Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 9

  • 57 610
  • 742
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 998
Здравейте!

Храната ми в събота:
закуска - 200гр.скир с 40гр.овесени ядки, доза протеин, 10гр.лешници и 100гр.ягоди;
обяд - 200гр.пилешко филе, гриловани тиквички, домати и краставици, 50гр.маслини;
вечеря - 100гр.телешко кюфте, запечено с 30гр.чедър+зелена салата, овкусена с 5гр.зехтин и 10гр.балсамов оцет;
десерт - 15гр.85% шоколад

Вчера:
закуска - печен сандвич от 75гр.домашен ръжен хляб+1 яйце+50гр.котидж+20гр.сирене;
обяд - миш-маш от печени чушки и 3 яйца+салата от спанак, чери домати, тиквено семе, овкусена с 5гр.зехтин и 10гр.балсамов оцет;
вечеря - 2 кюфтета от свинско месо+салата от марули, краставици и 20гр.авокадо, овкусена с 5гр.зехтин и 10гр.балсамов оцет;
десерт - млечен крем от кисело мляко, белтък и маскарпоне+50гр.ягоди;

Днес:
закуска - овесено-протиенова каша с 50гр.горски плодове;
обяд - 120гр.пуешко филе, 30гр.ориз с гъби портобело, аспержи, морков, краставица и чери доматки
Скрит текст:
междинна - протенова бисквитка;
вечеря - мусака от картофи и тиквички+зелена салата;
десерт - като вчера.

Хубав ден!

# 631
  • Мнения: 2 025
Момичета, като Ви чета май аз ям най-много  Simple Smile. Когато ям ориз и месо например само ориза ми е към 130гр. в готово състояние, месото поне 100 гр. Не винаги го меря.

Днес:
Закуска овесена баница- 2 яйца, 1л.скир,2л.извара,50гр.овесения яки, ленено семе, малко чубрица и малко бадемово мляко
О:Пил. филе, ориз, салата домат и краставица+ябълка
С:Протеинов йогурд  и малко орехи

Тренировка крака + протеин
В:Пилешка пължола от бут с картофи на фурна+ салата и плод

# 632
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 638
Нона, странно ми стана къде четеш, но аз примерно нямам въглехидрат в чинията, независимо дали ще е ориз, картофи , паста  или нещо подобно под 200-250г. Както и с общо порция под 400г храна изобщо не мога да се наям. Само вчера обяда ми беше около 900г . Това 130г ориз и 100г месо, даже не мога да си го представя колко е малко
Това например е 280 ориз със зеленчуци и 130г изпечено месо, което сурово е към 180г

Та исках да кажа, че все гледам обема в чинията. То ясно, че е чиста лакомия , ама ето сутринта ми беше около 300г закуската и ми беше малко. А така рискът да изям нещо непредвидено е много по голям

Последна редакция: пн, 15 апр 2024, 13:00 от ani_d

# 633
  • Мнения: 2 631
Момичета, благодаря на всички за съветите. Ще коментирам довечера подробно. Ани, не, сурова е, даже на опаковката й го пише, че има толкова кал. Ще снимам следващият път. Много добре подхождаш, Ани.

Довечера с отчета повече. Flowers Hibiscus

# 634
  • Мнения: 2 712
Аз съм в ПМС и ми е малко трудно. Отчитам 18000 крачки, като до довечера ще станат 20 000.
1.40 ч. Активно движение.

Храната е горе долу
Два банана и 65 грама сурово кашу.
Две банички с варени картофи и грах (малки триъгълничета, домашни) и две шепи домашно готвено- пилешко месо със зеленчуци.
Вечерята ще е салата.
Дояждаме каквото има от рождения ден и минаваме пак в режими.

Аз смятам да огранича още повече алкохола, искам да достигна 80% от храната да е сурова. Изключвам преработените храни, бялата захар и продължавам без глутен и млечни. Продължавам по упорито с кълновете и кефира.
След тренировки ще наблягам на скир с плод и ядки.
Обмислям някаква моя си схема на хранене, ще видя дали ще се получи.
Ще се опитам когато ми е възможно да въвеждам и грамажи в мфп

# 635
  • Мнения: 2 631
Дух, добри цели имаш, точно така. А и с цел зачеване според мен е по-адекватно да имаш разнообразие и изобилие от храни и антиоксиданти, просто чинията ти да е лекарство направо. Има много статии в нета, прочети с ключова дума how to eat for fertility.  Например почти всекидневната консумация на бобови подобрява овулацията, зрели сирена също (ако решиш да включиш), зеленолистни като спанак и броколи, големи количества вит А от храни с много бета каротен, особено сладки картофи! И тн не искам да ти се бъркам, просто съвет.

