Тема № 24 - "Обучение в пандемия - дистанционно и присъствено" - Януари 2022

  • 50 858
  • 1 342
  •   1
Отговори
# 1 290
  • Мнения: 4 479
Ако питат мен по-добре още ваканция от колкото ДО. Така и така не е учене , поне да не се лъжем че е нещо. Моето ще чете книги, ще решава задачи, ще почива и ще се гледа само. Обаче не знам какво ще ги правят мъниците толкова време.

# 1 291
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Категорично не съм съгласна с последното мнение. При нас ДО е ефективно и проблеми няма. Имам деца във втори и шести клас. Нали е голям зор да се учи.

# 1 292
  • Мнения: 1 738
То остава в тези сбъркани време, да обявят дълга ваканция и после да учат цяло лято. Хайде няма нужда.

# 1 293
  • Мнения: 2 022
Предполагам става въпрос за още 1 седмица, не повече. Преди са имали много по-дълги грипни ваканции.

# 1 294
  • Мнения: 4 479
Няма как да говорим за повече от седмица допълнително  и не може дума да става  да  се сравнява материал за малки с този за големи. Точно защото е зор да се учи. Никой не се съмнява, че оценки и дипломи ще получат всички. Борбата е за знания.

# 1 295
  • Мнения: 2 928
То остава в тези сбъркани време, да обявят дълга ваканция и после да учат цяло лято. Хайде няма нужда.
Такава е тенденцията. Ще видите, че това лято ще се учи.

# 1 296
  • Мнения: 387
Ха-ха. Моята приключва май. Късаме синджира. Който иска да си учи юли месец.
От началото на пандемията ДО е изключително натоварено за учещите ученици. Не са вдигнали глава, за разлика от диванните сополанковци, които и присъствено, освен да си цъкат по телефоните, друго не правят. Това спуснати задачи по нощите, това включени камери нон-стоп, не са имали ден почивка, а ученето е трикратно повече. Да, да, знам, не навсякъде. Говоря за при нас. Така че аз самата също съм за ваканция. В обикновени години без пандемия, две седмици грипна не им е мърда винаги, а сега нямат и ден пропуск с това ДО.

Нашата оформяща драма продължава, да ви разкажа. По предмет, по който детето има достатъчно присъствие за оформяне-няма оценка. Не само тя, цялата група нямат. Понеже е болна и не е на училище тази седмица, няма и линк за включване онлайн. Спусната е задача, вчера в 8 вечерта, която нищо не и говори. Само една дума вътре. Започва се едно разпитване каква е задачата-едва събра информация, вкл. и умишлено укривана от нея. Писа на преподавателя - както винаги, този преподавател сийнва съобщението и не отговаря. Толкова по темата кой каква информация дава, когато отсъстваш.

# 1 297
  • София
  • Мнения: 7 097
705966, няма ли как да информирате управата на училището? Те не са ли в течение на този проблем?
Наистина ми е интересно, ако родителите на деца от един клас, подадат сигнал за някаква неуредица, как се реагира при вас?

И аз предпочитам да им удължат ваканцията. А основание за удължаване на годината няма. Само до тук, в едни нормални времена, щяха да са назад с два-три дни, покрай иначе неучебните понеделници след избори. За дървените и грипните ваканции да не споменавам.

# 1 298
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, нали я удължиха вече.
Стига толкова.
Кой се разболял, да е оздравял вече, на седми всички на училище.

# 1 299
  • София
  • Мнения: 6 003
Няма да са всички на училище. След ваканцията следва ротация. Поне за София това е информацията.

# 1 300
  • София
  • Мнения: 2 685
Честно казано все ми е тая как ще продължи всичко. Важното е да свърши на 24 май за голямата и на 30 юни за баткото. Няма да отидат и ден повече на училище който и каквото да си е намислил. Тук 705966 е много права - каката ми се е сбъркала от учене, проекти и чудеса, няма свободна минута, всички дефицити на училището и липсата на учители се компенсира със свръхнатоварване на децата, с безумни проекти и задачи спускани с невероятни срокове, по всички известни и неизвестни платформи... И да - управа на училището не съществува, от РУО имат клишета  за отговори на луди родители и дотам.
За училището на сина нямам забележки - ни присъствено, ни ДО.
Какво ще ме пати с бъдещата първокласничка ... Кой знае...

# 1 301
  • Мнения: 387
705966, няма ли как да информирате управата на училището? Те не са ли в течение на този проблем?
Наистина ми е интересно, ако родителите на деца от един клас, подадат сигнал за някаква неуредица, как се реагира при вас?

И аз предпочитам да им удължат ваканцията. А основание за удължаване на годината няма. Само до тук, в едни нормални времена, щяха да са назад с два-три дни, покрай иначе неучебните понеделници след избори. За дървените и грипните ваканции да не споменавам.

Писала съм на директор. Реакция - мълчание, нямам отговор. Дали само аз съм писала вече нямам идея, възможно е. От 10 клас насам няма родителски, въпреки, че сме питали и искали. Дочувам, че родители издирват телефони и звънят на конкретни преподаватели, за да се "разправят" за разни неща. Проблемът не е от скоро, той е патент, допускам също,ч е засяга конкретен клас/набор. Не при всеки е така. Просто този набор е с толкова много "къси клечки", сложи и новия модел с профилиране - гледат явно да ги избутат как дойде, учат се в движение на техен гръб и си трайкат явно. Ден да мине, друг да дойде, ей го-ще завършат ни лук яли, ни лук мирисали.

# 1 302
  • София
  • Мнения: 7 097
Профилирането подозирам, че е проблем в много училища, не само във вашето. Но принципно, за недомислиците в тази посока, не бих обвинявала училището.
Ако в едно училище управата е на място, не би следвало да има проблем с клас, да не говорим за випуск! Но ти вече си ми отговорила...

На мен не ми се е случвало да пиша мейл до училището и да не ми отговорят, честно! През лятната ваканция съм ги питала за бъдещите им планове около смените, за да организираме извънкласни дейности, като знаех колко много съм нахална. След 30 минути имах обратен мейл.

Навсякъде има какво да се доизкусурява, но въпросът е да има баланс. И на мен не ми харесва разписанието на детето за втория срок, защото всеки ден започва и завършва в различен час, но си давам сметка, че няма пълно щастие и го преглъщам, заради преподавателите, чийто график е изискал това неудобство.

# 1 303
  • Мнения: 4 479
Лютиче, аз мисля че пълен локдаун гласят за столицата. В смисъл кризата не се управлява. Няма никакъв контрол на мерките. Днес пак гледам  възрастни хора без маски и без дистанция -не са ничия грижа. .. Кризата сама се управлява...
 
Слънчева сравнявате несравними неща. Радвам се за Вас , но и разбирам 705966, защото съм била в положение близко до нейното. Има училища, където е толкова абсурдно, че чак звучи невероятно да се разказва. Невярващите могат само да благодарят на късмета си да живеят в щастливо неведение за другото лице на родната ни действителност. Образование, здравеопазване, правосъдие, държавна администрация... Дано на никой не се случва да ''открива''  че предел няма.

# 1 304
  • Мнения: 387
Сега си представи, при наличие на такава управа, до къде стигат понякога своеволията на някои учители. И аз в старото училище съм негодувала за недоизкусурена програма веднъж. После си дадох сметка колко дребен кусур е било това, след като попаднахме на сегашното място.
ПП. Има преподавател от профил, който съвсем нормално си води часове и оценки си има. То не е до управа и това.

Общи условия

Активация на акаунт