Мартенското чудо наближава, мама с любов ще го дарява 💙❤ Тема 7

  • 20 528
  • 733
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 825
Благодаря за отговорите! Ще помисля още за изписването, тогава. В темата Подготовката за малкия човек са дали линк към сайт с одеалца от мерино на изгодна цена. Поръчах и аз и ще дам отзиви.

Миленка, ето инфо за плацентата:


Източник

Щом доки нищо не е казал, значи е ок.
Кой е сайта за памперсите? Simple Smile

Бъбълс благодаря, не бях го чела това. Значи се движа в срок Simple Smile

Сайта е https://kati-eshop.com/pampersii/pampers-premium-care-1-2-5-kg-54br


Гледах и в емаг и в baby.bg. и други сайтове и все по скъпи ми се виждат. Сега ще прегледам на аптеките сайтовете,  ама в нашите нямаше 1ца и 2ка... на много малко места даже съм виждала.

Бейби, това как ще е като излизаш според времето плюс 1 слой на твойте дрехи. И одеалце в количката, в смисъл той коша за новородено си го пази бебето, а и се очаква че идва пролет а не зима Simple Smile аз имам и космонавт 1 за всеки случай и едно чувалче за количката ако стане студено.
А за изписването аз съм за началото на март и ще взема одеалце, за лесно завиване и отвиване в коша за кола. Simple Smile

Последна редакция: пн, 10 яну 2022, 17:58 от Milena Stoyanova Ju 638393

# 76
  • Мнения: 1 399
Танче благодаря, че отново направи прекрасна темичка!:heartpulse:

# 77
  • Мнения: 691
Аууу... едва ви изчетох 🙂
Относно изписването- аз този път сама си сглобих комплект. Боди с дълъг ръкав, ританки, гащеризон че отгоре, памучна шапка, ръкавички и ще е завита с одеяло. Имам и космонавт останал от баткото, но ако е студено, тогава ще го мисля.
Памперси и прах за пране имам доста, понеже имахме магазин, който затворихме лятото 😁
Относно намесата от свекърви/родители... Ами аз съм много директна. Ето например свекърва ми казала на ММ как можело да дадем толкова много пари за количка. А тя е 650лв на промоция. Имало дрехи от племенниците й, можело да изгледаме детето само с тях и тем подобни... Да , но на мен не ми минават. Казвам си каквото ми е на сърце и ако искат и както искат да го приемат.
Иначе другият Понеделник съм на ЖК и ще видим колко е порастнала бебка.

Последна редакция: пн, 10 яну 2022, 21:19 от kremenu6a

# 78
  • Мнения: X
Момичета, не бързайте съвсем с 2-ката памперси. Освен ако не е едричко бебето, 1-цата не умалява чак толкова бързо Simple Smile

# 79
  • София
  • Мнения: 813
Относно свекървата , аз още от самото начало си казах да не ми се меси и не се е в интерес на истината. Опита се да каже нещо относно дрешките, как всички й били много официални , но с моето “ така прецених и това взех “ бързо й стана ясно. И двете сме рогати, но за сега отстъпва ( пу пу ).

Прах за пране и омекотител ясно, но четох че има и препарат за стерилизация на шишета и Биби. Има ли смисъл от такъв ? В стерилизатора ли се слага или е само за случаите в които се преваряват в тенджера например … ? Ако някой може да даде съвет.

Иначе аз ще поръчам памперси началото на другия месец , 1 и 2. Ако нещо остане от 1, ще ги пусна в групите във фб.

И аз мислех да си сглобя комплект в началото. Взех няколко сетчета от hm и next. Накрая в точици видях супер сладък сет за изписване и взех и него. За всеки случай ще взема два за изписването, не се знае какво ще реша до тогава 😂 обикновенно в последния момент си сменям решението ( особено напоследък ).
Таа освен бодита, шапки, чорапки, тъкавички , мисля да го облека със гащеризонче и над него от тези пухените тип мече, космонавти. И завито в одеало. Все си мисля, че ще е достатъчно. Все пак се надявам температурите тогава да са над 10 градуса.

За разходката първите дни се чудя дали пак това да не е облеклото, само че евентуално още едно допълнително по-леко одеало, или да взема направо зимно чувалче за количката.

