Тема № 24 - "Обучение в пандемия - дистанционно и присъствено" - Януари 2022

  • 50 659
  • 1 342
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 738
Освен, че ще цъфне кой се е заразил по веселбите, аз все се надявам и тази седмица да се разработят новите, да направят някакъв план, да видят какво правят другите. Наивна съм, може би. Но филма хайде дружно на присъственото за 1-2 седмици, пък може и да ни се размине и после ДО, го играхме вече. Все си мисля грешките се повтарят по 1, 2 пъти и после не ги повтаряш.

# 31
  • Мнения: 21 536
Който иска, да се проепидемчва. Аз не искам. Не виждам причина да слушам мнения на кой знае кого, кой знае от какво продиктувани. Имам си акъл в главата, от него ще се водя.
Леко боледуване.
Много мило! Аз пък не виждам причина да се крия с децата си в миша дупка, особено за вариант, който се кара с хрема и лека кашлица. Който иска, да го прави. Приятно мишкуване.

Изобщо не се знае с какво се кара.

# 32
  • Мнения: 3 881
Dazel, какво мъжко хоро в Калофер? То не беше ли на Йорданов ден?

# 33
  • Мнения: 7 117
Като се удължи ваканцията точно ще има време за по едно бързо отиване на ски или да се погледнат намаленията в някой мол.
С тях или без тях, няма да има ефект за ограничаване.
Което не изключва безумието на факта, че ваканциите ги лепят върху официалните празници в страната.
Хайде да не затварят превантивно по този начин, за да се заблуждаваме, че нещо е направено, защото е подобно на общинската заря.

Последна редакция: пн, 03 яну 2022, 18:28 от рони

# 34
  • European Union
  • Мнения: 1 408
При нас и тестове няма да има. А има ученици, които пътуват от други населени места.

# 35
  • Мнения: 21 536
При нас ще минат тестове и оформяне и после май очакват пак ДО.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 071
Е, те устискат ли до края на януари, защо ще ги затварят после? Да пестят от режийни?

# 37
  • Мнения: 8 242
Ние сме в жълта зона и при нас няма да има тестване.
Честно казано, вече ми е все тая. Аз съм направила каквото съм могла, за да предпазя моето семейство, моите близки и моите деца, по единствения начин, който смятам за надежден - с ваксини. И се радвам, че децата ми утре са на училище. Другите да се предпазват и те, ако искат, и както искат. Ако щат да се ваксинират, ако щат да се крият в бункери, ако щат да се разболяват.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 4 142
Dazel, какво мъжко хоро в Калофер? То не беше ли на Йорданов ден?

Именно. Има още 3 дни до 6.01. Всичко е резервирано. Аз не съм нито изненадана. Нито очудена. Дори не съм разочарована. То е напълно закономерно това, което се случва. Пропагандата нищо няма да правим, защото каквото и да правим, ще се мре има талкова много последователи, че направо е национален девиз. То пък да не може да си седнеш на четирибуквието за две години. Страшна работа. Две години без кебабчета. Национална трагедия. Цинично е да оплакваме децата в тази ситуация.

# 39
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Утре сме на училище с тестове. За 2 бройки. В единия клас имаше много отказали тестове. няма да правят класна, ако не дойдат. Ще ги викам извънредно. Задачите няма да са същите, като на тези, които нямат проблем да се тестват.

# 40
  • Мнения: 21 536
Това законно ли е, в смисъл може ли учител да си реши да дава на едни деца по-лесно, а на други - по-трудно класно?

Иначе извънредното викане е окей, все пак не е като по цял ден затворени в една стая всичките.

# 41
  • Мнения: 3 881
Iria, няма закон, който да регламентира подобни неща. Естествено, че ще си направи няколко варианта на класно/ контролно. След като е по взет материал кой може да каже кое е по-сложно, е разбира се ако не даде задачи за Ном Simple Smile поне втори кръг

# 42
  • Мнения: 21 455
Това законно ли е, в смисъл може ли учител да си реши да дава на едни деца по-лесно, а на други - по-трудно класно?
Аз не виждам такова нещо.
Ще ги викам извънредно. Задачите няма да са същите, като на тези, които нямат проблем да се тестват.
Различни не означава непременно по-трудни. По същата логика не трябва да има делене на групи при контролни и класни работи.

# 43
  • Мнения: 10 526
Това законно ли е, в смисъл може ли учител да си реши да дава на едни деца по-лесно, а на други - по-трудно класно?
Къде е писала, че ще е по-трудно?
Ако на едните даде 3+5, а на другите 2+4 - на кой е по-трудно Simple Smile Simple Smile (това беше само пример, разбира се, според материала, който си изучават там класа...)
Все едно като разделя класа на групи 1-2-3 да кажат, че едното е по-трудно.

# 44
  • Мнения: 4 209
Като се знаят предварителните нагласи, е лесно да се допусне.

Общи условия

Активация на акаунт