СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - ТЕМА 15

  • 42 462
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 825
Здравейте,
Включвам се и аз с чъпрос - получих леко прицапване миналата седмица след виждането на 2 чертички и посетих лекар, защото имам 1 спонтанен аборт- кухо яйце, както и една извънматочна. Изписа ми утрогестан и ношпа. пуснах чхг тогава- 1680-видя се малко сакче, според мен трябваше вече да се вижда и ембрион, с ранна овулация съм и съм убедена в това, но лекарката каза да не прибързваме с изводите все пак. След 2 дни -3521 и след още 2-днес- 7051. Нагледно изглежда ок, но правя лоши асоциации с аборта ми, днес пак ми зацапа, коремът ме приболява (макар чхг да беше доста по-ниско тогава) и съм в паника и ужас-дали не се качва само заради утрогестана, или пък днес след чхг е спряло да се развива...това с абортите в миналото е някакъв кошмар, от който не знаеш как да се абстрахираш Sad

Отидете, при друго Аг ако искате за ваше спокойствие с по - добра апаратура. При ЧХГ над 7000 ще се види и ембрионче, а може и пулс.
Утрогестана е прогестеронов препарат спомага за задържане на ембриона в матката  , не влияе на ЧХГ.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 714
Благодаря, апаратурата е добра, прегледът беше, когато чхг беше 1600. В понеделник съм отново и не знам как ще дочакам този ден.

# 62
  • Мнения: 2 840
Здравейте,
Включвам се и аз с въпрос - получих леко прицапване миналата седмица след виждането на 2 чертички и посетих лекар, защото имам 1 спонтанен аборт- кухо яйце, както и една извънматочна. Изписа ми утрогестан и ношпа. пуснах чхг тогава- 1680-видя се малко сакче, според мен трябваше вече да се вижда и ембрион, с ранна овулация съм и съм убедена в това, но лекарката каза да не прибързваме с изводите все пак. След 2 дни -3521 и след още 2-днес- 7051. Нагледно изглежда ок, но правя лоши асоциации с аборта ми, днес пак ми зацапа, коремът ме приболява (макар чхг да беше доста по-ниско тогава) и съм в паника и ужас-дали не се качва само заради утрогестана, или пък днес след чхг е спряло да се развива...това с абортите в миналото е някакъв кошмар, от който не знаеш как да се абстрахираш Sad
ЧХГ ви е супер. Изследвали ли сте прогестерон? Кървенето може да е от нисък прогестерон.Може да посетите гинеколог,при такова ЧХГ вече няма смисъл от кръвни тестове,а от ехографски прегледи.Успех!😊

# 63
  • Мнения: 247
Не се шашкайте, че не се вижда. При мен на 11000 ЧХГ се видя САМО сакче, без жълтъчно мехурче, без ембрион и на 14 дни закъснение при засечена овулция. Сега е почти на един месец. Всичко е относително, докато ЧХГ се удвоява, няма нужда да се тревожите. Утрогестанът влияе само на прогестерона, не на ЧХГ, така че няма как да се качва от него. Аз също имах кафеникаво зацапване в продължение на 2-3 дни, мина от самосебе си.

# 64
  • Мнения: 2 840
Не се шашкайте, че не се вижда. При мен на 11000 ЧХГ се видя САМО сакче, без жълтъчно мехурче, без ембрион и на 14 дни закъснение при засечена овулция. Сега е почти на един месец. Всичко е относително, докато ЧХГ се удвоява, няма нужда да се тревожите. Утрогестанът влияе само на прогестерона, не на ЧХГ, така че няма как да се качва от него. Аз също имах кафеникаво зацапване в продължение на 2-3 дни, мина от самосебе си.
Не да се качва от утрогестана ЧХГ,а да се разбере дали кървенето не е от нисък прогестрон ? Има разлика!