# 80
  • Мнения: 553
Момичета, не бързайте съвсем с 2-ката памперси. Освен ако не е едричко бебето, 1-цата не умалява чак толкова бързо Simple Smile

Когато стягах багажа за болницата първия път, сложих памперси 2-ка( от 3кг до 6кг). Чаках бебе 3кг, а може би и малко отгоре.
Като се роди юнака, беше точно 3000гр., Малък, слабичък... Като показах памперсите...смях...как ще ги сложат на бебето...огромни били. А аз не го бях виждала, защото го взеха в интензивното. Като се стабилизира, ми го дадоха с памперс размер 0. Покриваше го до мишниците😁.
Сега ще взема 1-ца, но и няколко размер 0- има магазинче наблизо, което дава на бройка💭

За стерилизация е достатъчна само водата. Би ли споделила кой е този препарат, който babyboo си открила? Може да ми е полезен.
 Аз съм ползвала още пликове за микровълнова за стерилизация. Пак се пълнят с вода и един се ползва 20 пъти. Май съм ги взимала от Джъмбо.🤔
В болниците ( в други градове сме лежали) не винаги имаше микровълнова и взимах хапчета за стерилизиране на ченета🤭. Така спестявах място в багажа.

Последна редакция: пн, 10 яну 2022, 20:55 от palmi4kata

# 81
  • Мнения: 759
Благодаря ви много за подкрепата! Hug Днес много криво ми тръгна деня, а и много от негативните ми чувства са свързани с хормоните, но все пак накрая деня ми се оправи.
Ще започна с това, че бях на преглед при израждащия лекар и очаквах бебето да е малко над 2кг., а още с влизането в кабинета лекарят ми каза, че много ми е пораснал корема, даже преди да влезна ме питаха за тонове ли съм, даже няколко пъти ме питаха дали съм сигурна, че не съм за тонове. После лекарят започна да гледа и да мери и даже той се учуди, че е толкова голямо - 2600гр. се оказа, в 33г.с. съм. И така започвам с тоновете още другата седмица, но от началото на март или края на февруари, накрая ще вземе да се появи в началото на февруари. То и сега си е готово, така че каза ако нещо стане да му звъня няколко пъти, за да знае, че е спешно. За хълцането каза, че е нормално и значи, че бебето е добре. И доста подготвителни контракции имам, но са нормални за този пириод и да не се притеснявам. Обаче имам проблем, заради който не се знае дали ще мога да родя естествено, проблема е със сърцето. Пулса ми е много висок постоянно, винаги е над 110, даже той го мери 130 единия път и това е в покой, а при раждане много ще се качи и задължително трябва да мина на кардиолог преди това. Аз и планирах да отида този месец, но първо исках да ми мине днешния преглед, така че утре ще запазя час и дано бебето не реши да бърза прекалено много. И на очен ще мина, че ми се замъглява погледа, но може би няма да има проблем с това все пак. Моята плацента също е втора степен още от феталната морфология в 30г.с., но всички АГ казват, че е добре и е нормална, храни си бебето (очевидно Grinning ).
Памперси и аз взех Памперс премиум кеър 104бр. на същата цена като Милена, но от сайта bubu.bg и съм много доволна, защото като поръчвах ми направиха отстъпка от цената и после като разопаковах пратката имаше и едно шише на Томи типи подарък, така че ще мога да пробвам и тази марка, ако нещо бебо не хареса Авент. Дойде и доста бързо пратката, така че пак ще поръчвам от там.
За свекърите, просто много ме ядосват някои неща в тях и в същото време знам, че има и по-лоши. Те съвети не дават толкова, сега за ремонта на новото жилище се опитват повече да дават. По-скоро не се интересуват толкова, че това дете скоро ще се появи и трябва да сме готови за него. За пари не ни питат и не се бъркат чак толкова, въпреки че свекъра искаше да вади старото метално креватче на 30 години, което със сигурност е ръждясало. И не се възмущават за някакви новости като бебефон, а за всичко. Винаги като видят, че сме купили дрешки и викат защо от сега сме ги купили, рано е още, чак като се роди трябвало. Леглото и него защо от сега сме го били купили, малко преди нова година го взехме. Оня ден с ваничка се прибрахме и те веднага започнаха защо, къде ще стои сега и защо преди да се е родило бебето. Направо много ме дразнят, а на мен ми е много неспокойно дали ще успеем да оправим всичко преди бебето да се появи, особено след днешния преглед.
Взехме дезинфетант за пералня (пуска се на празна пералня и високи градуси), взех и прах на Фрош. Първоначално мислех да взема от препарата за бебета на ДМ, но днес много ходихме по задачи и накрая минахме покрай Лили и взех този на Фрош. На същата марка си взех едно веро за бебешки съдове, ще ги мия и после ще ги пускам и в стерилизатора. Взех си кърпи за ръце и за лице за в болницата, но по-малки, за да не заемат много място в багажа за болницата. Остава ми да изпера текстилните неща и да ги сложа в багажа и той е готов. Взех и разделители за чекмедже, за да подредя дрехите на бебето като ги изпера.
Аз ще си сглобя комплект за изписване от боди с дълъг ръкав, ромпър, шапка, ръкавици, терлици и се чудя за ританки, но ми се струва прекалено много с тях. С одеало ще е, по-дебело, но ще взема 2 за всеки случай. Ние живеем много близо до болницата и буквално за 5 минути ще се приберем, така че няма да сме дълго на студа. Аз обаче взех да се притеснявам ако излезе много голямо дали ще му стават повечето дрехи, които сме взели или ще са му малки.

