Книги- четете ли?

  • 6 076
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 167
Само да вмъкна от тез толкоз интелектуални заглавия, че "Безкраен празник" на Хемингуей ми е любимата книга Peace

# 61
  • Мнения: 3 367
. На Георги Господинов разказите също, не и "Естествен роман" обаче, където най-естествено ми изглежда заглавието. 
Стефан Цанев ми беше голяма ученическа тръпка. Но от много време нещо не е ... Може и да съм се предубедила.
i az бях така с Цанев,но последната му книга е доста различна и си е чисто исторически роман с малко смях..
защо не ти хареса "Историка"? аз я изчетох цялата ; не е върха на мисълта но не е лоша (все пак 700 страници не е лесно да се задържи вниманието читателско)

# 62
  • Мнения: 3 491
. На Георги Господинов разказите също, не и "Естествен роман" обаче, където най-естествено ми изглежда заглавието. 
Стефан Цанев ми беше голяма ученическа тръпка. Но от много време нещо не е ... Може и да съм се предубедила.
i az бях така с Цанев,но последната му книга е доста различна и си е чисто исторически роман с малко смях..
защо не ти хареса "Историка"? аз я изчетох цялата ; не е върха на мисълта но не е лоша (все пак 700 страници не е лесно да се задържи вниманието читателско)
Стана ми скучно наистина, позагубих се из тия ръкописи. Героите също ми се сториха леко еднозимерни. А и беше прекалено "вампирска", аз като че ли не си падам по темата, очаквах нещо по-метафорично и по-загатнато. На места ме дразнеха и разни писателски агитки от рода на (перифразирам) "той видя, че тя пребледня и разбра, че става нещо страшно". От мене в случая се очаква също да ми стане страшно. Ама аз не се плаша. Друго си е някой да ме уплаши, без да ми казва "това е страшно", или да пък да ме разсмее, без да ми казва "това е смешно".

# 63
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
В момента поглъщам една книжка на Стивън Кинг. Чета вечер, когато децата са легнали. Едвам се отлепям от нея и после се страхувам в леглото. Дано я прочета, преди мъж ми да тръгне на поредната командировка  Crazy

Мери я кажи коя книжка четиш на Кинг?
Защото и аз не мога да ги чета вечер..пусто щубе. ooooh!

Амейче , и аз обожавам фентазито..
Чела ли си Зeлазни - Хрониките на Амбър?

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 22:15 от ivalex

# 64
  • Мнения: 2 093
amei  и аз донякьде харевам фантазия. Има един страхотен американски писател James Blaylock, който пише в такьв стил. Само че неговите истории са винаги преплитане на реалността и фантазията, кьдето най-обикновенни хора попадьт на странни неща. Пьрвата негова книга прочетох още в Бг и много ми хареса, казваше се Последния сребьрник. Стила му е много забавен и начина по който описва неща е страхотен. Той живее някьде в Калифорния и в книгите винаги му се вмьква описание на плажовете.
 
А да ви питам, не сте ли се запалвали по Кьрт Вонегьт. Аз да, чела сьм 5-6 книги и пьрвата от тях беше Неточния мерник ( май-така се казваше)
 

# 65
  • Мнения: 2 379
А да ви питам, не сте ли се запалвали по Кьрт Вонегьт. Аз да, чела сьм 5-6 книги и пьрвата от тях беше Неточния мерник ( май-така се казваше)
thumbsup
На Вонегът съм изчела абсолютно всички книги, които съм успяла да докопам.
Обожавам го! Гениален е.
Само дето мерникът му е точен, а не неточен Laughing "Точният мерник" се казва книгата. Много е хубава.

# 66
  • Мнения: 2 379
newsm23
Предполагам, че всички сте чували станалата известна фраза:

"Господи, дари ме със спокойствието да приема нещата, които не мога да променя, със смелостта да променя нещата, които мога, и с мъдростта винаги да мога да разбера разликата между двете!

От една книга на Кърт Вонегът е - "Кланица 5". 

# 67
Цитат
ми не си ме прочела.
казах, че наскоро четох Брокерът.
много ми хареса, като пътеводител за Болония е.
Embarassed Embarassed Embarassed ми... проспала съм те  Embarassed

# 68
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 740
Да речем, че се опитвам да чета, защото не винаги ми остава време, освен за по една-две страници преди лягане. Добре че има и  градски транспорт, та да мога да си понаваксам с четенето. Основно чета фантастика и фентъзи, и от време на време чиклит, някоя кримка и мноооого по-рядко "сериозни" книги  Grinning.
За Азимов някой, май Пиколина, питаше - сигурно имаш предвид книгата "Пътеводител в науката - биологични науки" (има и за химичните), защото - любопитен факт- преди да е писател-фантаст Азимов е преподавател по биохимия  Grinning.
Иначе аз си падам по "класическото" фентъзи - малко герои, малко магия, някой и друг дракон за цвят, и пей сърце!  Mr. Green Сега си препрочитам един от авторите, които харесвам - Дейвид Едингс. После идва ред на ежегодния прочит на "Властелина на пръстените"  Grinning. Макар че не отказвам и качествен Тери Пратчет, който, между другото, има следното изказване : "Ако човек на 13 години не чете научна фантастика, значи нещо не е наред. Ако на 30 години все още чете научна фантастика, нещо не е наред със сигурност"... На 13 аз четях "Винету" и "Тримата мускетари"... на 33 все още чета фантастика... изводи?  Joy Joy Joy
Инчае пролетта изчетох Дан Браун, ама накрая взе да ми писва, после минах през "Дяволът носи Прада", та май изчерапх бестселърите  Grinning.

