Студенти в UK - 15

  • 77 108
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 18 025

То е ясно - я Интеграл, я Дарби ли бяха другите. Има ли трети?
Uniconsult, Edlanta, Cosmo, Study Buddy, SkyLines?

# 31
  • софия
  • Мнения: 4 985

То е ясно - я Интеграл, я Дарби ли бяха другите. Има ли трети?
Uniconsult, Edlanta, Cosmo, Study Buddy, SkyLines?
ехееееееее
вярно, Едланта ги забравих. Другите ги чувам за първи път.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 009
Всякаква информация за кандидатстване за финансиране, студентски кредит за обучение и хаузинг ще ни бъде полезен, от миналите по този път.

С уседнал статут ли е дъщеря Ви?

# 33
  • Мнения: 35
Здравейте,
Моят син е получил писмо по пощата на адреса си в квартирата, с което го задължават да се регистрира за онлайн гласуване свързано с България. Имало парична  глоба(малка), ако не го направи. Той си е с пресетъл втора година студент, ако това има значение. Или ако има връзка , с гласуването в БГ -на първите избори си беше в Бг и си гласува тук, а есента като замина в UK там не гласува, защото нямаше в близък град секция. Ако изобщо писмото е свързано с такова гласуване или изобщо и за двете държави да може онлайн да си дава мнението за гласуване, но пък да е задължително!? Та въпросът ми е някой знае ли дали детето му е получавало такова писмо? Извинявам се, ако неправилно интерпретирам обясненото ми ( тя и връзката ни прекъсваше и това успях да разбера).
Благодаря ви предварително, на тези, които  ще се включат с идея!

# 34
  • Мнения: 408
Аз и друг път съм съм казвала - в този случай звъним в Посолството в Лондон. Те затова са там- да помагат, да разясняват . Колкото пъти сме ги търсили , са ни съдействали - обаждали сме се за Ковид, паспорти , изчезнали документи.

# 35
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Здравейте,
Моят син е получил писмо по пощата на адреса си в квартирата, с което го задължават да се регистрира за онлайн гласуване свързано с България. Имало парична  глоба(малка), ако не го направи. Той си е с пресетъл втора година студент, ако това има значение. Или ако има връзка , с гласуването в БГ -на първите избори си беше в Бг и си гласува тук, а есента като замина в UK там не гласува, защото нямаше в близък град секция. Ако изобщо писмото е свързано с такова гласуване или изобщо и за двете държави да може онлайн да си дава мнението за гласуване, но пък да е задължително!? Та въпросът ми е някой знае ли дали детето му е получавало такова писмо? Извинявам се, ако неправилно интерпретирам обясненото ми ( тя и връзката ни прекъсваше и това успях да разбера).
Благодаря ви предварително, на тези, които  ще се включат с идея!
Тъй като живея на острова ще си позволя да коментирам. Това писмо се отнася за местни, парламентарни и т.н избори в UK. Няма нищо общо с изборите в Б-я. Ако детето желае да се установи на острова след като завърши е добра идея да се запише, (не е задължително да гласува) защото това се вписва в т.н. кредитна история и ако след време реши да вземе заем, кредитна карта ще му добави точки в този кредитен рейтинг. Колко по висок толкова по добре.
Ако желаят децата да гласуват за Бг избори се подават заявления on-line и гласува в най- близката секция. Тази информация я има на сайта на посолството.

# 36
  • Мнения: 220
Толкова абсурдно ми се видя написаното Пепита, че щях да скокна, че е платен пост Grinning. Добре, че Ell се включи навреме.

# 37
  • Мнения: 35


Благодаря на Еll !
Странно се прикача снимка. Не съм много активна тук и доколкото имам възможност следя форума. Дано се види снимката, но си е сериозно писмо и не е фейк. И аз не съм разбрала точно - става въпрос за UK, а не за гласуване за БГ. Да, и за мен е абсурдно при положение, че има още две БГ деца-студенти в къщата, а те не са получавали такова писмо, затова реших да питам тук. Явно не на всеки изпращат - странно какъв е критерият.

Последна редакция: пт, 18 фев 2022, 17:30 от Pepita HD

# 38
  • Мнения: 408
Пепита, в своя пост пишете, че
“ което го задължават да се регистрира за онлайн гласуване свързано с България”
- гласуване В БЪЛГАРИЯ, а прикачвате писмо за гласуване в UK🤷

# 39
  • Мнения: 1 684
Pepita, от колко години е в Англия. Може би престоят има значение?

# 40
  • Мнения: 1 355
Хм, на писмото от снимката пише, че е напомняне. От което би трябвало да следва, че и преди са го информирали за това задължение. Срещу подпис ли е получено? Има крайна дата, която е съвсем скоро. Ако той е задължен да се регистрира, би трябвало всеки със същия като неговия статут също да е задължен. Сега започнах да се чудя дали дъщеря ми, която е с пресетълд, но в момента е в България, трябва да се регистрира, за да не я глобят.

# 41
  • Мнения: 408
Моята дъщеря е с пресетъл, получи такова писмо, регистрира се и дори два пъти вече гласува.

# 42
  • Мнения: 1 355
Нещо, което може да е интересно. Този регистър за гласуване е от отворен тип. Това, доколкото разбирам, означава, че всеки може да си купи достъп до него и да разполага с данните на регистрираните - адрес, телефон. Разбира се, след известни усилия, човек може да се отпише от отворения регистър и да остане само в електоралния. https://www.great-yarmouth.gov.uk/article/2025/What-is-the-diffe … the-open-register


Изглежда, ако получиш писмо да се впишеш в регистъра това означава, че си задължен да го направиш.

What happens if you do not register
You must register to vote if you’re asked to do so and you meet the conditions for registering, for example you’re 16 or over and you’re British or a national of an EU or Commonwealth country.

If you’re asked to register and do not, you could be fined.

You will not be fined if you have a valid reason for not registering, for example a long stay in hospital, or you have severe learning difficulties.

Последна редакция: пт, 18 фев 2022, 18:53 от online

# 43
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Нещо, което може да е интересно. Този регистър за гласуване е от отворен тип. Това, доколкото разбирам, означава, че всеки може да си купи достъп до него и да разполага с данните на регистрираните - адрес, телефон. Разбира се, след известни усилия, човек може да се отпише от отворения регистър.
Не е толкова трудно,  доколкото си спомням имаше поле където отбелязваш ако не искаш информация да е публична, също се отнася и за NHS,  но там е малко по сложно. Ако някой се интересува за NHS ще се разровя да потърся

# 44
  • Русе
  • Мнения: 129
Дъщеря ми завършва тази учебна година и от университетите, които и върнаха покана вероятно ще избере този в Нотингам.


Привет! Моята дъщеря завърши през 2019 г. в Нотс (University of Nottingham). Вече не е там, но ако с нещо може да е от полза - ще направим връзка. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт