Книги- четете ли?

  • 6 085
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Лени, на мен ми беше много странно как Олбрайт на стари години разбира че е... знаеш какво (няма да казвам какво, да не би да не си стигмала този момент още).

Захир ми е непрочетена, мина ми падалката по Куелю.

Крисимоми
, би ли поправила заглавието, моля. Благодаря!

# 16
  • Мнения: 314
Иначе любима книга от време оно е "Девет Разказа.Семейство Гласс"на Селинджър.
и на мен така  Peace
В момента чета "The Edge of Reason" ("продължение" на Дневникът на  Бриджит Джоунс)  на Хелън Филдинг и мноого се забавлявам - за съжаление на шведски, но поне преводът е добър.

# 17
  • Мнения: 3 367
ааааа..чета много аз,само това правя (вървейки на тредмила) за фън за мен си; на англ и френски само,на бг не съм  чела л-ра за големи от години

jump ако не си още, можеш да пробваш дж.питьрсьн и стивън ъудс, пишат леки и прилични кримки..
*
Захир-а не ми хареса особено,изчетох го от уважение към автора,ма бая зорлем;
*
препоръ1вам горещо ричард бах на не-челите го..
*
последно четох и ми харесаха (наред с масата кримки дето не им помня имената)
- digging to america ,Anne Tyler;
-life of pi -Yann Martel
-lonely bones - Alice Sebold
-freskonomics-Steven D. Levitt and Stephen J. Dubner
*
tuk библиотеките са супер мили,дават ти да си запазиш книгата онлайн,после ти се обаждат по тел че те чака в местния клон..как да не четеш егати:)

Lennie, Как се раждат идеите -daj molq awtor ili zaglawie na angliiski ,molq

Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 21:11 от anette1104

# 18
  • Мнения: 3 491
*
tuk библиотеките са супер мили,дават ти да си запазиш книгата онлайн,после ти се обаждат по тел че те чака в местния клон..как да не четеш егати:)


Мдаааа, и по е-майл даже предлагаме тази услуга.  Simple Smile А ако няма нещо в локалната библиотечна система - предлагаме между-библиотечен обмен без пари, по-точно за сметка на данъкоплатеца, ако някой случайно не е светнат с положението.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 393
ааааа..чета много аз,само това правя (вървейки на тредмила)
Е, не, аз явно съм дефектна.  Wink Вода даже, за да пия трябва да спра, камо ли книжка да чета и да вървя на тредмила (за тичане пък въобще да не говорим). Как го правиш този номер, а1104, я издай тайната!  Wink

Аз иначе направо съм за бой- сега покрай София, която все още е малка- малка и ми заема макс. времето, а преди покрай бременността, когато съвсем бях затъпяла и няколко месеца (последните) освен книжки и списания за бременност и бебета , нищо друго не подхващах.
Обаче скоро ще се взема в ръце! А и ето и тук, и в Литературния клуб в Клюкарника гледам колко предложения има. Само да има човек време и желание за четене.

...абе това заглавие много неясно- не липсва ли една сричка "те" случайно?

# 20
  • Мнения: 6 167


Lennie, Как се раждат идеите -daj molq awtor ili zaglawie na angliiski ,molq



да,  How to get ideas, Jack Foster. Чела съм я сигурно 5 пъти.

погледни  тук:
http://www.amazon.com/How-Get-Ideas-Jack-Foster/dp/157675006X

на български тук:
http://www.helikon.bg/book.php?book_id=33387#

Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 21:22 от Lennie

# 21
  • Мнения: 1 393
[
Мдаааа, и по е-майл даже предлагаме тази услуга.  Simple Smile А ако няма нещо в локалната библиотечна система - предлагаме между-библиотечен обмен без пари, по-точно за сметка на данъкоплатеца, ако някой случайно не е светнат с положението.  Simple Smile

О, дааа, това си го спомням от университета.
Супер удобно беше! 
И в нормалните библиотеки ли е така, блажка?

# 22
  • Мнения: 2 427
Децита,мога да ти препоръчам един сайт от който лично аз много съм доволна,непрекъснато го ползвам,защото намирам всичко(или поне почти всичко)което ми е хрумвало до момента и което не мога да открия в книжарници
Пробвай тук:
www.bol.com
Дано търсиш литература на немски,защото ако не съм разбрала правилно и търсиш на български ,нищо чудно и да не откриеш нищо.
На изток от рая е страхотна книга,много обичам от там думичката на еврит Тмишел.
Анита,много се кефя че има и други като мен,след като ти харесва този вид литература,препоръчай ми нещо от този род за четене.
Ами в такъв случай ,сещай се защо си кръстих детето Теодор-Теди,хихихи,не съм малко люда!