# 65
  • София
  • Мнения: 1 714
Благодаря ви, малко се успокоих. Преди 8 г, когато родих първите ми деца, бях с нисък прогестерон- те са инвитро. Сега не се е налагало да го следя. Не знам дали доживот си е така по принцип, както при генетичните изменения. Дано е това.

# 66
  • Мнения: 2 840
Благодаря ви, малко се успокоих. Преди 8 г, когато родих първите ми деца, бях с нисък прогестерон- те са инвитро. Сега не се е налагало да го следя. Не знам дали доживот си е така по принцип, както при генетичните изменения. Дано е това.

Сега естествено ли е забременяването? Аз имам една естествена бременост преди 13 год и съм нямала проблем с прогестерона. Сега съм след инвитро и пак нямах проблем с прогестерона. В смисъл в 12 седмица и на този етап не съм имала нисък прогестрон. Приемам стандартна доза след инвитрото но не и допълнително.Така че според мен го изследвайте!

# 67
  • Мнения: 247
Не се шашкайте, че не се вижда. При мен на 11000 ЧХГ се видя САМО сакче, без жълтъчно мехурче, без ембрион и на 14 дни закъснение при засечена овулция. Сега е почти на един месец. Всичко е относително, докато ЧХГ се удвоява, няма нужда да се тревожите. Утрогестанът влияе само на прогестерона, не на ЧХГ, така че няма как да се качва от него. Аз също имах кафеникаво зацапване в продължение на 2-3 дни, мина от самосебе си.
Не да се качва от утрогестана ЧХГ,а да се разбере дали кървенето не е от нисък прогестрон ? Има разлика!

Не разбирам защо е заяждането? Отговорът ми изобщо не е към вас, а към момичето, тъй като тя е писала “ЧХГ беше по-ниско…  и съм в паника и ужас-дали не се качва само заради утрогестана”. Правя разлика, правете и вие 😊

# 68
  • София
  • Мнения: 1 714
Аз не мисля, че е заяждане, жената уточни, а аз съм много зле да си мисля, че може да се повлиява от прогестерона 😂 явно криво съм прочела предни питания

# 69
  • Мнения: 6
Здравейте! Бременна съм по изчисления в 12г.с и 6 дни .. Във Франция съм и пуснах ЧХГ и стойността ми беше 79 500 .. Нормално ли е ЧХГ-то? Благодаря предварително!

# 70
  • Мнения: 4 855
А защо сте пускала ЧХГ? То се пуска в начална бременност, преди да може да се види бременност на ехограф. След като се види бременност, а при вас и ембрион със сърдечна дейност, няма нужда да се следи изобщо- следи се само с ехограф дали всичко се развива нормално.

За резултатите от биохимичен скрининг ли става въпрос? Те се гледат заедно + изследване с ехограф, за да се определи шансът вашето дете да има Синдром на Даун, Едуардс и Патау.

# 71
  • Мнения: 6
Защото във Франция те задължават да го пуснеш, следят и ЧХГ как се развива ..

# 72
  • Мнения: 2 840
Защото във Франция те задължават да го пуснеш, следят и ЧХГ как се развива ..
Ако върви всичко наред с бебето ЧХГ няма значение. Аз съм в 13 седмица но отдавна не изследвам ЧХГ.🙂

# 73
  • Мнения: 370
Рядко следим тук в България до такива високи стойности. Предполагам че има и такива но са по-скоро изключения. По-добре питайте наблюдаващия ви лекар😊 предполагам че трябва да е ок! Успехи

# 74
  • Мнения: 188
Здравейте, момичета. Днес ми е 10 ден след трансфер на два пет дневни бластоциста. Сутринта пуснах ЧХГ, резултата е 282.10. Направих и уринарен тест преди малко, но е отрицателен. Според вас дали е заради това, че не съм го направила рано сутринта? И как Ви се струва ЧХГ-то за 10 ден? Високо, ниско или нормално е според вас? Ще бъда благодарна за мнението Ви!

Общи условия

Активация на акаунт