НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 141

  • 41 072
  • 762
  •   2
Отговори
# 750
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 739
Herzen, направих яйцето със семенца. Стана много вкусно. Хареса и на папагала Kissing Heart Сега мисля и рецептата на Верчето да спретна. Липсва ми котидж, иначе щях и това да омеся. Аз пека всичко на тиган.

# 751
  • Мнения: 15 356
Момичета,за пържени тиквички или риба каква панировка да ползвам?

# 752
  • Мнения: 7 739
никаква, стават си идеални и без

# 753
  • София
  • Мнения: 5 735
Тиквички пържа без панировка. Пека във фурна на хартия панирани с яйце и пармезан. Риба съм пържила с оризово или бадемово брашно.

# 754
  • Мнения: X
Във фритюрник с яйце, брашно и нишесте стават много хрупкави тиквичките.

# 755
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Във фритюрник с яйце, брашно и нишесте стават много хрупкави тиквичките.

Въпросът е да няма брашно и нишесте. Simple Smile

А съм правила тиквички с бадемово брашно и яйце на хартия за печене, намазана със зехтин. Стават много вкусни...

Риба правя на фурна, без панировки или на грил / обикновен тиган пека. Става си супер.

# 756
  • Мнения: X
Ааа, е тогава не знам… по принцип бих казала филирани бадеми и яйце евентуално, но не си го представям нито за тиквички, нито за риба 😆 Аз по принцип тиквичките си ги правя само на оребрен тиган без мазнина и не пържа. 😆 прощавайте подвеждащото включване!

Последна редакция: пн, 25 апр 2022, 19:41 от Анонимен

# 757
  • Мнения: 15 356
Аз много обичам пържено,но не пържа никога нищо,понеже хвърчи,трещи и не ми харесва.Но ще ходя с детето при родителите ми за един месец и те се приготвили с 2 кг масло,1 кофичка свинска мас и майка ми ще ми пържи каквото поискам.Та ще се възползвам .Бадемово брашно значи ще си купя.
Карма,цаца и сафрид оваляни в брашно стават по-хрупкави,паниран пипер и кашкавал ще пробвам с бадемовото .Абе май месец ще го изкарам на пържено .

# 758
  • Мнения: 12 784
Паниран кашкавал става много хубав с бадемово брашно и псилиум хуск, поравно смесени. Мокриш, после суха смес, яйце и пак суха, става си хубава коричка така. И кокосово брашно носи, но мен ме дразни миризмата му и много рядко посягам към такова. В еърфраера даже ги мятам че е чиста работа.
Някакво брашно или люспи да бяха от лупина бях гледала някъде за същата цел, май в някакъв сайт за кето продукти ама аз също мразя да пържа и тия идеи по-скоро от любопитство ги минавам с поглед.

# 759
  • Мнения: 15 356
Бях забравила,че имам хуск ,с който съм правила баница и пица.Благодаря,Натка!

# 760
  • Мнения: 20
Здравейте! Нова съм в това предизвикателство, но по ред причини ми се налага да започна диета и след ограничаващият списък с храни, който ми дадоха стигнах до извода, че това е начинът на хранене към момента. Имам Хашимото, хипотериодизъм и не мога да консумирам доста храни. Препоръчаха ми да ограничат млечните и  основно ми останаха яйца, някой зеленчуци и риба. Изключени са ми и ядките и тн. Надявам се на подкрепа 🙂. Също трябва и да започна някакъв спорт. Имам и доста кг за смъкване.

# 761
  • Мнения: 7 739
добре дошла и успех Hug
лесно се свиква, вкусно е, не залитай към еритролови сладкиши и 'режимни' десерти и всичко ще бъде ок
яйца, риба и зелении не е на умирачка от глад

# 762
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Моля, заповядайте в новата тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1439324.msg44677219#msg44677219

Общи условия

Активация на акаунт