Благодаря и за твоя съвет. Да, напоследък ми е малко напрегнато или поне ми беше напрегнато, но тогава отдушникът ми беше тренировките. С храната си е някакъв момент просто, не знам.

Днес аз реших да не вписвам никакви калории и ми беше по-спокойно някак си. Просто се отпуснах и го давах на когато съм гладна без схеми, без смятане. Според мен ядох и по-малко от последните дни.

З:  scones с кисело мляко и пълнозърнесто брашно, 2 броя, това са като едни малки здравословни питчици-плоски, но и не много нискомаслени, някъде 8 шепи ягоди и боровинки заедно, 1 шепа червено грозде

О: 1 купичка супа от грах с мента и кокосови стърготини, 1 малко парче пълнозърнест киш със спанак и фета, 2 шепи ягоди, 3 шепи къпини

Сл: 10 гр шоколад 85%, едит: забравих: още 2 шепи боровинки и 2 кивита

В: 100на гр пуешко на тиган с малка салата без зехтин с яйце и маааалко авокадо в нея-микс от 5 зеленчука, 4 лъжици жасминов ориз (бял) в сварено състояние

Трен: 26 мин тичане сутрин, след 2 часа се мятам на постелката за  20 мин дупе с тежести за крака.

# 636
  • Мнения: 2 712
Сноу, много си мила, но това няма как да помогне при мен. Не че няма да го правя, но няма как марули да произведат нови яйцеклетки Simple Smile но евентуално може пък да помогне за качеството им. Не го приемам като намеса, спокойно. Благодаря ти.

# 637
  • Мнения: 3 351
Две осъзнавания от днес:

1) Четейки тук, стигам до извод, че трябва да се храня по-простичко.
В любовта си към яденето (обожавам вкусната и изящна храна) излишно усложнявам менюто си. Не е нужно всяко хранене да включва един куп продукти и да изисква особена подготовка.
Мога просто да си изпека някакъв протеин, да добавя въглехидрат и зеленчуци и готово.
Направо ми отворихте очите.

2) Запазвам храненията по Зоната за идеи за сладкиши, закуски, междинни хранения. В основните хранения протеинът ми идва малко.

# 638
  • Мнения: 2 025
Добро утро 🌞
Храната днес
З: Протеинови сладки гофрети

О:Пил.пържола от бут с картофи, краставица+ плод
С:Крънч
В:Пълнени тиквички с кайма + салата и плод
Ани, незнам така ми се стори 🙂
Хубав ден да имате , момичета 😘🌷

# 639
  • Мнения: 2 631
Аз продължавам без да следя калории. Чувствам се по-отпусната и не мисля постоянно за храна. Вчера си легнах леко гладна, даже се събудих леко гладна, баш както трябва да си е. Не прегладняла, не наядена. За моя изненада днес бях 58,3 кг. Това са някакви водни флуктуации, но все пак...минус е Heart Eyes Joy

З: 50 гр овесени ядки със 100 мл прясно мляко и останалото вода (овесена каша), канела, 2 шепи малини

М: около 350 гр боровинки

О: задушени броколи, зелен боб, морков, карфиол, грах на пара (около 400 гр общо) с 1 филийка пз хляб с малко масло и 10 гр чедар

За междинно, ако огладнея, ще има скир
и ягоди (имам много ягоди в хладилника, може и 500 гр да омета...) Grinning за довечера съм приготвила вече тиквена супа. Евентуално с филийка пз хляб.

Тренировка днес: 30 мин тичане сутрин, 15 мин тренировка вкъщи след това: степ ъпс на лежанка с 2х5-10 кг дъмбели, коремни и лицеви (нещо като мини кръгова тренировка с много малко почивки)

# 640
  • Мнения: 2 712
Алоха. Тази нощ сътворих поредната чутовна глупост, като родител и със сигурност печеля приза "майка на годината". В резултат на това съм супер недоспала.

Тренировката беше лека и лежерна ден 7 от прайм.
И от храната съм доволна
Закуска 250 г ягоди и 20 г сурово кашу
Обяд зелена салата (в нея премерих само зехтина и доматите) и две филийки груб тричав хляб (120г.) със 70 г. хумус.  И си запекох гъби без мазнина на тиган. Супер вкусно ми беше планирам вечерята да е сходна.
До тук съм на 800 калории, от които 180 закуска и 550 обяд, като имам и малко овесено мляко (в две кафета общо към 60 грама).
Качвам снимка не заради кулинарните й качества,  а заради хляба 2 лв е от Лидъл и много ми харесва.

# 641
  • Мнения: 2 631
Темата стана истински мотивираща и интересна според мен. Grinning

Дух, много на добре върви менюто ти от моя гледна точка. Супер ден! Даде ми идея за хумус, и аз ще направя утре.

Тони, не се отказвай от добрата храна, направена с любов. Животът не е само пиле с ориз. Joy Да се приема с доза хумор...

Нона, много вкусни изглеждат тези гофретки. Може ли рецепта? Heart Eyes

Аз днес към менюто горе добавям и 2 филийки с брессо извара(но не ядох скир), 150 гр сьомга на тиган и малко грах и зелен боб. Упс! Joy беше ясно, на малко супа не се живее. Освен това да подмина наличен източник на омега 3 няма как да се случи. Joy
И 2 литра различни билкови чайове, 1,5л вода и каквото намеря да пия още.  Обратно в първи семестър. Когато се отслабва се пие много...за да се яде малко. Grinning

Последна редакция: вт, 16 апр 2024, 19:14 от snowwhite12

# 642
  • Мнения: 3 351
Днешното споделяне:

- в Лидл видях, че има много едър и сочен алабаш, а не си бях купувала скоро.
Много го обичам, нарязан на тънки филийки с малко сол. Пробвах го пак нарязан с малко извара отгоре - вкуснотия.

# 643
  • Мнения: 2 025
Добро утро , момичета Simple Smile
Снощи смених плана с вечерята, че забравих да купя кайма.
Опекох пиле и сварих зелен боб за гарнитура, много хубав става., салата домати и краставици и три парченца черен шоколад.
Позволих и едно малко кенче 330 безалкохолна Хайникен, толкова отдавна не бях пила, че даже ми беше странен вкуса. Обаче за пореден път имах проблем със съня , събудих се към 2 и се кокорих до 3,30. Май ще ми е за последно, когато пия вино нямам проблеми. Защо към бирата реагирам така идея нямам...

Днес:
З:Две филийки с извара и авокадо и бъркани яйца
О:Като вечерята
С:Някакъв екпреримент, печиво от скир, яйце и протеин. Като го пробвам ще видя дали се е получило Simple Smile
В:Тиквички с кайма и салата, плод или черен шоколад

Тони, не съм яла алабаш, ще взема някой път да пробвам Simple Smile

snowwhite12, разбира се че може Simple Smile Рецептата е от една мацка от инста, която следя. Занимава се с фитнес и доста често пуска интересни рецепти. Пускам скриншота си направо. Аз сместа не я блендирам, може и да пробвам и така някой път. Аз използвам финни овесени ядки, но ако имаш едри, ще е по-добре да се блендира.
Скрит текст:

# 644
  • Мнения: 2 712
Добро утро.  И аз вчера към 17 часа бях много гладна и от един здравословен магазин си взех веган сандвич (лаваш,  сайтан, нахутрна майонеза и кисели краставички). Вечерята беше пак филийки с хумус и салата и чаша червено вино. Без сандвич, понеже нямаше хранителни стойности на него, калориите са 1500.

Вчера бях последно да потърся още едно мнение, което потвърди предните две. Така че е общи линии към момента се отказваме от бебок. Мисля че ше ми повлияе добре и на хъса за отслабване у спорт, защото все в съзнанието ми беше "ама после пак всичко от начало". Явно няма да има "пак" така че смело напред.

Планът е днес плодове, ядки,  скир и тренировка по дълга и тежка.

Общи условия

Активация на акаунт