 848
  • Мнения: 2 324
Ако двама души са се събрали още докато са били в двайсетте си години, да речем от студентските си годинини и са били голи като пушки е много по-вероятно да имат общ бюджет. Но говорим ли за връзка на хора вече в трийсетте и нагоре е много верочтно да си имат всеки свой си бюджет.
Аз ще ви кажа на какво се подразнх веднъж. Имахме семейни приятели, но се разведоха. Мъжът изкарва доста повече, жената и падна стандарта доста. Но се имаме и със двамата. Един ден жена ми вика "На Мимето и светнал чек енджина на колата и ходила на сервиз, казали и че ще и излезе 400 кинта ремонта". Викам - я й се обади и питай за какво става дума. Тя ни прати снимка на това което са и дали от сервиза. Погледнах частите онлайн - 90 кинта. Казвам на жената "Ако иска аз ще и сменя каквото трябва, само да си поръча частите". Стана ми жал, щото знам че не е цъфнала и вързала. Остави колата един ден, смених нещата за два часа. Готово. Викам си - спестих и на жената някой лев. На другия ден гледам на фейсбука й - "Вижте ми новата прическа и новите нокти. Много съм доволна от бла бла бла салона. Искрено го препоръчвам на всяка жена". Викам на моята - Колко струват едни такива изкуствени нокти и такава прическа? Ами може да стигнат 250-300. Почувствах се шибано, щото мислех че ще й спестя нещо. А то какво стана - парите вместо при някой механик отидоха в някакъв салон за красота, а аз го играх самарянин.
Защо го написах. Преполагам, че годеника не може да разбере как жена с 1200 кинта ще отделя 200-300 кинта за козметика. Нашият мъжки мозък не ги разбира тея неща.

# 8 849
  • Мнения: 15 257
Върни се и виж.
Тя е купила подарък, той Не! Защото забравил (скатал се).
Другото е описано ...
Там е работата, че се върнах и прочетох.

В мамини всичко му е било фрий, претакованият се счита той.
600 лв си е пари, като може да не ги дава.
Анджък - дай да поразсъждаваме този човечец защо дава тез пари.

Абуто, +100

Общи условия

Активация на акаунт