# 82
  • Мнения: 5 563
SimD, обикновено дрехите са изписване/комплектите са 56, рядко са 50ти размер. Не знам какви размери си взела, но силно ме съмнява 56 да не му станат. За 50 вече може и да не стават, ако излезе и дълго. 😀

# 83
  • София
  • Мнения: 745
Аз взех бебешки препарат за миене на Nuk и мисля с него да ги мия оттам в стерилизатора без допълнителни препарати за стерилизатора. За първи път чувам, че има такъв. Памперси пускат доста изгодни в Емаг. Последно гледах там преди няколко дни Памперс премиум кеър 2-ка 240бр за 50лв. 1-ците бяха свършили, иначе щях да взема по един пакет направо и от двата.

# 84
  • Мнения: 549
Днес минах последната ФМ. Беше суоер кратка, но важните неща ги разбрах: вече си е главично, плацентата се е вдигнала достатъчно за естествено раждане, развива се добре 30+5 е 1730гр.
АГ на ЖК се вълнува много от Д демира ми. При положение, че съм на фраксепарин и натаспин. Иска да ми ги увеличава. А не забеляза, че хемоглобина ми е малко под нормата. Назначи ми също инжекции за развитие белите дробове на бебето, защото първото го родих 38седмица,да се презастраховала. Тя каза, че започвам тоновете от 35седмица всяка седмица.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 855
Аз не мисля да вземам много неща за изписването. Освен дрешките, шапката и терличките, мисля да я завия в дебело одеялце(тип порт бебе) и толкова. Във Варна е по-меко времето, пък и терминът ми е края на Март. На малката пера дрехите с Тео бебе (зеления) от самото начало,  без омекотител. Все още й гладя дрехите. Днес, даже, си взех нова дъска, че старата взе да се разпада Joy
Две/три, по-скоро/ поколения под един покрив  си е живо наказание (без значение чии са родителите).
Тоновете май не са задължителни, при първата ми бременност, като питах за тях, ми отговаряха,  че нямало смисъл да си давам парите, освен, ако нямало установен проблем (нищо, че искаха да ме вкарват в болница, заради кръвното и допълнително ме шашкаха). Дори като преносих,  нищичко...
Взех един пакет Памперс 1-ца за родилното, пък после ще видим.
Скоро ще правя основно почистване, та се подготвям психически Grin

# 86
  • Мнения: 311
Аз пък съм в четвъртък 30+6 дни за първи тонове, вълнувам се, а и от месец не съм виждала младежа какви ги е свършил😁.

За комплекта на Angel baby-зимния мисля, че си е супер достатъчен, а и за две снимки на коридора и 2 метра от входа до колата( която ще е затоплена) и още 2 от колата до входа мисля, че няма да се вледени мъника

За памперсите аз мисля да поръчам Pampers Harmonie 1 с тях да стартираме ,мои приятелки поръчват от тази страница във фейсбук https://www.facebook.com/bebeshkiStokiOtAngliq/ не съм сравнявала цените честно казано, дали е по-изгодно, но ще проверя тея дни и ще поръчам.

За препарат за дрешките, мисля че е на Сано, но майка ми се зае с тях, защото си чакам сушилнята, а тя има и мерак има 😁 да ги оправи, та оставих на нея, глади ги след сушилнята и аз така мисля да продължа поне първите месеци.

Днес запазихме и дата за фотосесия за да си имаме за спомен-първо детенце ще ни е и особено таткото много иска да си имаме спомен с бременното коремче 😁

# 87
  • Мнения: 549
Момичета, какви капки против колики мислите да купувате? С първото ми дете нищо не помагаше и сега много се чудя с кои да започнем. Ще се радвам да чуя и вашите отзиви и опит с по-големите Ви деца.

# 88
  • Мнения: 691
Тогава живеехме извън България и ползвах почти всичко, което се предлагаше. Еми нищо не помагаше. Той беше кърмено бебе и единствено ограничения от моя страна от към храната малко облекчаваха положението.

# 89
  • Мнения: 518
Лелее събудих се в 4 тази сутрин и няма заспиване ... не ми се беше случвало с тази бременност... дано поне да успея да дремна още час-два докато стане малкия, защото иначе цял ден ще съм като убита 😁 наболява ме един мъдрец, но той ми е за операция .. от тези "полегналите" е ... дано не ми създаде проблем точно сега на финала..  😔

Общи условия

Активация на акаунт