Крисмоми, май ти споменаваше Maeve Binchy. Аз лично доста я харесвам, а на теб, щом Бинчи ти харесва, може би ще ти допадне една друга ирландска авторка - Patricia Scanlan, горе-долу в същия стил е, много приятно и разтоварващо четиво.

Иначе отдавна ми се четат пак Стайнбек и Ъруин Шоу, и Джералд Дарел... 

# 69
  • Мнения: 2 242
Ех страхотни теми има при вас момичета  Hug и тайно ви шпионирам  Mr. Green ....но за тази не издържах. Не съм чужбинска мама и се надявам да не се натрапвам, но книгите са ми голяма страст и с удоволствие ще следя темата.

Аз съм от пристрастените perko. Някои от любимите ми са – ‘Любовни истории на обикновената лудост’ Буковски, новелите на Екзюпери, ‘Цветя за Алджърнън’ Кийс, ‘Нормандска шега’ Мопасан, ‘Защо толкова малко успяваме’ Генов, повечето на С.Моъм, А.Кристи, Дебелянов, Яворов, Хайтов ... други за сега не се сещам. Харесвам и техническа и научна литература  - история, археология, египтология, социология, фотография .... бе не ми е лесно  smile3537


А последните, които прочетох и харесах са "Малки семейни хроники" Вежинов, 'Когато родителите обичат прекалено' Ашнър и ‘Шестото клеймо’ Браун. Сега разпускам с кримки на Агата  Mr. Green

пс. ако някой има интерес и възможност да разпечатва, ето няколко сайта с он-лайн книги на български (дано се отварят и в чужбина)
http://www.e-bookbg.com/index.php?option=com_docman&Itemid=61
http://84.238.160.38/mg/modules/booklists/index.php
http://free.bol.bg/books_pda/%F0%E0%E7%E4%E5%EB%E8.htm
http://sfictionbg.narod.ru/ - този трабва да се изчаква да зареди пълният списък
http://www.spiralata.net/booklist.php?LangID=0
http://narodnabiblioteka.info/index.php/authors

Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 23:09 от Slavi

# 70
  • usa
  • Мнения: 2 113
чета, но много бавно - не ми остава много време. последната книга, която прочетох беше "dealing with dragons" от patricia wrede, сега чета втората книга от поредицата - searching for dragons. за незапознатите с драконската тема - това са детски книжки, албена ги харесва и настояваше да ги прочета Simple Smile. след като аз я подтиквам да прочита толкова книги, които аз и избирам, реших, че е редно поне веднъж да се съглася с нейния избор. стават, ама по-добре биха се харчили сред 10-12годишната публика Simple Smile... преди това прочетох the historian от елизабет костова по препоръка от лекаря ми, той харесвал такива книги и част от действието се развивало в българия, но на мен не ми хареса особено, не си падам по тематиката за вампирите Thinking. преди нея препрочетох "писма от земята" на марк твен, нея препоръчвам на тези, които си падат атеисти. опитах се на свой ред да я пробутам на албена, но нещо не я грабна, предполагам не е дорасла. преди това - разказите на чудомир, нея май няма нужда да я препоръчвам, вярвам, че всички тук я препрочитат редовно.

# 71
  • Мнения: 1 363
Аз като Миленка, направо ви се чудя как намирате време да четете книги. Толкова бавно чета една книга, по две страници я има, я няма и съм заспала с книгата в ръка.

В момента мъча  "Дявола носи Прада", но още съм в началото.  Tired Tired

# 72
  • Мнения: 3 367
В момента мъча  "Дявола носи Прада", но още съм в началото.  Tired Tired
вчера гледахме филма,не бях особено впечетлена..М.Стрип прави добра роля,но дотам..

# 73
  • Мнения: 486
В момента мъча  "Дявола носи Прада", но още съм в началото.  Tired Tired

По препоръка на една приятелка я прочетох, но си признавам, че едва стигнах до края - рядко безинтересна книга.

За майките от САЩ  - този сайт не е лош - Paperback Swap.

# 74
  • Мнения: 1 363
В момента мъча  "Дявола носи Прада", но още съм в началото.  Tired Tired

По препоръка на една приятелка я прочетох, но си признавам, че едва стигнах до края - рядко безинтересна книга.



Дали затова я мъча вече две седмици newsm78 . Филма получи много добри отзиви, не съм го гледала исках да прочета първо книгата, но все още съм в очакване на развитие на действието, а нещо няма такова Thinking

Общи условия

Активация на акаунт