Откровеното ви мнение за жените, които не боядисват посивелите си коси?

  • 30 727
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 19 419
Ненапразно казваха, че всяка тема рано или късно стига до космите и кой колко пъти се къпе.

# 691
  • Мнения: 13 494
Сега зачетох една друга тема, в която обясняват, че много пари за фризьор няма да дадат.
Е как да стане, хем да ти е хубава косата, хем да не даваме пари.

# 692
  • Мнения: 3 328
Това че не даваш пари на фризьор, не означава че не даваш пари за косата си.

# 693
  • Мнения: 768
Сега зачетох една друга тема, в която обясняват, че много пари за фризьор няма да дадат.
Е как да стане, хем да ти е хубава косата, хем да не даваме пари.

Видът на нетретираната коса зависи от гена и начина на хранене. Иначе в "Златна рибка" има достатъчно опции за инвестиране в продукти за коса без участието на фризьор. Благородно завиждам на всеки, който може да отгледа коса, растяща с повече от това, което се налага да се премахне поради цъфтеж.

Може би и понятието "много пари за фризьор" е силно субективно. Моя колежка ми е казвала, че се подстригва сама - никога нямаше да го предположа, ако не беше споделила. За други хора пък си е ежемесечен ритуал посещението при фризьора. Имам и познати, които посещават салона на 2-3 дни, индивидуално е.

# 694
  • София
  • Мнения: 2 995
Подкрепям. Боядисването е насадена комплексарщина.

# 695
  • Мнения: 13 494
Генът и начинът на хранене е до време. Без сериозни грижи след едни години не се получават нещата.
Като една комплексарка смятам че добрият вид на косата, пострижка, боядисване и т.н, ако не свали едни 10 години от възрастта винаги прави добро впечатление.
Докато нямах много бяла коса се получаваше добре боядисването вкъщи. Сега не се получава. Когато го правя сама с една боя ставам разноцветна плюс проблема с острите растежи.
Имам ген на гъста и бързо растяща коса, което е супер, когато половината ти коса не е бяла. Но без полаганито грижи през годините да се запази здрава косата, против косопад и изтъняване досега щях да съм унищожила тази даденост.
Във форума има вълшебници в красива мама, които могат да правят всичко по отношение на красотата. Имам някакви умения и знания, но нямам желание да се отказвам от добра професионална грижа, пести ми доста време.

# 696
  • SF
  • Мнения: 21 556
А и е много приятно да се отпуснеш и след 1 час да си красива. Не се прави всеки ден, но ако човек може да си доставя удоволствия, защо не. Аз сама си изправям косата - голям спец съм. Но за подстрижка и поддръжка, ходя в салон.

# 697
  • Мнения: 7 450
Много ми е приятно да ходя на фризьор. Също и на козметик. Мисля си, колкото и добър ген да има човек, нужна си е професионална поддръжка.

# 698
  • SF
  • Мнения: 21 556
Естествено!
А и да не е толкова благосклонна природата - фигура, коса, черти на лицето, нокти..., пак една поддръжка, старателна грижа, може да подобри нещата.

# 699
  • София
  • Мнения: 38 950
Аз ходя на фризьор за подстригване. С боята се справям сама и то добре. С прическа тип изсушаване или начупване с преса - също. Имам и достатъчно козметика за коса.
Много държа на хубавата коса и също смятам, че е определяща за целия външен вид.

# 700
  • Мнения: 651
не ходя на фризьор, освен за подстрижка. Но, редовно се боядисвам във вкъщи. Не харесвам прошарени коси и смятам че, това доста състарява една жена. Особено жена на 35-40 години с тук там сребристи косми. Грозно е, изглежда преждевременно състарена. Така мисля. Живеем в такова общество, в което визията има значение, било то за цялостно отношение, на работното място и т.н. На мен лично, също не ми харесва да виждам побелели коси, занемарени.

# 701
  • Мнения: 387
Побелях рано, на 35. Ген. Защото към днешна дата, десет години по-късно, нямам кьорава бръчка. Отново ген. С напредване на възрастта скалпът ми започна да стои доста по-сух и това допринесе да разредя драстично измиването със шампоан. Мога да облея с вода, колкото да отмия прах, ако съм била навън и това е. Иначе косата ми се пресушава. Оставайки вкъщи под карантина дори експериментирах и не я мих две седмици (къпала съм се, спокойно, всеки ден). Не се омазнява и това е. Когато бях млада, това беше съвсем различно и се налагаше понякога миене и през ден.
Относно боята-много ми харесват сребърните нюанси и модни цветове. За да ги постигна аз обаче, следва да обезцветя останалото непобеляло, няма как да постигна само с боя. А съм побеляла неравномерно и ще е една голяма манджа с грозде. Освен това, имам дебел косъм, гъста коса, която расте много бързо, и боядисването ми е ад-на две седмици имам корени. Не мога да си позволя висене на фризьор през две седмици и съвсем удачно си се боядисвам сама.
ПП. Никакви грижи не съм полагала, не ползвам маски, не третирам с масла и т.н. Слагам само баслам, за да омекотя. Толкова много гърч и боядисване е видяла тази коса, а имам чувството,ч е става все по-здрава и гъста и расте с часове. За побеляла жена бързият растеж е мъка.

# 702
  • Мнения: 3 300
В Испания ми изглежда като мода хората и мъже, и жени да ходят с посивели коси. Иначе облечени и изтупани.

# 703
  • Русия
  • Мнения: 862
Баща ми е побелял на 19. И винаги се е тупал, колко готин бил с бели коси. Понеже аз само с побеляла коса го познавах, на мен ми изглеждаше съвсем нормално. Чудя се, как са го възприемали другите хора.

# 704
  • Мнения: 651
Баща ми е побелял на 19. И винаги се е тупал, колко готин бил с бели коси. Понеже аз само с побеляла коса го познавах, на мен ми изглеждаше съвсем нормално. Чудя се, как са го възприемали другите хора.

На мен също в повечето случаи ми харесват мъже леко побелели. На някои от тях им отива. Например Джордж Клуни. RelaxedПрави ги по-зрели, но задължително чистоплътни и с подстрижка.
Но, при жените е различно. Смятам че, побелелите коси при жени ги прави отпуснати и по-възрастни.

Общи условия

Активация на акаунт