Студенти в UK - 15

  • 78 507
  • 748
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 373
Хм, всеки път през границата внос/износ и къде ще му излезе края? После към Англия пак ли? Нищо, че си ги платила, ескалирай нещата нагоре, защото това не е логично да е ОК.

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 1 467
За личен багаж от Великобритания е удобно да се ползат фирми превозвачи. Има няколко, не мога да напиша име да не е като реклама. Имат офиси в различни градове за изпращане. А при получаване тук в България пращат с Еконт. Много е удобно.

# 77
  • Мнения: 1 083
Отакто напуснаха ЕС е препоръчително да си купуват техника от там с гаранция при тях. Другото е късане на нерви.
Е, ние точно този филм играхме. И това не винаги е опция. Лаптоп, купен оттам с един бизнес ден гаранция.
Е, да, де, ама като започна ковид и детето се прибра  в БГ, лаптопът се прецака тук. Вариантът беше - да пътува дотам с 14 дни карантина и там да го даде за ремонт или да действаме оттук. Одисеята ни продължи повече от три месеца, с доплащане на гаранцията, с чакане още един месец на нужния за подмяна компонент.
За съжаление, не можем да обхванем всички рискове.

# 78
  • София
  • Мнения: 460
Здравейте!

Синът ми завършва 12 клас и живот и здраве след матурите ще трябва да избира между 2 университета в Англия:
- King's College London
- University of Warwick

Моля Ви, ако имате впечатления да споделите.
Благодаря!

# 79
  • София
  • Мнения: 5 054
Зависи от специалността все пак. Warwick са известни с математика и MORSE програмите си. За компютърни науки, ако е въпросът, нямам идея. Мисля, че и там стоят добре, но не знам как са спрямо King's. Иначе е ясно, че е единият е в Лондон, а другият е в провинцията, при това до неголям град.

# 80
  • Мнения: 59
Здравейте!

Синът ми завършва 12 клас и живот и здраве след матурите ще трябва да избира между 2 университета в Англия:
- King's College London
- University of Warwick

Моля Ви, ако имате впечатления да споделите.
Благодаря!

Здравейте! Ако имате някакви конкретни въпроси за Warwick, може би ще мога да ви отговоря. Дъщеря ми се дипломира юли 2021 от там. Въпреки, че последните година и половина си беше в къщи(онлайн, заради пандемията).

# 81
  • София
  • Мнения: 460
Здравейте!

Синът ми завършва 12 клас и живот и здраве след матурите ще трябва да избира между 2 университета в Англия:
- King's College London
- University of Warwick

Моля Ви, ако имате впечатления да споделите.
Благодаря!

Здравейте! Ако имате някакви конкретни въпроси за Warwick, може би ще мога да ви отговоря. Дъщеря ми се дипломира юли 2021 от там. Въпреки, че последните година и половина си беше в къщи(онлайн, заради пандемията).

Благодаря, може би на по-късен етап ще имаме и конкретни въпроси.

# 82
  • Мнения: 31
Здравейте, 😊
Дъщеря ми получи оферти и за двете специалности , за които кандидатства в De Montfort, Лестър . Този университет  беше първото и най-голямото й желание , затова и посочи две специалности там- Fine Art и  Interior Design . Ще бъде Interior Design , това й е мечтата .
Кандидатства чрез агенция, за което вече много съжалявам . Сега се свърза директно с университета и чака да й преразгледат таксите, защото от агенцията не са посочили, че има pre-settled status. Комуникацията с агенцията е почти нулева, да бе говорим , че и малкото информация , която получава в повечето случаи е неадекватна или неточна.
Въпросът ми е имате ли представа дали може дъщеря ми сама да потвърди офертата или трябва да е през агенцията , след като вече е кандидатствала с нея ? Също така прочетох доста от информацията за студентското финансиране и ми се иска да кандидатстваме сами без агенцията , просто се чудя има ли нещо сложно . Ако бях намерила темата по-рано никога нямаше да се обърнем към агенция.
Прочетох последните 2-3 теми, но не срещнах да е писал няколко със студент в този университет , така че ако има такива , ще се радвам много на споделена информация или впечатления.
Иначе дъщеря ми се спря окончателно на този университет след една дълга обиколка и  няколко open days през октомври в различни университети , страшно много й хареса особено арт и дизайн кампуса. Общежитието вече е запазено , по препоръка на момичето , което ги развежда в  деня на отворените врати . Тогава са й казали , че щом получи оферта е хубаво веднага да букне стая , защото се запълват много бързо. Запази си самостоятелно студио , като искаха гарант, за да може плащането да е на четири вноски , иначе щеше да е на две .
Здравейте, Flash ви е казала точно. Като влезете в акаунта си и си потвърдете офертата. Това е - ние така действахме дори през агенция. И смело пишете с университетите - те се отзовават веднага.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 640
Питах щерка ми днес за Уоруик и Кингс. Тя клонеше към първият, каза че е добър за бизнес специалности и има силен нетуоркинг в индустрията. За Кингс отбеляза, че най-голямото му предимство е че е в Лондон, но на втори прочит би го сложила в 5-те избрани преди Уоруик, именно заради локацията.

