Чакам с нетърпение вече да усетя малкото човече! - Термин Юли 2022 - 2

  • 24 621
  • 752
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 33
Момичета, искам да попитам, наясно ли сте кога точно се прави биохимичен скрининг за дефекти на невралната тръба? Аз до колкото разбрах, май се прави между 16 и 18г.с... Ще се радвам, ако споделите мнения! Благодаря ☺️

# 76
  • Мнения: 413
Много ти благодаря, трябваше по-рано да питам тук.. Успях да се свържа, имало е грешна буква. Резултатът е добър. Още веднъж ти благодаря, АА. 🤗
Няма и да ти излязат резултатите. Записали са те грешно, иначе щеше да ти излиза твой профил с инфо, че не са готови резултатите. Често се случва, звънни и ще те намерят по ЕГН, може 1 буква да са объркали, дето се вика, и оттам да си чакаш и още месец без да разбереш че е това проблемът. Лошото е че са до 13.30 с пациенти, може да не ти вдигнат сега, но ако не стане, пробвай утре сутрин.

# 77
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 709
18-23 седмица се прави такава оценка. На мен морфоложката ми каза да ида в 20-та, за да можем да направим и фетална ехокардиография, а не да ходя 2 пъти в рамките на месец.
Да се допълня: някои болници като Надежда си го правят отделно между 16-18 седмица... щото нали, добре е да вземеш 2 пъти по 100 и кусур лева от пациентката Simple Smile

 
Момичета, искам да попитам, наясно ли сте кога точно се прави биохимичен скрининг за дефекти на невралната тръба? Аз до колкото разбрах, май се прави между 16 и 18г.с... Ще се радвам, ако споделите мнения! Благодаря ☺️

# 78
  • Мнения: 250
Здравейте, момичета!
Как борите кашлицата? От 5 дни съм с ужасна кашлица, изпих един сироп Стодал и в момента привършвам един Синекод, и нищо.
Подходящ ли е медикаментът Тавипек, и ефикасен ли е?
Благодаря!

# 79
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 709
Стодал? Синекод? Съдържат алкохол и това не е ок за бременни, пише си на листовката да се има предвид алкохолното съдържание.
Тавипек  е ок, но не е за болни, а за пушачи. Личния лекар какво препоръчва? Тест за ковид правен ли е?

Бронхолитин сироп са изписали на моя близка с ковид в 7мия месец, той по листовка е противопоказен в първи триместър и по време на кърмене само. Така че ако е дошла 14та седмица е ок.

Последна редакция: пн, 10 яну 2022, 14:18 от АА

# 80
  • Мнения: 2 161
Здравейте, момичета!
Как борите кашлицата? От 5 дни съм с ужасна кашлица, изпих един сироп Стодал и в момента привършвам един Синекод, и нищо.
Подходящ ли е медикаментът Тавипек, и ефикасен ли е?
Благодаря!

Когато се влиза в една общност, като тази група, е редно човек да се представи. В нашия случай и да посочи на коя дата през юли е терминът за раждане. Бременните не могат да се наливат безразборно с лекарства. За това си има лекари. Ако пък не сте бременна сигурно има доста медицински теми във форума в които биха ви дали по-компетентен отговор.

# 81
  • Мнения: 33
18-23 седмица се прави такава оценка. На мен морфоложката ми каза да ида в 20-та, за да можем да направим и фетална ехокардиография, а не да ходя 2 пъти в рамките на месец.
Да се допълня: някои болници като Надежда си го правят отделно между 16-18 седмица... щото нали, добре е да вземеш 2 пъти по 100 и кусур лева от пациентката Simple Smile

 Аз първия скрининг го направих в Св. Георги - Пловдив и беше безплатен. Изпрати ме лекарят, при когото бях на фетална морфология. От лабораторията по генетика ми казаха, че и този за дефекти на невралната тръба, също е безплатен, но трябва да си с направление от гинеколог.

