Модни тенденции в прическите и всичко за косата: 19 Зимна тема

  • 60 027
  • 811
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 588
Добро утро, снощи се боядисах с остатъка ми от Joc 7.013 и вижте от светлината как се виждат 2 съвсем различни неща.
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
 
Реалният цвят е първият, тествах за първи път ламиниращия спрей на Матрикс за боядисана коса. Доста ми хареса и може би ще го използвам често, поне 1 път седмично. През март планирам бретон и кичури, но на тази основа не знам какво да направя.

# 106
  • Мнения: 3 314
Искаш да махнеш това червено/оранжево или...

# 107
  • Мнения: 2 588
Искаш да махнеш това червено/оранжево или...
То не е такова изобщо, просто на снимките така излиза, реалния цвят е на първата снимка. Не съм правило кичури от 15 г., а от 4 г. съм ниво 7-ца и събирам идеи. Искам през март да си направя кичури и бретон.

# 108
  • Мнения: 3 314
Ако косата ти е в добро здраве може да вдигнеш кичурите до което ниво искаш.
Странно защо така червенее, естествения пигмент на това ниво не е толкова червен. Предполагам боята има някакъв пигмент, ако не ти харесва и искаш да го охладиш си вземи боя със син отенък (да има буквата А)

# 109
  • Мнения: 2 241
Хайде и аз цоп в темата.Карантинирана вече полудавах да си гледам не-тонираната коса:

И поръчах тонираща боя по препоръка в друга тема,но се оказа изчерпан желания цвят и помолих щерката да ми купи дрогерийна на Роза импекс-растителна,без амоняк,четох доста и реших да се “тонирам” с 8А Herbal time и се получи tone down,каквото целях,аз съм си брюнетка и светло русо ще е мъка,та ето ме сега:

Харесвам се и бих поддържала кичури на 5-6 месеца,за да мога да си докарвам такъв ефект:)
Бая ме беше страх да не ми светнат корените,но А/ash blond/ даваше препоръка ужким да няма изненади,че иначе щях да изпадна в истерия🤣.
Кледах клипове че tone down-тъмен мат,се постига с тониране 2 тона по-тъмно,вие на първата снимка как ме определяте?Пълен лаик съм,извинете за дългия чаршаф🌷…с какви бои тонирате ?при мен с шампоани ефект нула,уж no orange на Фанола ми се стори ок,но изсушава много…

Последна редакция: пн, 31 яну 2022, 11:35 от Calabria

# 110
  • Мнения: 3 314
Цвета е много добре, но блясъка никакъв го няма. За това избягвам тонирането с перманентна боя, с деми и семи става къде по- бляскава.

# 111
  • Мнения: 2 241
Коя ползваш деми или семи?Аз също четох,че трябва да се ползват деми,семи…но набързо пратих детето вчера без да помисля дали в дрогериите в бг въобще има такива бои?🤔

# 112
  • Мнения: 3 314
В момента използвам семи, защото след месец-два ще изрусявам пак и искам да се отмие напълно. Косата ми е много оранжева и в балсама слагам съвсем малко светло синия маник паник (буквално зацапвам с четката 1-2 пъти в балсама), оставям 2-3 минути и отмивам. Потъмнява я малко, но изглежда в пъти по- добре. Но моята коса е поне 1-2 нива по- тъмна от твоята и има и доста червено. Задължително всеки път тест на 1 кичур и ако ми харесва правя цялата, никога не слагам директно на цялата коса и после да се чудя какво да правя.
Когато стигна желания от мен тон ще тонирам с деми за да е по- трайно.

# 113
  • Мнения: 2 241
Следващият път в салона ще ме тонират с color wear Alfapfarf,фризьорката ми каза,че косата е като след терапия,да видим…че след едно миене пада матът и става мата-хари:))

# 114
  • Мнения: 3 314
Професионалистите си знаят най- добре Simple Smile (Понякога Grinning )
Има страни в които тонират с метода "rinsage". Съвсем малко черно-синя боя (jet black), смесена с шампоан и измиват така.

# 115
  • Някъде там
  • Мнения: 4 830
Днес бях на фризьор.
Много съм доволна от резултата, няма и следа от тъмния ми цвят.
Не е светло, но вече не отива към черно.Стои по кафяво Simple Smile
В корените съм 6 ца натурална, надолу 9 % оксидант със силно изсветляваща боя коса и някакви пигменти.Накрая тонира и вкараха още пигмент в нея.

Последна редакция: вт, 01 фев 2022, 21:12 от Искрица

# 116
  • Мнения: 290
Искрица, изглежда много добре, но май не е голяма разликата или поне при мен така излиза.

При теб в крайна сметка каква е равносметката от течната Ланза? Продължавам да й се чудя за тониране/освежаване на дължини в пепелен оттенък.

# 117
  • Някъде там
  • Мнения: 4 830
Искрица, изглежда много добре, но май не е голяма разликата или поне при мен така излиза.

При теб в крайна сметка каква е равносметката от течната Ланза? Продължавам да й се чудя за тониране/освежаване на дължини в пепелен оттенък.
Не, не е голяма.
Просто вече не е черно Simple Smile
Ланза за тониране е страхотна, не уврежда косата.

# 118
  • Мнения: 11 007
Искрице, на моя монитор виждам един и същ цвят на различна светлина. Много е хубав, но след толкова изветляване и пигменти сякаш не сте постигнали голяма разлика.

# 119
  • Някъде там
  • Мнения: 4 830
Искрице, на моя монитор виждам един и същ цвят на различна светлина. Много е хубав, но след толкова изветляване и пигменти сякаш не сте постигнали голяма разлика.
Да, целта  не беше голяма разлика а  да не е черна косата.
Не съм изсветлявала косата с обезцветител.
Само с 9 ка оксидант и светла боя за да вдигнем нивото.
В момента косата ми е просто тъмно кафяво на ниво 6 ца стои, преди изгледаже и стоеше като 3 - ка   Simple Smile
3 нива вдигнахме Simple Smile
На снимките е възможно да не личи.На живо се вижда доста Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт