Откровеното ви мнение за жените, които не боядисват посивелите си коси?

  • 30 591
  • 757
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 11 090
Тя не каза изрично за посивяла, а за възрастна жена с коса под раменете. Нищо не пречи и да е боядисана или все още не посивяла.

# 226
  • Мнения: 7 268
И аз не харесвам жена на 50+ с дълга коса, гротескно ми е.

# 227
  • Мнения: 11 090
Малко ми е чудно какви жени познавате. Или бъркате 50 със 70.

# 228
  • Мнения: X
Има жени с красиви коси и на 50+. Ако жената е поддържана, не виждам защо да трябва да се подстриже. Проблем е ако косата е оредяла, но това не е при всички. Виждала съм майки на наборките ми, свежи жени на 50+ с боядисани и хубави коси под раменете. Индивидуално е, който има красива гъста коса, защо да не си я носи?

# 229
  • Мнения: 11 090
Майките на наборките Stuck Out Tongue И аз на 20 мислех, че на 40+ са грохнали старци. Е, не се оказа съвсем така.

# 230
  • Мнения: 3 310
Идеята за подстрижката не е само заради това че косата изтънява с годините, подстригват се защото дългата коса "свлича" лицето надолу. "С годините полите трябва да стават по- дълги, а косите по- къси" бла, бла...
Но има много варианти да се избегне тази подстрижка без да се свлича така лицето. Може да се играе с пластове на косата, краищата да се направят по- светли, да се добави обем в горната част на главата... Също така и разни прибрани нагоре прически.
Аз лично не бих искала да съм с къса коса, освен ако косата ми не стане прекалено рядка за да е дълга. Години или не, формата на лицето винаги е важна. С това мое кръгло лице, вдигна ли дължината над рамената и прилича на футболна топка моментално.

# 231
  • Мнения: X
Майките на наборките Stuck Out Tongue И аз на 20 мислех, че на 40+ са грохнали старци. Е, не се оказа съвсем така.

Аз не го казвам. Майките на наборките ми са на толкова. Тук твърдите, че жените 50+ изглеждат зле с дълга коса. А аз виждам тези жени и не смятам, че има нещо гротескно във визията им.

# 232
  • Мнения: 14 845
Ако жената е поддържана, не виждам защо да трябва да се подстриже.
Ами ние точно това нищим. Ако е поддържана. Не всички са и се почва - ама как, ама защо, ама аз, ама другите.
Имам два косъма на главата, наясно съм, че не мога да направя афроприческа. Но това не значи, че например я нося с път по средата - точно тогава изглеждам наистина лиса. Това е поддръжка - да знаеш как изглеждаш добре и да се стараеш да го постигнеш.

# 233
  • Мнения: 11 090
Във всеки аспект на темата има много "..ако". Жена с жена не си приличат, и ако за един поддръжката е всяка седмица на козметик и фризьор, за друг е да знае къде да си среше пътя.  А и природата им е дала различно. Но както обикновено във форум, веднага се влиза в стереотипи и "общовалидни" категоризации.

Социологически също има разнобой по този въпрос - от една страна е пределно ясно, че тези жени са излезли от фертилна възраст и като така не участват активно в половия подбор, от друга - натискът, а и изкушенията за вечна младост на рекламната индустрия, са много.
Общо взето - на който колкото му се занимава. Все едно да дойдат от форума да ми кажат колко често да си чистя къщата.

# 234
  • Мнения: X
Ако жената е поддържана, не виждам защо да трябва да се подстриже.
Ами ние точно това нищим. Ако е поддържана. Не всички са и се почва - ама как, ама защо, ама аз, ама другите.
Имам два косъма на главата, наясно съм, че не мога да направя афроприческа. Но това не значи, че например я нося с път по средата - точно тогава изглеждам наистина лиса. Това е поддръжка - да знаеш как изглеждаш добре и да се стараеш да го постигнеш.

Ама разбира се, че човек трябва да има реална самооценка и да прецени кое как му седи. Но да се каже жена на 50+ с дълга коса е гротескно.. не знам защо така към всички...

# 235
  • Мнения: 14 845
Във всеки аспект на темата има много "..ако". Жена с жена не си приличат, и ако за един поддръжката е всяка седмица на козметик и фризьор, за друг е да знае къде да си среше пътя.  А и природата им е дала различно. Но както обикновено във форум, веднага се влиза в стереотипи и "общовалидни" категоризации.

Социологически също има разнобой по този въпрос - от една страна е пределно ясно, че тези жени са излезли от фертилна възраст и като така не участват активно в половия подбор, от друга - натискът, а и изкушенията за вечна младост на рекламната индустрия, са много.
Общо взето - на който колкото му се занимава. Все едно да дойдат от форума да ми кажат колко често да си чистя къщата.
Да де, ама и тези, на които не им се занимава, често имат претенции. Под поддръжка не мисля, че някоя тук разбира ежедневно хойкане с часове по салони, а съвсем нормални ежедневни неща като да се изкъпеш, срешеш, подстригваш периодично, да с поддържани нокти, спретнати дрехи и обувки. Не става изобщо дума да се направиш на розово фламинго с перхидролен перчем, орлови нокти, дискотечен грим, силикон, хиалурон, екстеншъни и последният да затвори вратата.

Ама разбира се, че човек трябва да има реална самооценка и да прецени кое как му седи. Но да се каже жена на 50+ с дълга коса е гротескно.. не знам защо така към всички...
Подозирам, че се имат предвид жени, които нямат реална самооценка и се мъчат да изглеждат като 20годишни бръмчалки.

# 236
  • Мнения: 11 090
Подозирам, че се имат предвид жени, които нямат реална самооценка и се мъчат да изглеждат като 20годишни бръмчалки.
Е, ако някой иска да изглежда като 20-годишна бръмчалка на която и да е възраст, то не е за хвалене Stuck Out Tongue

# 237
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Оредялата коса при никоя жена НЕ изглежда добре в никаква дължина.
И при мъже изглежда също толкова ужасно,дори да е чиста и измита,стои като мазна.
Затова мъжете си бръснат главите или се подстригват много късо.Пак имат някакъв приемлив вариант.
Много кофти,но неоспорим факт.

# 238
  • Мнения: 3 922
Пример за хубава дълга коса, но несъобразена с възрастта ми е Ернестина Шинова . На 58, да се носиш като русалка с коса до кръста ми е точно гротескно. А тя е хубава жена и къса прическа ще й отива много повече:  https://bnt.bg/news/zhivot-po-balgarski-politika-po-evrope … 7-302229news.html

# 239
  • Мнения: 11 090
Greene,
не споделям това мнение. Аз също я харесвам и смятам, че е хубава, но възрастта вече е дълбоко изписана на лицето й. Ако го няма фееричният ефект на косата, може и да заприлича на средностатистическа пенсионерка.

Общи условия

Активация на акаунт