Детето пищи и бие

  • 4 608
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
И младите майки много бързо научават на собствен гръб каква е разликата между теория и практика.
Но първо трябва да станеш майка... Simple Smile

Мисли си каквото искаш!😊 Имам си доказателства, че имам син, седи до мен и чака да яде😊 Не ме интересува какво мисли някоя си там от бг мама, важното е, че е жив и  здрав!

# 46
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Гледайте си децата както ви идва отвътре, стига се затормозявахте с последните писъци на модата в детското отлеждане. Някоя си психоложка/ педиатърка/ акушерка открила топлата вода и хоп книга. Збв- та, 1-2-3- та, точкови системи, Монтесори и ала- бала. То не са консултанти по сън, по хранене по нам си какво, аз просто останах шашната какви щуротии са излезли, като се роди второто ми дете. Децата са различни и ако при едни работи едно, при други ще е провал. Майката познава, или поне би трябвало да познава най- добре детето си и всичко да се случва интуитивно и непринудено.

# 47
  • Мнения: 25 600
Мисли си каквото искаш!😊 Имам си доказателства, че имам син, седи до мен и чака да яде😊 Не ме интересува какво мисли някоя си там от бг мама, важното е, че е жив и  здрав!

Ти нямаше ли и 12-годишна дъщеря, която после се оказа, че не ти била дъщеря, ами сестра, после не помня вече какво стана?
Та логично е да се запитам дали и на бебето не си му сестра (или не дай си боже детегледачка) и дали всички тези щуротии, които пишеш, наистина му ги причиняваш? И дали майката знае за тях?
Питам си само, не си длъжна да ми отговаряш.
Иначе много такива „майки“ минаха през форума, че и снимки показваха. На чужди деца обаче.

# 48
  • Мнения: X
Мисли си каквото искаш!😊 Имам си доказателства, че имам син, седи до мен и чака да яде😊 Не ме интересува какво мисли някоя си там от бг мама, важното е, че е жив и  здрав!

Ти нямаше ли и 12-годишна дъщеря, която после се оказа, че не ти била дъщеря, ами сестра, после не помня вече какво стана?
Та логично е да се запитам дали и на бебето не си му сестра (или не дай си боже детегледачка) и дали всички тези щуротии, които пишеш, наистина му ги причиняваш? И дали майката знае за тях?
Питам си само, не си длъжна да ми отговаряш.
Иначе много такива „майки“ минаха през форума, че и снимки показваха. На чужди деца обаче.

Нямах дъщеря, а племеница. Историята там е много тежка и тъжна. Никога не съм казвала, че ми е дъщеря, защото тя не ми е, а това е обида към майка ѝ. Наистина ми е обидно, защо не ми вярваш? Да аз съм майката и много добре знам какво му ,,причинявам”. Е как ти и още някой само се съмнявате, как другите не се. Да не се окаже накрая, че ти си дете което пише тук с много добро прикритие. Най-гадно е когато казваш истината, а хората не ти вярват. Радвам се, че има хора в този форум където са със сичкия си и те вярват, че има деца които прохождат и проговарят рано.

Ей, не дай си боже детето на някой да е различно и вече той лъже!

# 49
  • София
  • Мнения: 13 105
Не е само прохождането и проговарянето. Направих си труда да прочета цялото ти творчество (нямам какво друго да правя днес) и също смятам, че отглеждане на бебе си виждала само по телевизията. Но ти си знаеш защо ти е необходимо цялото това нещо.

# 50
  • Мнения: X
Не е само прохождането и проговарянето. Направих си труда да прочета цялото ти творчество (нямам какво друго да правя днес) и също смятам, че отглеждане на бебе си виждала само по телевизията. Но ти си знаеш защо ти е необходимо цялото това нещо.

