Кандидастване в университет на 21г. - ПУ (ФМИ)

  • 1 477
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, на 21 години съм и ще гледам тази година да кандидаствам в университет с компютърна специалност. Задал съм си ПУ като главна цел, специфично Информатика/Софтуерни технологии в задочна форма на обучение. Проблемът при мен е, че оценките ми от дипломата не са... много впечатляващи. Сметнах, че ако изкарам хубави оценки от изпитите по Математика и Информатика (м/у 5,00-6,00(дай боже)) , бала ми за тези специалности ще се набележи към 26-29.

Въпросът ми е следният - това достатъчно ли ще е? Знам, че тези специалности в последно време са много търсени и моите оценки не ми дават лукса да се стремя за СУ и ТУ. За ПУ чета как местата по Информатика рядко се пълнят изцяло, но е трудно да се намира актуална информация.

Вторият ми избор е УХТ с Компютърни системи и технологии, защото там може да се кандидаства само с ДЗИ. Като алтернатива имам СофтУни, където в момента уча, но наистина искам пак да се пробвам в някой университет.

Моля Ви за насоки. В последно време мисля само за това и високият шанс за провал. Благодаря предварително!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 9 707
минимални балове от миналата година на трето класиране ПУ
Информатика задочно - 24,818
Софтуерни техонологии и дизайн  задочно - 29,306
при условие, че не знам колко е максималният бал.

В ТУ има по много сесии на изпити по МАТ. Можеш да се явиш на всички, ако искаш. Влизаше се и с резултати от ДЗИ по БЕЛ. За Пловдив става въпрос. Не знам дали има задочно обучение по КСТ.

# 2
  • Мнения: 6
минимални балове от миналата година на трето класиране ПУ
Информатика задочно - 24,818
Софтуерни техонологии и дизайн  задочно - 29,306
при условие, че не знам колко е максималният бал.

В ТУ има по много сесии на изпити по МАТ. Можеш да се явиш на всички, ако искаш. Влизаше се и с резултати от ДЗИ по БЕЛ. За Пловдив става въпрос. Не знам дали има задочно обучение по КСТ.

Благодаря за информацията! Май ще се целя към Информатика все пак

# 3
  • Мнения: 231
[quote author=eman link=topic=1401282.msg44112057#msg44112057 date=1641766963.
.

Вторият ми избор е УХТ с Компютърни системи и технологии, защото там може да се кандидаства само с ДЗИ. Като алтернатива имам СофтУни, където в момента уча, но наистина искам пак да се пробвам в някой университет.
Моля Ви за насоки. В последно време мисля само за това и високият шанс за провал. Благодаря предварително!
[/quote]
Като настоящ студент в Ухт , но друга катедра не  бих ти го препоръчала ако искаш да научиш нещо ново . Според мен се концентрирай в ПУ или ТУ в Пловдив баловете са относително високи , но винаги може да пробваш за второ или трето класиране или в ТУ Габрово  където по спомен бяха малко по-ниски

# 4
  • Мнения: 6
[quote author=eman link=topic=1401282.msg44112057#msg44112057 date=1641766963.
.

Вторият ми избор е УХТ с Компютърни системи и технологии, защото там може да се кандидаства само с ДЗИ. Като алтернатива имам СофтУни, където в момента уча, но наистина искам пак да се пробвам в някой университет.
Моля Ви за насоки. В последно време мисля само за това и високият шанс за провал. Благодаря предварително!
Като настоящ студент в Ухт , но друга катедра не  бих ти го препоръчала ако искаш да научиш нещо ново . Според мен се концентрирай в ПУ или ТУ в Пловдив баловете са относително високи , но винаги може да пробваш за второ или трето класиране или в ТУ Габрово  където по спомен бяха малко по-ниски
[/quote]

чак в Габрово... зле ли е в УХТ? А случайно да знаеш какви са били миналогодишните балове в ТУ Пловдив?

Гледам програмите от катедрата по Електроника в ТУ  - Пловдив. И там ще се целя. Като гледам се оставям на ТУ - Пловдив, ПУ, УХТ и УниБит

Последна редакция: чт, 13 яну 2022, 17:51 от eman

# 5
  • Мнения: 231
Цитат на: eman link=topic=1401282.msg44112057#msg44112057 date=1641766963.
.

чак в Габрово... зле ли е в УХТ? А случайно да знаеш какви са били миналогодишните балове в ТУ Пловдив?

Гледам програмите от катедрата по Електроника в ТУ  - Пловдив. И там ще се целя. Като гледам се оставям на ТУ - Пловдив, ПУ, УХТ и УниБит
Нямам толкова задълбочено наблюдение над тази специалност  и факултета към който се води   , защото съм с друга специалност и друг факултет . Но от това по което съм наблюдавала от познатите завършили тази специалност от ТУ и ПУ обучението е по-адекватно и малко по-модерно . От УХТ по спомен от познатите ми бяха относително айляк и не ги ръчкаха много  за това  според мен зависи с каква цел се записваш . Другото нещо е , че специалността е относително нова в този университет и не толкова на фокус колкото  тези  свързани с хранителната индустрия.Има и други неща заради които не бих го препоръчала , но това е за друга катедра и не съм сигурна дали не е проблем само на моята група .

# 6
  • Мнения: 777
Ще те вземат и задочно, и редовно с тези оценки. Аз с 3.5 по математика (малко проспах гимназията) успях да вляза на второ класиране, на първо ме приеха задочно. Ама да знаеш, че се учи много математика в тази специалност. Мисля че са общо 8 математики.

# 7
  • Мнения: 6
Ще те вземат и задочно, и редовно с тези оценки. Аз с 3.5 по математика (малко проспах гимназията) успях да вляза на второ класиране, на първо ме приеха задочно. Ама да знаеш, че се учи много математика в тази специалност. Мисля че са общо 8 математики.

Видях, разгледах всички учебни планове. Проблемът не е наистина колко математика ще уча, а дали въобще ще мога да вляза там.

# 8
  • Мнения: 777
Моят бал беше или 28.4, или 29.4. Какви точно са ти оценките? Не можеш ли на техния изпит да се явиш? Аз това възнамерявах да правя, но заради Ковид нямаше как и накрая кандидатствах с матурата по БЕЛ.

# 9
  • Мнения: 6
Моят бал беше или 28.4, или 29.4. Какви точно са ти оценките? Не можеш ли на техния изпит да се явиш? Аз това възнамерявах да правя, но заради Ковид нямаше как и накрая кандидатствах с матурата по БЕЛ.

МАТ - 3.00 (И аз малко несериозно подходих в гимназията...) ИТ - 5. Ако изкарам над 5 на изпита, ще мога да се класирам с поне 26 бал

Общи условия

Активация на акаунт