Модни тенденции в прическите и всичко за косата: 19 Зимна тема

  • 59 694
  • 811
  •   1
Отговори
# 75
  • пловдив
  • Мнения: 299
Хоп, присъединявам се и аз тук Simple Smile

Напоследък ползвам маска като преуош - нанасям обилно по цялата дължина (вкл. корените, тъй като моята е мноогоо суха), овивам в шапка за баня, слагам отгоре зимна шапка и стоя така между един час и една нощ. Резултатът винаги е чудесен.

Преди слагах вместо маска разни масла - тиквено, арганово, рициново, сусамово... Но тъй като съм боядисана (някъде четох че натуралните масла свалят боята), спрях с този протокол.

От съвсем скоро съм брюнетка (отново).

Първоначално сложих o.way 5.1, което първите две седмици беше МНОГО тъмно. Но след това рязко изсветля.

Сега взех Lakme Chroma 5.61, нямам идея какво ще стане, но ще експериментирам. 😂

Любимият ми протокол за след измиване напоследък е кератиновият спрей на ApHogee, олиото на Olioseta и нектар термик на Kerastase. В този ред! Дава МЕКА коса, което за мен е ... всички което искам Simple Smile))

Да попитам със шапката ли спите, аз няма да мога

# 76
  • Мнения: 1 001
Колкото по-топло, толкова по-добре. Особено зимата.. Simple Smile Със шапка спя, да. Ако ще имам времето да си измия косата сутринта.

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 9 395
Благодаря за темата, не правя домашни маски.

# 78
  • Някъде там
  • Мнения: 4 783
Днес бях на фризьор.
Показвам за малко и ще махна снимките после.
Много ми е леко, от както съм с тази прическа, през определен период от време я поддържам, не искам и да чувам за дълга коса Simple Smile

Последна редакция: сб, 22 яну 2022, 01:11 от Искрица

# 79
  • Мнения: 3 281
Прическата е много добре, тъмното стои също хубаво, но мисля че си поствала снимки с по- светла коса и тя ти стои просто уау Simple Smile
Ако приемаш идеи- аз бих я разрошила още, прическата е малко тип шаги и го позволява.

# 80
  • Някъде там
  • Мнения: 4 783
Поставла съм снимки и с по светла коса.
За съжаление косъма ми е много тънък, като бебешки и косата ми не понася обезцветяване, и светлите тонове не ми понасят Изтощава се, започва да цъфти и да се накъсва.
Вчера ме изправиха с преса upgrade, която се води преса за ламиниране с инфраред.
Мисля скоро да се сдобия с такава преса. Изправя чудесно, цената и е поносима 220 лева.

Последна редакция: сб, 22 яну 2022, 17:30 от Искрица

# 81
  • Мнения: 1 135
Здравейте момичета, имам едно питане. Как се справяте с много финна коса, както каза потребителката по-горе - бебешки косъм. Иначе е гъста, но с тънък косъм и за съжаление се омазнява бързо, губи обем и на 2ри ден иска измиване. Пробвала съм да издържа и по 6-7дни без измиване, но при мен това не работи - скалпа ми се раздразва много и започва страхотен косопад.
В момента съм с коса до кръста и се чудя дали етажи ще помогнат или да режа драстично?

# 82
  • Мнения: 284
Аз за себе си прецених, че тъй като ми харесва да съм с чиста коса всеки ден, следователно ще я мия всеки ден. И така вече повече от 10 години. По никакъв негативен начин не ми се е отразило това. Моя съвет е да я миете толкова често колкото се налага, с подходящите продукти.

Ако се притеснявате от голяма промяна, отрежете малко, винаги можете да отрежете още. Когато аз отрязах повече от 20см. го направих абсолютно уверена, че е това, което искам и след дълго осмисляне на промяната. Харесвах се много и с голям кеф си носех прическата. В същото време е имало случаи да се ядосвам за 2 пръста коса, когато са отрязани в повече. Grinning

# 83
  • Мнения: 3 281
Интересно, обикновено тънката коса понася изрусител, защото се вдига по- бързо. Дебелия косъм иска много курсове с изрусител и в един момент започва да се разпада без изобщо да си до желаното ниво.
Пфу, вчера 2 курса с изрусител, надявах се поне до оранжево да стигне, ама не, предимно червено е, някак заседна между 5-ца и 6-ца. За тези в щатите да знаете информативно, че в Сали вече може през един таблет да звъниш напълно безплатно на професионалист и да ти даде съвет. Та дамата ми каза с коя боя да го тонирам, ще видим какво ще се случи днес. Искренно се надявам да стои балеажа като светло кестеняво на черната ми коса.
Изненадващо добре се справих с нанасянето на белеажа, момичетата в магазина чак се бяха учудили Grinning Жив и здрав да е Брад Simple Smile

# 84
  • Някъде там
  • Мнения: 4 783
Интересно, обикновено тънката коса понася изрусител, защото се вдига по- бързо. Дебелия косъм иска много курсове с изрусител и в един момент започва да се разпада без изобщо да си до желаното ниво.
Пфу, вчера 2 курса с изрусител, надявах се поне до оранжево да стигне, ама не, предимно червено е, някак заседна между 5-ца и 6-ца. За тези в щатите да знаете информативно, че в Сали вече може през един таблет да звъниш напълно безплатно на професионалист и да ти даде съвет. Та дамата ми каза с коя боя да го тонирам, ще видим какво ще се случи днес. Искренно се надявам да стои балеажа като светло кестеняво на черната ми коса.
Изненадващо добре се справих с нанасянето на белеажа, момичетата в магазина чак се бяха учудили Grinning Жив и здрав да е Брад Simple Smile
Би ли споделила с какво са те посъветвали да  тонираш.
Аз бягам от медните и рижавите тонове, но за съжаление косъма ми е доста червен пигмент Simple Smile
В момента мисля,че нямам и следа от рижавото.Правих се с ланза без амоняк екстра пепелно.

# 85
  • Мнения: 3 281
Ами трябва да знаеш кои цветове премахват червено/оранжево. Това са синьо и зелено, доста хора ползват лилаво, но то отменя жълто. Понеже цвят няма как да вдигне цвят без изрусител, просто си взимаш боя твоето ниво и гледаш да пише A, което означава че има сини пигменти. Посъветва ме да си взема боя 5А с 20 оксидант, честно казано не знам защо 20 а не 10. Аз си взех 6А, защото на камерата на която ме гледаше косата ми изглеждаше доста по- тъмна.
Потърси в кой магазин имат от тези книжки не само нивата на цветовете, но и пигментите които лежат под тях, за да знаеш кое ниво си.

# 86
  • София
  • Мнения: 2 929
Да се покажа и аз след фризьор. Както знаете дълго бягах от червено рижавите оттенъци, но сега съм в период, в който съм им се отдала.

# 87
  • Някъде там
  • Мнения: 4 783
Eлена, страхотна коса и цвят.
Glossycherry, косата ми в корените е на ниво 4-ка ,5-ца Simple Smile
Сега за корени имам Cool Inforced 5.1 на Лореал, с повече сиви пигменти е.
На първи ще я занеса при фризьорката да ме направи Simple Smile

# 88
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 066
Да се покажа и аз след фризьор. Както знаете дълго бягах от червено рижавите оттенъци, но сега съм в период, в който съм им се отдала.


Аз тук рижаво не виждам, но клони много към красиво виолетово! Харесва ми много. Wink

# 89
  • Мнения: 605
Elena_of_Avalor, прекрасен е цветът.

Общи условия

Активация на акаунт