# 23
  • Мнения: 3 491
[
Мдаааа, и по е-майл даже предлагаме тази услуга.  Simple Smile А ако няма нещо в локалната библиотечна система - предлагаме между-библиотечен обмен без пари, по-точно за сметка на данъкоплатеца, ако някой случайно не е светнат с положението.  Simple Smile

О, дааа, това си го спомням от университета.
Супер удобно беше! 
И в нормалните библиотеки ли е така, блажка?
Да.   Sunglasses
 

# 24
  • Мнения: 2 427
Ups,greshka,tryabvashe da ti dam may Crazy
www.bol.de

# 25
  • Мнения: 3 367
MrsG , имам един статив за рисуване подпрян на таблото,книгата седи вертикално,не я държа с ръце(само като прелиствам); не тичам,вървя на скорост 2.2.-2.5;имам трейнинг аз от рейсовете в софия к клатеха ужасно...
щерка ти е малка,но аз от 6 м-чни ги водя на библиотека поне 2/седмица,страхотно добре са направени,има играчки ,дават да се разтуря без да викат(подреждам си после де),четат приказки,и като цяло е чудесна обстановка за създаване на усещане към книги..

Лени-мерси!поръ1ах я от библиотеката еи сега:)

Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 21:42 от anette1104

# 26
  • Мнения: 3 491
MrsG , имам един статив за рисуване подпрян на таблото,книгата седи вертикално,не я държа с ръце(само като прелиствам); не тичам,вървя на скорост 2.2.-2.5;имам трейнинг аз от рейсовете в софия к клатеха ужасно...

Joy
annete14, копнея някой ден да се запозная с тебе.  Hug Абе и аз имам трейнинг с тези рейсове, ама на такива читателски подвизи не съм способна. Пробвала съм номера с аудио-книги в колата, но това нещо не е за мене, слушам на пресекулки.  Rolling Eyes
По темата: не можах да се справя в "Черна книга" на Орхан Памук, стигнах до 10-та страница. "Сняг" обаче ми върви много по-леко, и се надявам да я докарам докрай.
Бройте ме и мене сред почитателите на "Животът на Пи."

# 27
  • Мнения: 1 393
MrsG , имам един статив за рисуване подпрян на таблото,книгата седи вертикално,не я държа с ръце(само като прелиствам); не тичам,вървя на скорост 2.2.-2.5;имам трейнинг аз от рейсовете в софия к клатеха ужасно...
Ами те повечето машини имат подобна приставка, но проблема е в мен- аз наистина не мога да чета, докакто съм в движение. Нали ти казвам, че даже вода, за да пия, спирам.  Rolling Eyes 

Цитат
щерка ти е малка,но аз от 6 м-чни ги водя на библиотека поне 2/седмица,страхотно добре са направени,има играчки ,дават да се разтуря без да викат(подреждам си после де),четат приказки,и като цяло е чудесна обстановка за създаване на усещане към книги..
О, да, знам. В плана са ми.  Laughing
Както и книжарниците с подобни занимания/ кътове.  Peace




# 28
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Еймимоми, тази книга за работещата мама и аз съм я чела, ма се почудих първо на заглавието - "I don't know how she does it" - много се хилих.

Животът на Пи много ме потресе и ми хареса страшно много. А е писана от холандец (учуди ме).

Наистина да са живи и здрави библиотеките - аз купувам книги, които преценявам, че ще искам да ги препрочитам, а иначе търся на Амазон, после онлайн в библиотеката, те ми запазват книжките и ми се обаждат. После лошо било в Щатите, некултурно Mr. Green.

# 29
  • Мнения: 314
amymommy, да ти препоръчам нещо от рода на Селинджър... амиии ... Селинджър  Wink Честно казано незнам кой друг автор може да се класифицира в същата група (аз по принцип не обичам класификациите).  Сигурно си чела нещо от Джек Керуак (ако не друго поне е съвременик на Селинджър) или Робърт М. Пърсиг ("Зен или изкуството да се поддържа мотоциклет").
И тук може човек да си запази книга от библиотеката онлайн и после изпращат писмо/мейл  - много удобно.  Освен това имаме и специален "библиотечен автобус", който идва 1 път в седмицата в нашта "махала", така че не е нужно дори до градската библиотека да ходя за да си върна книгите или да взема нови Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт