Стани богат с водещ Михаил Билалов - тема 4

  • 31 787
  • 744
  •   1
Отговори
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 004


    
„Стани богат“ е една от най-гледаните  продукции в българския ефир. Предаването е по лиценз на Sony Pictures Television и е първото по рода си, реализирано в България. През 2021 г. "Стани богат" навършва 20 години у нас.
Завръща  се с  промяна на правилата - всеки участник сам ще определя втората сигурна сума.

 Излъчване:
Понеделник – петък, 18:00 – 19:00 ч.
ТВ канал -  БТВ
Водещ - Михаил Билалов

Правила:
15 въпроса – от 100 лв до 100 000 лв
Първа сигурна сума – 500 лв на 5 въпрос.
Втора сигурна сума – по избор на участника между 6-ти въпрос и 14-ти въпрос: 1000 лв. – 50 000 лв.
Три жокера - „50/50“, „Помощ от публиката“ и „Обади се на приятел“.

"Стани богат" е шоу за информация и забавление.
Приятно гледане и коментиране!

Стари теми:


Последна редакция: ср, 05 яну 2022, 22:41 от Алфея

# 1
  • Мнения: 3 834
Продължавайки разговора от предната тема... Повечето участници използват винаги първо жокер от публиката, обикновено това е на 5-6-7 въпрос, които не са особено трудни, за това не ме и очудват винаги верните отговори, дадени от този жокер.
Много слаб епизод днес. А, този учител сам отговори само от 1ви до 4ти въпрос. Разбирам напрежението в такъв вид предаване, но ако не ти понася, стоиш си у вас на дивана и се забавляваш, а не се излагаш публично.

# 2
  • Мнения: 3 592
За публика упорито и безуспешно набират желаещи, този сезон беше 20 лева за цял снимачен ден, смешна работа, да не говорим че снимат в работни дни, та така само пенсионерки са дежурни на тези записи.

Устройства за гласуване раздават само на първия ред, за да има какво да снимат, как хората бутонират. Дали гласуват или не гласуват, от апаратната могат да си ръчнат какъвто резултат решат за "вот на публиката".

Последна редакция: ср, 05 яну 2022, 23:43 от Doro

# 3
  • София
  • Мнения: 27 311
Алфея, благодаря за темата!
Засега сезонът като цяло е добър, защото имахме двама участници на 20 000 лв. и доста на или повече от 5000 лв.
Някак си е по-раздвижено. Има и слаби моменти, но няма как, при положение, че е 5 пъти в седмицата.

# 4
  • Мнения: 1 145
Нормално е първо да се използва жокер "Помощ от публиката". Това е най-несигурният жокер според мен и на сложните въпроси няма никаква сигурност на информацията.

# 5
  • Мнения: 335
Въпроса с галоните беше грешен, макар и галоните да се използват само в англо-държавите, думата е с френски произход. Защото думата е заета от нормандското: galun.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 189
Да, но не се пита за произход на думата, което няма значение, че е нормански, след като Англия е норманско владение от 1066г.  Пита се за самата мярка, която виждаме във всеки втори филм как американци купуват прясно мляко и вода в галони. Smiley

# 7
  • Мнения: 5 975
Въпросът за шума не беше за 5000 лв. Не го знаех, но като помислиш:Ю. Корея е република-т. е. няма крал, после какъв шум ще изследват учените, като шумът е забранен и шум няма, после как пък точно в един ден и точно в един час /както отбеляза и Билалов/лястовиците ще се завръщат. Докато въпросите на последния младеж за малки суми-за съществата /мисля от Хелбой/ и за Ндрангета - или ги знаеш, или не. Не можеш да ги измислиш, като следваш някакви разсъждения.

Последна редакция: чт, 06 яну 2022, 08:12 от W

# 8
  • Мнения: 2 003
Наистина е спаднал критерия за приемане на участници, но не е толкова зле. Радвам се, че пуснаха пак шоуто, малко разнообразие.

# 9
  • Мнения: 9 286
" – Каква е по произход мярката за вместимост галон?"

Леко подвеждащ въпрос,не мислите ли?

Преди да "Поиска помощ от публиката",участникът в никакъв случай не трябва да казва кой отговор смята за най-вероятно правилен,защото така ще подведе публиката.

# 10
  • София
  • Мнения: 962
Въпросът за ранното ставане сутрин мисля, че не беше коректен. Не се ли казва "ставаш с петлите" и "лягаш с кокошките"? А не "ставаш с кокошките" или аз бъркам?

# 11
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 608
И аз така мисля за петлите, както и за галоните.

# 12
  • Мнения: 3 834
Въпроса за шума наистина беше много лесен, изключвайки всички останали с малко разсъждения. Можеше без проблем да отговори и да видим следващият, но може би не й стигна смелост, предвид, че е въпрос за 5000 лв.

# 13
  • Мнения: 5 300
Записвам се в темата, гледам го с интерес предаването и ми липсваше. Мислила съм да се запиша, но на въпроси от кино индустрията или такива, които се обсъждат в новините съм пълен пас, нито филми гледам, нито новини слушам.

# 14
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 004
vermilion21, това няма да го казваш, че току виж само такива въпроси са ти се  "паднали". Stuck Out Tongue Winking Eye
Май тази година въпросите им не са изпипани, ако мога така да се изразя. Не само снощи, а и в други вечери има доста неправилно зададени, според мене. Като този за кокошките, за галона не мога нищо да кажа.

Общи условия

Активация на акаунт