Тимпанопластика

  • 762
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте момичета, интересува ме някой правил ли си е операция на средното ухо (за да чува по добре) или така наречената тимпотопластика. Има ли ефект от нея, чувате ли по добре? Като цяло струва ли си инвестицията, четох че освен болезнено е и скъпо :/Ще съм много благодарна на отговорилите Simple Smile))

# 1
# 2
  • Мнения: 1 237
Ами покрай едни познати доста обикалях разни доктори, специалисти по уши, в различни градове на България. Общо взето взето, повечето ни насочваха накрая към доц. Руев, с основно пребиваване в Ст. Загора / болница ,,Тракия" и частен кабинет / като най-добрия във връзка със възстановяване на слуха чрез оперативна намеса. Освен това и техниката и апаратурите там са на ниво.
Все пак има значение какви са пораженията в ухото, така че първо трябва преглед и след това да преценявате с него, какво е най-добре да се предприеме.
Да допълня - при моята позната не е имало особени проблеми с болки и възстановяване, но при нея нещата бяха влошени от дълги години, и слуха малко се подобри (засега)

Последна редакция: пт, 07 яну 2022, 16:44 от kirasirrav

# 3
  • Мнения: 7
Точно доцент Руев, ще извърши операцията. Мога само да кажа,че съм очарована от него.Вече съм оперирана от него от холестеатом, и сега следва тимпанопластика, но за нея не откривам достатъчно информация, а той ми казва само, че била по лека от предишната и нямало какво да ме притеснява.

# 4
  • Мнения: 42
Здравейте, в петък щяха да оперират майка ми, тъй като от две годишна е със спукано тъпанче, но когато тръгнаха да го правят откриха някакъв доброкачествен тумор, на люспи като глава лук, който можел да засегне лицево-челюстния нерв. Слава Богу го отстраниха, ходеше да и вливат антибиотик до вчера, вчера и махнаха марлите и курса антибиотик приключи. Беше доста по - добре, но днес има ужасен световъртеж и отново постъпи в болница за наблюдение. Въпроса ми е дали някой има представа на какво се дължи това? Защо се подобри (операцията е била много лека и всичко е минало добре) и изведнъж пак е зле? Трябва ли да се притеснявам за този тумор, възможно ли е да има още нещо, което докторите не са видяли? Ще се побъркам вече. Майка ми е на 47 и последната година много често имаше всякви възпаления, истинки…
Благодаря ви!

# 5
  • Мнения: 1 237
Доколкото помня холестеатома представлява точно такова нещо - произхода му не е туморен, всъщност общо взето е образуване на тези люспи + други прилежащи, един вид наобратно, и по този начин не могат да се изчистват естествено.
И да, такива образувания в един момент могат да засегнат постепенно всички близки тъкани вкл. и нерви, зависи.
При някои случаи е много бавен процес и може само да е засегнат слуха, и така човека си живее и умира с това без да има някакви други проблеми.
В други случаи може да се развива по-бързо и тогава се налага лечение.

# 6
  • Мнения: 42
На нея и е махнат хемодектом, но сега има проблем с вестибуларния апарат. Притеснявам се да не стане нещо по сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт