Отговори
# 15
  • Испания
  • Мнения: 37 503



DARA покорява десет държави в колаборация с румънския рапър Matteo.



Харесва ми. Ритмична, свежа, запомняща се. Прилича на други нейни песни, напр. "Бягаш ли от мен", но това е нещо често срещано в музикалния свят, още повече когато се работи с едни и същи музиканти. Има всичко необходимо, за да стане хит.





Материалът.

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 19:27 от Smileys 🙈🙉🙊

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
И на мен ми харесва. Както и последните няколко нейни песни и клипове.
Когато излезе Thunder я слушах по десет пъти на ден две седмици Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 11 570
Cold as ice също ми хареса. От трите и на мен Thunder ми е любима. Прави ми впечатление, че има много малко гледания, а такива бози правят по милиони гледания.

Харесва ми, че реши да се разграничи от Гери-Никол и Тита още и да прави по-различна музика от тяхната.

# 18
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Не мога да бъда обвинена в пристрастия към Дарина. Дори напротив! Винаги, когато я гледам, се сещам за стар филм, който носеше заглавието на полски: "Бъди красива и мълчи!". Не знам у нас как се е казвал. Та това е случаят с Дарина /Дара/. Не ѝ трябва на баир лозе и да бъде ментор. Да си прави песните, клиповете и да се радва на живота!

Това е формулата: запомнящ се мотив, който залепва в главата ти /както казват испанците/, общо позитивно усещане, привличащ клип /за предпочитане с изпълнителите - Маттео е самото очарование, за мен/, харизматични изпълнители със светла аура... И всичко това - като 25-ия кадър в киното.

Това е нещото, което нямат много изпълнители.

За мен е важно да почувствам вътрешна потребност да чуя/видя една песен/един клип. Ако нямам желание да го направя, за мен не става.

Да потанцуваме, а?

Вкъщи танцуваме, а вие?

# 19
  • Мнения: 2 916
Не мога да бъда обвинена в пристрастия към Дарина. Дори напротив! Винаги, когато я гледам, се сещам за стар филм, който носеше заглавието на полски: "Бъди красива и мълчи!". Не знам у нас как се е казвал. Та това е случаят с Дарина /Дара/. Не ѝ трябва на баир лозе и да бъде ментор. Да си прави песните, клиповете и да се радва на живота!

Скрит текст:
Това е формулата: запомнящ се мотив, който залепва в главата ти /както казват испанците/, общо позитивно усещане, привличащ клип /за предпочитане с изпълнителите - Маттео е самото очарование, за мен/, харизматични изпълнители със светла аура... И всичко това - като 25-ия кадър в киното.

Това е нещото, което нямат много изпълнители.

Да потанцуваме, а?

Вкъщи танцуваме, а вие?

Първия абзац преподписвам!+++++
Филмът е много стар, френски, но пак е със същото име, което си дала.

Аз гледам в момента филм - *Улицата на кошмарите* на Гилермо дел Торо.
Но не пречи да го спра за момент и да си повиша настроението тук.HugHeart Eyes

# 20
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Благодаря, проксима.

Като харесам някоя песен, нищо друго не мога да правя, освен да я слушам.
Преди години само приятели музиканти + уокмен ме спасиха.

Може да ви е странно, но за мен думите /не значението, а смисловата тежест, която носят, или по-точно индивидуалната окраска и възприятие/ и песните са нещо изключително важно, когато можеш да ги видиш с душата си и да ги почувстваш със сърцето си.

Ако някой има нужда от МР3 на песента и/или припева + още малко от Маттео, да ми пише в ЛС. Вече се постарах.😊

# 21
  • Испания
  • Мнения: 37 503



"Голос" - 10 лет. Юбилейный концерт. (21.01.2022)

Чудесно е, че напомнят отново за формата. Както винаги казва Дима Нагиев: "Главный вокальный проэкт страны". И толкова. Да видим кого са поканили.

13:05 Пелагея и Александр Волкодав - "Есаул" - прекрасно изпълнение. Пелагея има глас, харизма и изключителни музикални познания. Е, с Волкодав ще пее, защото той победи, а преди това отпаднаха, благодарение на нея, страхотните музиканти Александр Шпагин и Алий Тлюняев.

16:27 Валерий Сюткин и Олег Аккуратов - "Ходит песенка по кругу" - мухлясала 100% съветска естрада от времето на Брежнев. Но и самият Сюткин не е мръднал от тоталитарно време.

19:39 Дарья Антонюк - "Somebody To Love". Дарья - един от малкото заслужени победители в този формат.
Добре, че са я поканили, та да позамаже положението. Браво на нея!

