Модни тенденции в прическите и всичко за косата: 19 Зимна тема

  • 59 863
  • 811
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 934
Благодаря. Сега не е рижаво, но при измиване ще стане. Въпроса е че вече изобщо не пробвам пепеливите нюанси.

# 91
  • Мнения: 4 428
Elena_of_Avalor, страхотен цвят и страхотна коса! Не знам лицето и очите ти, но съм сигурна, че много ти отива този цвят.

# 92
  • България 🇧🇬
  • Мнения: 31
Има лифкъдрокоски, които използват този метод за изправяне? Ако да, много ви моля да ми обясните какво точно правите и какви продукти използвате за косата си?
Моята коса е 3а - 3b тип (ако това ви говори нещо Satisfied). Нещо такова, но дължината е различна (до под гърдите някъде ми е) :



При изправянето не използвах никаква топлинна защита, което не е много добре. Но суших косата на най-ниската степен (както винаги правя) и през повечето време със студената струя. Само че не се изправи добре. Стана като "облак" и "глухарче".... Абе все едно бях бръкнала в контакта...Satisfied Да не говорим, че още на следващия ден изглеждаше не само "не добре изправена", но и направо потресаващо. Joy


Затова ви питам как се справяте и по-точно как изправяте косата си, за да не изглеждате като Хагрид от Хари Потър? Joy
Отново благодаряяяя! Sparkling Heart

# 93
  • Мнения: 2 039
Изцяло да изправите къдрава дълга коса в домашни условия е почти невъзможно Отидете на добър фризьор и после се старайте да следвата неговите стъпки.
След като изправите с кръгла четка е добре да ползвате преса ,постоянното ползване уврежда косата.
Изберете си друга прическа.

# 94
  • Мнения: 4 428
Полиномче Wink, ох, какво ли не бих дала да имам твоята коса и да ти дам моя прав праз...
Flowers Hibiscus

# 95
  • България 🇧🇬
  • Мнения: 31
sharpy, благодаря тиии Heartbeat
И аз много искам да имам права коса ама 🤷‍♀️

# 96
  • Мнения: 1 946

Изберете си друга прическа.



Ами тя ако можеше би се родила с ген за права коса, но не е. Явно не я харесва къдрава,иска да е права. Каква друга прическа да избере? Опциите й не са много. Бих предложила да разгледа видеа за трайно изправяне въвфриз.салон. Да види как се прави, ефект и трайност и да прецени.

# 97
  • Мнения: 2 931
Показанатите коси са 2с -3а според мен и проблемът с изправянето е дължината на косата, не типа къдрици. Аз бих заложила на добре оформена къдрава коса вместо да я съсипвам с изправяне. Въпреки, че моята е по-права пак гледам да я суша, като къдрава и да е подстригана подходящо, че да не ми се налага да ползвам маши и преси.

Последна редакция: сб, 29 яну 2022, 08:12 от Iseis

# 98
  • Мнения: 2 039
SatisfiedТова се опитах да кажа и аз.Да си избере добре подредена  къдрава прическа и да си изправя косата по-рядко за да не я увреди.
Не знам защо помислихте ,че съветвам да си смени косата:rolling_eyes:

# 99
  • София
  • Мнения: 1 781
И все пак това не значи да си ходим все къдрави 🙃. Когато искам да се изправя ползвам някоя “по-лигава” серия за коса, слагам 1-2 помпи Hmilk, суша до 70-80%, след което с четка и сешоар изправям. Работя на малки сектори с голяма четка Оливиа Гардън, мился 65 ми е диаметъра. Има доста клипчета в ютуб с техники, на мен ми беше много полезно това на Зейнеб /тази която беше при Гала в На Кафе/. Със сигурност отнема време, но на мен отнема време да среша с Денман, намачкам с 1-2 продукта и изсуша с дифузер. Не искам да ми е права като праз лук, но за 15ина минути получавам това

Което на следващия ден става с такива краища и също ми харесва

# 100
  • Г. О.
  • Мнения: 1 713
Момичета, има ли някоя сред вас, която е с много тъничка и мека коса(като бебешка), но гъста, и която да е била постригвана на черта с машинка? Много ми харесва,но съм виждала с такава отсечена черта само тежки коси, с твърд косъм, съответно прическата става чудесна. Дали ще се получи и на тънката коса?

# 101
  • Мнения: 3 295
Според мен стои добре точно на тънка коса, защото я прави да стои тежка.
На наистина тежка коса стои като одеяло, и то не хубаво одеяло.

# 102
  • София
  • Мнения: 3 013
Някой боядисвал ли се с боя Мажирел започваща с СС ?Наистина ли добре покрива белите коси? Моите са станали толкова упорити,че не се покриват с основен цвят (7.0).

# 103
  • Мнения: 2 931
Момичета, има ли някоя сред вас, която е с много тъничка и мека коса(като бебешка), но гъста, и която да е била постригвана на черта с машинка? Много ми харесва,но съм виждала с такава отсечена черта само тежки коси, с твърд косъм, съответно прическата става чудесна. Дали ще се получи и на тънката коса?
Ако косата ти хвърчи и бухва силно при влага - отвратителен триъгълник е това, което ще получиш. Моята коса е такава и дори етажирана пак докарва триъгълна форма, трябва си тежест и гладък косъм. Е, с преса ще стане, но вече искаш ли при всяко миене да я пресираш ти си знаеш.

# 104
  • Мнения: 18 547
Влизам само да кажа, че от моя нов цвят няма и следа почти😃😃😃

Общи условия

Активация на акаунт