Електронни четци - Тема 26

  • 40 999
  • 744
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 32
Здравейте, ако си взема киндъл, ще може ли да работи без да се регистрирам и без да пускам wifi. Само да си качвам бг книги

# 361
  • Мнения: 19 007
Да, без проблем

# 362
  • Мнения: 4 012
Да, аз така го ползвам и си работи идеално. Въобще не ми се заимава с никакви регистрации и прочие. За гаранцията не знам как ще се отрази, но за сега не искам да губя време със сайта на Амазон.

# 363
  • София
  • Мнения: 6 171
Няма проблем да се ползва и без регистрация, но в този случай не могат да се правят и колекции, което при повече качени книги е голямо удобство.

# 364
  • София
  • Мнения: 9 919
Няма проблем да се ползва и без регистрация, но в този случай не могат да се правят и колекции, което при повече качени книги е голямо удобство.
а има ли начин... като хванеш почната книга след 2-3 седмици или е доста обемна и се чудиш кой беше този герой... с две операции да те върне назад и прегледаш кой е? И също  - на вас при отваряне на индекс - значението на думата се изписва /в поп-ъп/ с двойно-тройно по-голям шрифт и трябва да "скролираш" 2-3 пъти,...
за mobi от читанка иде реч, на 6,8" 5ца.

# 365
  • Мнения: 153
Здравейте.Искам да помоля за вашето мнение.След седем години сериозна експлоатация моят Нук Глоулайт се предаде и аз съм в търсене на нов четец.Спрях се на три варианта-Кобо Либра,Киндъл Пейпъруайт и Киндъл Оазис(последните два ги намерих в OLX,Оазиса е втора употреба,но изглежда запазен,а Пейпъруайта е нов,неразпечатан)В Кобо Либра и Киндъл Оазис ми харесва това че имат и бутони(да знам,че не е съществено ,но за мен след Нука е удобство),но пък са и по-големи като  размер,а аз си нося четеца често в дамската чанта и почети навсякъде.Не мога да преценя по-големия общ размер неудобство ли е или по-големия екран при четене го компенсира.Досега съм чела само в EPUB формат,но преформатирането,не ми е чак такова неудобство.По-скоро ме притеснява това,че в старият ми четец беше простичко устроен,притежавайки всичко необходимо,докато при новите модели май не е така,а може и аз да се притеснявам излишно.
В този ред на мисли,какво е вашето мнение?

# 366
  • Мнения: 12 002
Взех си Кино Либра, след като поседнах на Нук-а. Доволна съм. Важни ми бяха бутоните. За мен са задължителни. Киндъл не ми е бил опция заради преформатирането.

# 367
  • Мнения: 11 818
Киндъл не ми е бил опция заради преформатирането.
Вече не се налага.

# 368
  • Мнения: 5 354
А дали масовите електронни книги на български език от сайтове като Хеликон и Колибри вече ще са съвместими с Киндъл? Ще е чудесно да е възможно вече, защото Сиела са доста ограничени откъм електронен каталог. Аз с моето Кобо нямам проблем, но масово хората тук са с Киндъл.

# 369
  • Мнения: 11 818
Би трябвало. Да, това беше основният проблем. Иначе със свободните всичко се случваше лесно и за секунди и за мен никога не е било проблем, че и причина за избор на четец! Споделяла съм, че научих бързо и 70 + годишните си роднини да го правят сами.

# 370
  • Мнения: 12 002
Киндъл не ми е бил опция заради преформатирането.
Вече не се налага.
когато купувах либрата,  все още се налагаше.

# 371
  • Мнения: 11 818
Разбира се, просто да се знае, уточни, за да не подведем някого.

# 372
  • Мнения: 207
Аз съм с Кобо Либра и Покетбук. Кобо има невероятен екран (като качество и размер) и е здрав (падал е много пъти, децата скачат върху него, случвало се е да го "къпят"...). Верно е, че не е малък и книгите се прехвърлят с кабел, но за мен си заслужава.

# 373
  • Мнения: 14
Здравейте! Бях прочела, че скоро Kindle ще чете вече и epub някой знае ли кога се очаква?

# 374
  • Мнения: 19 007
Вече чете, ако се прати през мейла на Киндъла

Общи условия

Активация на акаунт