# 82
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 709
Чакай малко сега. Скринингът е биохимичен и се прави с кръв и е за синдромите, оценка на риска  за тях представлява. Този скрининг нито отхвърля, нито доказва проблем с невралната тръба - просто статистическа оценка. Вече евентуален проблем може да се види или да се отхвърли възможността за такъв от специалист по фетална морфология, на ултразвуково изследване, което не е безплатно.

# 83
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
Здравейте, момичета!
Как борите кашлицата? От 5 дни съм с ужасна кашлица, изпих един сироп Стодал и в момента привършвам един Синекод, и нищо.
Подходящ ли е медикаментът Тавипек, и ефикасен ли е?
Благодаря!
Стодал ми го изписа джипито ,хомеопатия е и цинабсин за задната хрема .Този вирус го минах и повръщах от кашлицата ,спях седнала не можех да дишам .2 седмици ме държа с интензивна кашлица през 5 минути и на третата се разреди сега е 4та седмица и още си кашлям от време на време.Пих и много течности ,лимони и мед със сода.Това общо взето .Сиропа общо 3 дни го пих защото не видях ефект.Дано съм те успокоила поне малко.

# 84
  • Мнения: 786
Аз днес получих първата пратка с дънки за бременни (от LCW, защото не ми се дават безумни пари, има промоция в момента).Някои дънки и панталони от небременния  ми период стават, но вече не мога да търпя стягане. Като човек спящ по корем и полу-корем вече не ми е удобно. Confused
За болките, гледам да не се вманиачавам, но нали ми е за първи път, прави ми впечатление. Всякакви придърпвания и бодежи имам. Най ме стресира една рязка болка в интимната област, директно като бодене с нож долу в слабините, случва се рядко и с дни я няма, но днес 2-3 пъти. Надявам се всичко да е от разтягане, разпъване и round ligament pain (не знам термина на български). Confused

# 85
  • Мнения: 2 585
Как си избирате размера на дънките?
Сигурно звучи много глупаво, но по принцип нося Xs, което мисля, че би ми било ОК в крачола. Мен ме стягат само на корема старите ми дънки.

# 86
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 709
Аз от втората седмица си нося клинове и ластични дънки от LCW (не з бременни, само за по-пълнички, хаха), ама вече и тия дънки ми стягат и скоро мисля да си взема за бременни. Те са с ниска талия така че номерацията трябва да е като за нормален човек, просто си имаш пришита платка за корема. Да издаяня до май месец, и тогава ще са роклички и летни панталони, където ще мога да ги нося с ниска талия и широки туники Grinning
Round ligament pain  е болката от разтягането на маточните сухожилия (на прост български, няма друг термин специфичен, поне не намерих).

# 87
  • Мнения: 1 260
Аз си поръчах от H&M 2  чифта дънки едните S, другите М. По принцип съм S, но съм доста висока и всичко ми е късо, чакам ги тези дни да дойдат и ще споделя. Отделно 1 приятелка ми подари 2 чифта нейни, 28 номер перфектно стават сега, но за вбъдеще ме съмнява, 27 са като чувал, явно всеки производител си ги прави както му падне.

# 88
  • Мнения: 2 585
Аз в момента не работя и съм си главно вкъщи, като изключим прегледите и разходките в парка. 😂
Поръчах от HM два екипа от плюш /сега мисля, че са и намалени/ плюс един плетен комплект и в общи линии по прегледи нося тях - много са ми удобни и не ми стягат. От Sinsay поръчах няколко долнища, които нося с термо клинове от Декатлон и са ми удобни за разхода, но ми се искаше поне един два чифта дънки да имам по-представителни. 😂 Купих и няколко зимни рокли, но много трудно намирам чорапогащник за бременни, а другите или ми стягат или ми падат… пък и с рокли ми е студеничко..

# 89
  • Мнения: 871
Днес гледах в сайта на HM, че има намаление на дрехи за бременни (и не само). Някои са -40%. Моите дрехи за бременни раздадох отдавна и нямам нищо, но поне едни дънки и клин ще си купя. Аз съм М по принцип, мисля да ги поръчвам Л.

Sonya_Dimitrova, в Лидл има чорапогащник за бременни. Клиновете май свършиха, не намирам, но чорапогащник вчера видях.

Общи условия

Активация на акаунт