# 84
  • SO 15
  • Мнения: 111
Здравейте мами и тук таме татковци!

Да се похваля към кой перон се насочва нашата девойка.

# 85
  • Мнения: 230
Дъщеря ми утре пътува и ми казва, че от утре отпадат тестове и сертификати за влизане в България. Аз не съм проверила, но се надявам информацията и да е вярна.

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Здравейте,

Моля, да ме извините, че връхлитам в темата с въпрос, без да съм отделила време да прочета споделеното вече тук !
От скоро проучваме информация за един американски университет в Лондон - Ричмънт.

Ще съм признателна, ако някой има информация или впечатления за този университет! Ние сме съвсем в самото начало на проучванията си. Дъщеря ми е 10 клас. Много ни харесва системата либерал артс на американските университети и сега, като разглеждам сайта на Ричмънт ми се струва, че от всичките американски университети в Европа - този е с най-богата програма. Специалностите, които разглеждаме са предимно свързани с бизнес мениджмънт.

# 87
  • Мнения: 230
Така, и аз с въпрос.  Миналата година, дъщеря ни, която тогава учеше, а сега работи в Шотландия ни регистрира с пресетълмънт статус за да можем да и идваме на гости без визи. Не успяхме да регистрираме брат и. Май, само  за родители става, а не за братя и сестри. Той няма 18. Дали е възможно да се регистрира за този статус, за да може да кандидатства в Шотландия и по- този начин, каква ще е таксата в университет? Ще е интересно да се знае. Иначе, май, всички вече се ориентират към Холандия....

# 88
  • софия
  • Мнения: 5 001
той може да влиза в УК без виза и да стои там като турист, но не може да работи или учи.
От правителственият им сайт аз поне разбрах, че е можело до края на юни 21-ва година да се подават заявления за късно регистриране на пресетълмент.  Ако знаех навреме, че изобщо мога да регистрирам и малката за пресетълемнт само защото веднъж е стъпвала в Англия щях да го направя. Аз си мислих, че ти трябва основание като учене, работа и т.н. Оказа се, че не. Има хора, които са съобразили и са си го направили.  Не мисля, че отсега нататък има начин.
Ще следя с интерес.

Здравейте,

Моля, да ме извините, че връхлитам в темата с въпрос, без да съм отделила време да прочета споделеното вече тук !
От скоро проучваме информация за един американски университет в Лондон - Ричмънт.

Ще съм признателна, ако някой има информация или впечатления за този университет! Ние сме съвсем в самото начало на проучванията си. Дъщеря ми е 10 клас. Много ни харесва системата либерал артс на американските университети и сега, като разглеждам сайта на Ричмънт ми се струва, че от всичките американски университети в Европа - този е с най-богата програма. Специалностите, които разглеждаме са предимно свързани с бизнес мениджмънт.

алегра, може ли да дадеш линк към унито, за което питаш?

# 89
  • Мнения: 435
За settled status и pre settled status можете да се включите в тази група и да питате
https://www.facebook.com/groups/207180347375663/?ref=sharehttps: … hare&exp=dc78
Отговарят хора, работещи точно това и дават подробни безплатни съвети и помощ при кандидатстване.

Общи условия

Активация на акаунт