Бебе на 6 месеца не спи през деня

  • 1 078
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 488
По-опитните мами от мен, помагайте, че съм отчаяна! Малката е на 6 месеца и не иска да спи през деня! Заспива само на гърда и понякога на ръце с люшкане. И смятам, че от там може би идва големия ни проблем. Това заспиване реално започна да й пречи на съня, защото като заспи на гърда и се опитам да я преместя до мен или в нейната кошара и се събужда и край - няма спане. Има дни, в които изобщо не спи през деня, защото се събужда при всеки опит да я оставя. А ако все пак успея да я преместя без да се разбуди, спи само по 20-30 мин. Има много лек сън, трудно заспива и вечер, през нощта се буди много често напоследък, понякога през час-два... Абе сънят й е пълна каша, а дневните дремки много често не съществуват изобщо, което не е нормално за бебе на 6 месеца... Следя интервАли на будуване, сигнали за доспиване, заспива на гърда, но опитам ли да я преместя и край... буди се и не иска да заспи пак. Просто не умее да заспива сама и тази липса на сън през деня ме плаши да не й навреди на развитието Confused Има ли други бебета, които не спят през деня като нея и какво мога да направя? Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 6 010
Напълно нормално поведение за кърмаче на 6 месеца. За жалост така е, търсят близостта на мама и често искат да си до тях нон-стоп.
Просто не се сравнявайте с други бебета особено такива, които не са на кърма. Знам, че майката си има задължения и чака бебето да заспи за да ги свърши, но този период трае само няколко месеца и отминава.

# 2
  • Мнения: 10 802
Тези „няколко месеца” при нас продължиха до 2 годишна възраст. Малката не спеше през деня, вечер заспиваше само с разнасяне до към 11-12 и се будеше от най-лекия шум.
Нормализирането на спането започна след като тръгна на ясла, явно някак си видя от другите деца, че заспиват сами и спят на обяд... Търпение му е майката, но разбирам колко ви е тежко...

# 3
  • Мнения: 6 764
Явно свързва, съня със сукане. Ако съм в такава ситуация, бих дала биберон. Един вид да заменя гърдата с биберона след като се нахрани.
Моето е на 6 месеца също, има дни с 3 дрямки през деня, повечето дни е с 2. Обикновено следобедната я изкарва в количката. Навън не се ли унася да спи?

# 4
  • Мнения: 488
Опитвала съм с биберон още от самото начало, но го плюе и сякаш изобщо не знае какво да го прави или пък го приема за някаква игра... В количката не заспива ( супер интересно й е да си зяпа навън) или се случва много рядко да заспи след поне час друскане по улиците. И тя се буди от най-малкия шум през деня, случвало се е да ми изпука някой кокал и да се стресне Grinning Просто съм се видяла в чудо и вече съм супер изнервена. Все си мисля, че е опасно за здравето й да не спи през деня, а и аз нямам миг да свърша нещо друго, какво остАва да си почина Confused

# 5
  • Мнения: 6 764
Спокойно, нищо й няма. Като не спи, да не спи. Слагаш в кошарата 10 гризалки и играчки дето писукст, светят или на земята и я оставяш да гризе, да се въргаля с тях, а ти си вършиш нещата. Пробвай ако искаш с някаква музика или приложение за бебешки сън с шум. Чувам, че някои майки са доволни от шумове различни.
Аз цял живот почти не спя, още от бебе, добре съм си. Голямото дете спря със съня на обяд още в яслата, ами нищо й няма, вече е на 7. Просто вместо да спи я оставях друго да прави, а не да се мъча да приспивам и да губя нерви и време.

# 6
  • Мнения: 488
Спокойно, нищо й няма. Като не спи, да не спи. Слагаш в кошарата 10 гризалки и играчки дето писукст, светят или на земята и я оставяш да гризе, да се въргаля с тях, а ти си вършиш нещата. Пробвай ако искаш с някаква музика или приложение за бебешки сън с шум. Чувам, че някои майки са доволни от шумове различни.
Аз цял живот почти не спя, още от бебе, добре съм си. Голямото дете спря със съня на обяд още в яслата, ами нищо й няма, вече е на 7. Просто вместо да спи я оставях друго да прави, а не да се мъча да приспивам и да губя нерви и време.

Ох, ако знаеш как ме успокои! Hug Аз все си повтарям, че съм най-некадърната майка, която не може да си приспи детето или че нещо й има или нещо ще й стане с това неспане... Много съм се отчаяла, а и като слушам около мен някои хора с бебета как си спят и си заспивали ей така сами, както си играят Grinning А аз приспивам по 2 часа и накраями иде да се метна през терасата Grinning

# 7
  • Мнения: 10 802
Спокойно, не си некадърна майка Simple Smile Бебетата са различни. И около мен всички бебета и майки си спяха и не ми вярваха какво значи бебе да не спи, ама оцеляхме.

# 8
  • Мнения: 575
Пробвали ли сте все пак да я оставите в кошарата , дори да поплаче малко.., не отивайте веднага пробвайте , може да заспи,
А иначе е хубаво да пускате някакъв звук да свиква на по шумно , а не да пазите тишина

# 9
  • Мнения: 672
А защо толкова упорито пробваш да я местиш? Ми лежи си до нея, за да си поспи. И моето спеше само със сукане и си лежах с нея и си почивах. Внимавах никой да не ме безпокои. А и така и ти си почиваш. И моето биберон отказваше изцяло, така и не можах да ползвам. Така че не я мести и си почивайте двете.

# 10
  • Мнения: 1 580
Аз бих се обърнала към консултант по детски сън.
И аз лежах до моето, но като реших да отбивам настана адът на Земята заради асоциацията гърда - сън. Впоследствие може да ти изиграе лоша услуга, ако не искаш да кърмиш до две-три години.

# 11
  • Мнения: 302
Моята бебе, имаше такъв период да н3 спи изобщо през деня, но след известно време започна да спинка. Но я оставах в кошарката, а аз лягах на спалнята и се правих на заспала. Ако много почнеше да плаче ставах успокоявах я и пак лягах и тя някак започна да заспива. Сега се учим да заспива докато ме няа в стаята, но това е доста по трудно хахаха

# 12
  • Мнения: 11 088
А защо толкова упорито пробваш да я местиш? Ми лежи си до нея, за да си поспи. И моето спеше само със сукане и си лежах с нея и си почивах. Внимавах никой да не ме безпокои. А и така и ти си почиваш. И моето биберон отказваше изцяло, така и не можах да ползвам. Така че не я мести и си почивайте двете.
Това. Имах един стол-люлка, много комфортен, бебето си спеше върху мен, аз се зареждах с дистанционни, книжки, (нямаше смартфони тогава, поне не масово) и си гледах филмчета, четях си... Сега е на 13 години, не спи. Още не си е легнала. Но не си струва да се изтезаваш и ти, и бебето, щото Пенка на Филанкишията била казала еди-какво си.

# 13
  • Мнения: 1 976
Свържи се с консултант по сън. За макс седмица ще разрешите проблема.
И не се обвинявай, търпение само и ще се справите.

Общи условия

Активация на акаунт