Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 17

  • 52 082
  • 805
  •   2
Отговори
# 750
  • Мнения: 22 766
Топлото много не го препоръчват лекарите. То ще отпусне болката, но температурата може да увеличи бактериите.
Тина, не си сама, и аз съм с полип. Даже два броя.
Може, не знаех, но да- аз за болките го правя, докато ме види лекар и предпише нещо.При мен беше хронично и не се издържаше в един период.

# 751
  • Мнения: 2 749
Аз цял живот съм била с ниско кръвно, но от 8 години съм на хапчета за високо, много преди каквито и да е признаци за премено, както и липса на мед. причини. При по-топло време, като съм се наспала добре, почивка съм, се случва и на мен да ми пада доста. От година ми хванаха и Хашимото. Но нямам идея каква е връзката. Не пия нищо.
Но от вчера почнах лекарствата от невроложката, за психопатична според нея болка. Спах добре, будих се само веднъж и за пръв път от месеци станах без болки. То било голям кеф! 😂

# 752
  • София
  • Мнения: 1 677
bur02, при цистит - много течности - буквално се наливаш, за да се разреди урината. Най-добре чай от липа. Също и изстискан лимон във вода. Червените боровинки, но замразени и без захар, също помагат. Но каквото и да правиш, рядко минава без АБ, най-често ципрофлоксацин дават. Затова стерилната урина за начало е добра идея и помощните средства, докато излезе резултатът.

# 753
  • Бургас
  • Мнения: 4 056
Благодаря ви, а дали има шанс сам да отшуми този цистит,  нямам болки,  само  парене за около 30 сек., сутринта поседях няколко минути в един леген с калиев перманганат и като че ли през деня е по-добро положението, сутринта бях през 10  минути в тоалетната

# 754
  • Мнения: 975
Благодаря ви, а дали има шанс сам да отшуми този цистит,  нямам болки,  само  парене за около 30 сек., сутринта поседях няколко минути в един леген с калиев перманганат и като че ли през деня е по-добро положението, сутринта бях през 10  минути в тоалетната
Може да стане хроничен. Аз взимам Цисти клийн с червена боровинка. До сега винаги е помагала а и прочиства пикочния мехур и пътищата от бактерии.

# 755
  • София
  • Мнения: 2 100
Топлото много не го препоръчват лекарите. То ще отпусне болката, но температурата може да увеличи бактериите.
Тина, не си сама, и аз съм с полип. Даже два броя.
Засега ще изчакам месец, два ипак на преглед. Може и да се наложи оперативна намеса.
Ти как се бориш с полипите?

# 756
  • Бургас
  • Мнения: 4 056
Благодаря !!!!! Ще го пробвам и аз това Цистиклийн,  колко дни са необходими, гледам на опаковката, че пише 15 дни по 2 за лечение

# 757
  • Мнения: 975
Благодаря !!!!! Ще го пробвам и аз това Цистиклийн,  колко дни са необходими, гледам на опаковката, че пише 15 дни по 2 за лечение
Още на първата седмица ще си добре, но аз с цел профилактика го пия две седмици както е на опаковката.

# 758
  • Мнения: 39 232
Ти как се бориш с полипите?
С хистероскопия. Чакам цикъл и ще ми назначат дата за интервенция.

# 759
  • Бургас
  • Мнения: 6 285
Не знам цистит ли е, за пръв път ми се случва, постоянно ми се пишка и усещам едно гадно парене, някаква първа помощ домашна мога ли да приложа или да ходя на лекар

Освен казаното, аз скоро си взех пробиотик за жени на натурал фактор от Афия, вътре и той има боровинка и специални бактерии.

# 760
  • Мнения: 1 600
Не знам за оплакване ли е или не. След като нямаше никакъв цикъл 54 дни, се появи на 11.04.зацапване. В следващите дни се усили умерено, определено симптомите на ПМС изчезнаха. После 1-2 дни чисти, после пак зацапва. Сега по празничните дни даже си беше повече от зацапване, че сложих нормална превръзка 2-3 дни. А това са две седмици от започването.
Така ли е с хормоналните спирали? И предишните месеци след слагането на спиралата беше така, ама то ми е идвало 3 пъти за 5 месеца и не мога да се ориентирам още.

# 761
  • Мнения: 490
Здравейте!
Днес ми излязоха една част от резултатите. Правени са ми на 11 ден от първия ден на последната менструация. Но преди този ден имах 2-3 дни със зацапване.
Виждам, че ТсХ ми е високо и пак ще регулираме дозата, от 17-годишна съм с хипофункция.
Другата седмица ще ми излязат за хламидия и кортизол.

# 762
  • Мнения: 22 766
Защо на 11-и ден?

# 763
  • Мнения: 490
ДХЗ , защото бях отишла деня преди празниците и ми казаха да отида след празниците. Тогава бях 4-ти ден от първи на М. И да не ме дупчили няколко пъти, понеже кортизола и хламидиите щели да ги пращат в София, а по празниците нямало да работят.
По принцип , кога е добре да се изледват естрогена и прогестерона?

# 764
  • Мнения: 22 766


Макар на мен моят лекар( не гинеколог) ми ги пуска на 21-и ден от цикъла всички, изключая фоликулстимулиращите.

Общи условия

Активация на акаунт