Модни тенденции в прическите и всичко за косата: 19 Зимна тема

  • 59 973
  • 811
  •   1
Отговори
# 60
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Здравейте. Колко време трае цветът върху косата ви, когато се боядисвате с безамонячна боя?  Цветът ѝ се отмива изцяло, така ли, т.е. оставате изцяло с естествения си цвят на косата, все едно не сте се боядисвали? Извинявам се за глупавите въпроси. Имам нужда от разяснение.

# 61
  • Мнения: 1 948
Аз съм се боядисвала с безамонячни. Цвета поне при мен не падна изцяло. Минала е повече от една година от последното боядисване и цвета избледня и се промени, но така и моя естествен под боята , не се показа.

# 62
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Използвам безамонячна боя от години.
Покрива побелели коси на 100 % .Боядисанито не  пада.
Но..
Проблемът е , че имам капризен цвят  тъмно кестеняво с мастилено лилав отенък , ако не тонирам, този отенък се губи.

# 63
  • Мнения: 17 987
Използвам безамонячна боя от години.
Покрива побелели коси на 100 % .Боядисанито не  пада.


Коя е боята? Моята фризьорка не е фен на безамонячните бои, а и от други съм го чувала

# 64
  • Мнения: 2 586
При мен безамонячна боя не пада изцяло, винаги, когато съм използвала става много голяма разлика в корените и дължините. Да ни говорим, че не ми покрива изобщо белите коси. Тонер пък изобщо грам не ме хваща.

# 65
  • Мнения: 18 555
На мен за 2 седмици ми падат, не изцяло но се отмива мн бързо. И не ми покрива бели коси. Съответно и вече не ползвам такава. А по-щадяща амонячна.
Преди ми се задържаше повече,но натрупвах все тъмни цветове.
Сега, изсветлена съвсем не се задържа.
Олиосета обаче е много трайна, а е без амоняк. Така, че зависи си и от боята.

# 66
  • Мнения: 22 876
Олиосета ми трае една свдмица в корена-безамонячната.

# 67
  • Мнения: 1 003
Хоп, присъединявам се и аз тук Simple Smile

Напоследък ползвам маска като преуош - нанасям обилно по цялата дължина (вкл. корените, тъй като моята е мноогоо суха), овивам в шапка за баня, слагам отгоре зимна шапка и стоя така между един час и една нощ. Резултатът винаги е чудесен.

Преди слагах вместо маска разни масла - тиквено, арганово, рициново, сусамово... Но тъй като съм боядисана (някъде четох че натуралните масла свалят боята), спрях с този протокол.

От съвсем скоро съм брюнетка (отново).

Първоначално сложих o.way 5.1, което първите две седмици беше МНОГО тъмно. Но след това рязко изсветля.

Сега взех Lakme Chroma 5.61, нямам идея какво ще стане, но ще експериментирам. 😂

Любимият ми протокол за след измиване напоследък е кератиновият спрей на ApHogee, олиото на Olioseta и нектар термик на Kerastase. В този ред! Дава МЕКА коса, което за мен е ... всички което искам Simple Smile))

# 68
  • Мнения: 18 555
А аз направих една съвсем прости маски с масла и косата е уникална вече 3 ден.
Слагам каквото имам, кисело мляко, зехтин, рицинкво, бадемово, лимонов сок.
Преобразена е, не съм ползвала такъв бъркоч от години.
Продължавам ударно, ще се лиша от цвят, но пък косата е супер.
Афоджито ми я скапа, не смея да го сложа. И ампулите на Олиосета и те не работят при мен.
Давам още един шанс на следващо миене и ги зарязвам.
Джоли с какъв основен цвят си и тези 5 ци пепелнални ли са или  с топъл отенък? И маската на суха коса ли я нанасяш или на мокра?

Последна редакция: чт, 20 яну 2022, 10:49 от Caroline_Bingley

# 69
  • Мнения: 1 003
Бях руса, около 9-ка.

Естествената ми коса е някакво кестеняво с пепеляв подтон.

5.1 на o.way уж трябваше да е пепелна, но според моите разбирания не се получи особено такава.
5.61 на Лакме мисля да сложа днес.

Вчера вечерта, след като я купих, попаднах на това видео, и ако стане нещо такова бих била МНОГО щастлива.

https://www.facebook.com/watch/?v=442172376395436

Въпреки че пише, че са използвали 5.61 и 6.61

# 70
  • Мнения: 2 586
А аз направих една съвсем прости маски с масла и косата е уникална вече 3 ден.
Слагам каквото имам, кисело мляко, зехтин, рицинкво, бадемово, лимонов сок.
Преобразена е, не съм ползвала такъв бъркоч от години.
Продължавам ударно, ще се лиша от цвят, но пък косата е супер.
Афоджито ми я скапа, не смея да го сложа. И ампулите на Олиосета и те не работят при мен.
Давам още един шанс на следващо миене и ги зарязвам.
Джоли с какъв основен цвят си и тези 5 ци пепелнални ли са или  с топъл отенък? И маската на суха коса ли я нанасяш или на мокра?
Може би ти е дошъл в повече протеина, знам, че Афоджи и Олиосета май бяха точно протеини.

# 71
  • Мнения: 289
Здравейте, за покритие на бели коси на коя боя да заложа:
Ланза (не течната)
Колестон
Мажирел Куул Кавър
Джойко

Целя пепелен или студен цвят, ниво 6-7.

# 72
  • Мнения: 2
русото доста изтощава.

Последна редакция: чт, 20 яну 2022, 15:11 от tania_tt3

# 73
  • Мнения: 18 555
А аз направих една съвсем прости маски с масла и косата е уникална вече 3 ден.
Слагам каквото имам, кисело мляко, зехтин, рицинкво, бадемово, лимонов сок.
Преобразена е, не съм ползвала такъв бъркоч от години.
Продължавам ударно, ще се лиша от цвят, но пък косата е супер.
Афоджито ми я скапа, не смея да го сложа. И ампулите на Олиосета и те не работят при мен.
Давам още един шанс на следващо миене и ги зарязвам.
Джоли с какъв основен цвят си и тези 5 ци пепелнални ли са или  с топъл отенък? И маската на суха коса ли я нанасяш или на мокра?
Може би ти е дошъл в повече протеина, знам, че Афоджи и Олиосета май бяха точно протеини.

Да, но аз нали съм изсветлена, косата ми е с разрушена структура,много изтормозена, реших, че не е лошо малко протеин. Ама сгреших.
Само една маска такава направих(то и яйцето е протеин, но меда и млякото хидратират, лимонов сок за блясък).
И има баланс някакъв сякаш се получи.
Косата стана неузнаваема.
И трети ден сухота почти няма и изглежда добре.

# 74
  • Мнения: 2 586
Аз лично най-добър баланс съм постигала с продукти за боядисана коса, без значение клас и цена.

Общи условия

Активация на акаунт