Моля те изброй ми какво съм казала? Телевизор нямам, така че отглеждане на бебе по телевизията не съм виждала. Наистина ще се радвам да видя къде ми е грешката?😊

# 51
  • Мнения: 1 042
И Монтесори, и ЗВБ са неща, които са съществували мнооооого отдавна. Конкретно ЗВБ е станало известно заради акушерка може би, но реално моята баба и моята майка са били захранвани така на село. Баба ми е разправяла как тогава е нямало пюрета и майка ми е била кърмена до късно и съответно храненс с топнат хляб в техните манджи. Та ако си мислите, че е открита някаква топла вода - не е. Истината е, че за модерни, защото много от нас са били отглеждани по старата система, възпитавани жестоко (без прегръдки, защото ще се разглези детето и прочие) и не искат да повтарят грешките на родителите си. Аз лично не смятам, че съм била отгледана и възпитана по добър начин, даже по-скоро съм се самоотглеждала и самовъзпитавала. Еми аз за себе си съм взела решението да чета, да се информирам и да не допускам грешките на нашите, неминуемо обаче ще допусна някакви, то е ясно. Мисълта ми е 1. Че не е необходимо да се нападат и отхвърлят работещи методи на възпитание и отглеждане, че и захранване, ако работят за съответния човек и неговото дете, само защото са нови и непознати или модерни. 2. Кой какъв родител е, само времето ще покаже. Щото и аз си мислех, че нашите са уникално родители, докато не се събудих на 28 с бебе и с необходимост от психолог заради непревъзмогнати детски травми.

Иси-анди, наистина не ща да коментирам каква майка си и каква представа имаш за детето си, но го наблюдавай и се опитай да разбереш какво иска. За мен в това се коренят истериите, това не е кзпитване на граници, бебето е на 9 месеца за бога, то не знае още, че е отделна от майка си личност.

# 52
  • Мнения: 29 324
Да, да, ЗВБ ми е точно като учене, водено от децата, демек Монтесори. Ай, мерси....! Нямам против, ако на вас ви харесва, де....давайте си децата там.

По въпроса с биенето - за детето това е игра. Не влага същото като голям човек, по-скоро го ползва, понеже предизвиква реакция с това.

Захранването няма какво да го коментирам, то вече свършила работа. Пък и всеки си знае....Моят син го захраних на 6 м., тогава го сложих да седне за пръв път. Проходи и проговори сравнително късно. Сега не спира и не млъква! Trollface

# 53
  • Мнения: X
До преди няколко дни ме биеше всеки ден по няколко пъти (4-5) вчера след като му плесна една през ръката ме удари днес пак сутринта. Направих същото и му припомних вчера, не знам дали се сети по-скоро не. Повече не ме е удряш днес, а преди малко вечеря и понеже не спа в 18:00  е много изморен, може би няма да имаме повече проявления днес🥰

# 54
  • Мнения: 9 697
Три дни минаха вече. Има ли бой или сега чете книжки и не е агресивен?

# 55
  • Мнения: X
Аз попринцип се бях отказала да пиша тук, но ето го резултата.

Вкъщи излязохме позитивни е петък и взехме направление за ПСР за малкия за да го изследваме и отидохме на вилата. Сега по цял ден е навън. Не тича баш, но нещо такова прави. Сега като баща му е с нас и сме самички изолирани получава повече внимание. Правят заедно снежен човек, той разбира се не обръща внимание, но много повече се забавлява. Аз се правя на интересна, но определено дойде ли баща му аз съм на заден план. Предполагам е било от липса на внимание, четох, че на тази възраст децата започват да искат повече внимание, но аз бях записала един курс и той свърши в петък, та предполагам вече няма да има такива изблици на енергия!😊

# 56
  • Мнения: 9 356
Е, докато си на курс, нали все някой го гледа, не е сам? Този човек не му ли обръща внимание?

# 57
  • Мнения: X
Е, докато си на курс, нали все някой го гледа, не е сам? Този човек не му ли обръща внимание?

То е тип платени лекции и може да ги гледаш по всяко време. Докато беше малък някъде до към 6м си стоеше в люлката до мен и аз си “учех”. Спокойно достатъчно внимание му се обръща. Много малко майки поне около мен си седят и си играят с децата си толкова редовно. Аз почти не правя друго.

# 58
  • Мнения: 309
В теб е проблема значи не в детето!

# 59
  • Мнения: X
В теб е проблема значи не в детето!

И защо така мислите? Нямам намерение да изперквам, защото не се виждам с много хора. Предпочитам да си гледам и моите интересни…

Общи условия

Активация на акаунт