23:44 Григорий Лепс и Александр Панайотов - "Dimenticarmi Di Te"
Тук нямам думи. И двамата - изключително любими. Радвам се да видя Лепс, че се начетох на какво ли не за него. Александр Панайотов - не спирам да търся българска връзка там. Талант, харизма, красота - всичко на едно място.

Само заради това изпълнение си струва да бъде излъчен този концерт.

28:30 Уилли кей, Габриэлла и др. - "Despacito". Надписът "Медленно" ме уби. Преводът е верен, но все пак... Тази песен я слушам само в изпълнение на Luis Fonsi.  Умрях със сборната група.


32:49 Олег Газманов и Родион Газманов - "Сделан в СССР". Трудно преглъщам текста и комунистическия ентусиазъм.

37:05 Валентина Бирюкова и Сергей Волчков - "Как жизнь без весны" - так себе. В графата " 17 мгновения весны!".

41:34 Ж.Милимеров, Г.Юфа, И.Бусулис - "September". Оживиха пенсионерската седянка. За мен, би било достатъчно вълнуващо и незабравимо Интарс Бусулис да изпее "Я тебя рисую" на гениалния Раймонд Паулс.

45:03 Ани Лорак и Даниэль Рустамов - "Удержи моё сердце". Лорак е абонирана за всички канали и програми, Рустамов - нищо особено.

Изморих се от почти неемоции. Пускам си Александр Шпагин и Алий Тлюняев. «Кукла с человеческим лицом» - Поединки - Голос - Сезон 10 за оправяне на вкуса. 😉
Ще продължа с гледането утре.

# 22
  • Мнения: 2 916
Смайли, едва днес успях да изгледам целия концерт. Пиршество на душата от всички уникални гласове събрани накуп.
Още от самото начало с *Есаул* и настроението се активира. За първи път я чух в края на 90-те, имаше някаква музикална стълбица ли, какво беше и Йордан Георгиев я пусна по радиото в изпълнение на Александър Розенбаум. Направих дори запис на касета, която още стои. Слушала съм песента в различни изпълнения, но душата ми остана при неговия глас. Сега я изпяха също много добре.
Олег Газманов пее *Сделан в СССР*  като обединител на това, което предстоеше според мен - в различни години са печелили наградата за глас изпълнители от различни бивши съветски републики. При тях сантиментът стои още здраво.В ютуб изпълнения на руски песни отдолу са пълни с коментари на представители на азиатските републики, които аплодират от сърце.

Лепс е моят любим руски глас, за мен пее извънземно. Харесвам го, следвам го в изявите навсякъде и не мога да му простя, че се разпаднаха като двойка с жена си наскоро. Невероятно семейство бяха, прекрасен дом, звукозаписно студио и чудесни деца.
Александр Панайотов всъщност е с гръцки корени, Панайотис като фамилия вече звучи със славянско окончание.

Дарья Антонюк изпя великолепно  "Somebody To Love".

От следващите, на които си направила и не си резюме, най- много ме впечатлиха солистите на Градский * Градский хол*, които изпяха прекрасно *Бохемска рапсодия*.

Като цяло много зареждащ концерт. Благодаря, че го качи!

Последна редакция: чт, 27 яну 2022, 18:11 от проксима

# 23
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 053
От руският Голос-незабравимо...

# 24
  • Испания
  • Мнения: 37 503
За любителите на Висоцки - http://online.viks.tv/339-pervyy-kanal.html Пряко излъчване на програма по случай рождения му ден. Открива я Лепс с "Привередливые кони".

# 25
  • Мнения: 301
Десислава Христова от отбора на Дара издаде самостоятелна песен.

# 26
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Георги Костадинов от "Гласът на България" с първа авторска песен


И пак таксито. Да не би да сме забравили!
Отделните музикални фрази крадени оттук-оттам. Знам, знам, нотите са осем, ако се брои горното "до", но все пак...
Иначе става за слушане, но нямам желание да го пусна отново.

Късмет на Георги!

# 27
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 053
Гледайки "Най-доброто от The Voice" за февруари,много ме зарадваха тези австралийци.


...и Blind Audition...

# 28
  • София
  • Мнения: 970
Новата песен на Борис:


Стилистиката много ми допада, но ми звучи малко равно и изморено в това парче, слушали сме го и по-експлозивен. Simple Smile Дано му върви по вода! Flowers Four Leaf Clover

# 29
  • София
  • Мнения: 12 409
Менторите и водещия ще са същите в новия сезон.
https://life.dir.bg/shou/galena-i-ivan-lechev-pak-shte-sa-mentor … asat-na-balgariya

Общи условия

Активация на акаунт