Откровеното ви мнение за жените, които не боядисват посивелите си коси?

  • 30 661
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 624
Горките ние с алергия към боите. Как ли ни обсъждат хората. Аз също побелях на 18, след първото си боядисване. Мъчих се още няколко години със всякакви бои, къни и шампоани... ами грозна картинка става. Рани, подути лимфни възли, по главата, по лицето... лимфа тече отвсякъде. Ами по-добре да си ходя с побеляла коса на 30, отколкото да ме боли и сърби всичко. Колкото и да е грозничко.

# 706
  • Мнения: 1 827
Тук говорим за избор,а не за здравословни проблеми.

# 707
  • Мнения: 2 590
Тук говорим за избор,а не за здравословни проблеми.
Тъй де, но срещайки побеляла жена на улицата не знаем, че може да има проблеми и алергии към бои.
И лекомислено да я заклеймим като запусната, некъпана, неподдържана Wink

Дами, носете си белите коси, ако се харесвате. Не се подчинявайте на догми. Само, скъсете малко косата.

# 708
  • Мнения: 7 357
Не можеш да имаш алергии към всички бои. Злобничкия тон няма да коментирам.

# 709
  • Мнения: 2 590
Не можеш да имаш алергии към всички бои. Злобничкия тон няма да коментирам.

А да. Щото изказванията за "некъпана и неподдържана" са много възвишени.

# 710
  • Мнения: 10 408
Аз мисля, че всеки може да намери своя външен вид, дори и с побеляла коса. Просто трябва да се опитва, да се намери прическа, евентуално някакъв тонер. Не мисля, че чак пък едната боя е водеща във образа на човека.

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
SsSa,голяма прегръдка,и аз съм така.
Голяма мъка и болка ми е.Аз лично не се харесвам.
Не можеш да имаш алергии към всички бои. Злобничкия тон няма да коментирам.
Може.
Те съдържат почти едно и също вещество,само багрилата са малко различни.
Алергиите са нещо страшно,особено ако има риск за живота на човек,т.е. алергията не се изразява само с лек дискомфорт по кожата.
Не мисля, че чак пък едната боя е водеща във образа на човека.
С различен цвят коса,една жена може да изглежда по коренно различен начин.
Тук говорим за избор,а не за здравословни проблеми.
Ама на никого не пише на челото"Нямам друг избор."

И да,бялата коса,дори току-що измита и изсушена,изглежда запусната и некъпана.Няма блясъка на коса с цвят.
Мислех,че си го въобразявам,но четох статия по въпроса.Много кофти.

Последна редакция: чт, 10 мар 2022, 21:56 от mariqivanova799

# 712
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
В Испания ми изглежда като мода хората и мъже, и жени да ходят с посивели коси. Иначе облечени и изтупани.
Чак мода не е, но  се приема за  нещо нормално.Счита се за личен избор и се уважава личното пространство .
Точно защото съм свикнала на такава реакция ме учудва необяснимата  за мен "агресия" в темата  към  нечий личен избор .
Чудя се наистина ли е толкова трудно да бъдем щастливи  с избора си, да уважаваме чуждия и ако нещо не ни харесва, да не му обръщаме внимание, вместо да го заклеймяваме хенвеирайки отрицателна енергия.
Дори кралицата миналата година си беше "оставила" разбирай направила няколко бели кичура, уж да изглежда по естествена, макар, че след толкова  тунинг едва ли някой би я възприел като естествена красота.
Скрит текст:
Беше такава миловидна и естествена до към 2003.После вече се започна  с операциите...
В интерес на истината,  тук  доста мъже се боядисват и то не от вчера.

Последна редакция: пт, 11 мар 2022, 08:56 от sl

# 713
  • Мнения: 624
Е, аз не съм се боядисвала с всичките бои на света Joy
Само десетките, които съм пробвала, включително и "естествени", от рода на Троа Шен, съм правила реакция. Дерматоложката ми предположи от коя точно съставка е, каза ми я, но още докато я изричаше аз моментално я забравих. Каза, че знаела една боя без нея и щяла да провери коя точно е и да ми я каже, но и тя и аз забравихме после за това.
Колкото до "злобничкия тон", нищо такова не съм влагала, явно вие сте с такива нагласи, щом го виждате.
Впрочем, медицинско образование  ли имате, че така решихте към какво мога и не мога да съм алергична? Ако е така конкретизирайте марки като "по-слабо алергенни", или де да знам, какво да избягвам в боите, защото както казах и уж щадящи съм използвала и положението е същото.


Не можеш да имаш алергии към всички бои. Злобничкия тон няма да коментирам.

Последна редакция: пт, 11 мар 2022, 15:40 от SsSa

# 714
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
SsSa,с билкови пробвала ли си?
Аз опитвах с къна на Хенафокс.
Ами ужас,хем рижаво,хем не само скалпът, навсякъде кожата ме сърби.
От химическа щях да умра,мерси,не искам пак.

# 715
  • Мнения: 624
С Фито беше последният ми експеримент. Иначе къни разни по-популярни съм пробвала, тази конкретно май не съм. И аз с къната съм една идея по-добре, поне не стигам до лекари за инжекции, ама това да седя толкова време с нея... не си е работа. То поне да не ме сърбеше и болеше, да се прежаля, ама не си заслужава.

SsSa,с билкови пробвала ли си?
Аз опитвах с къна на Хенафокс.
Ами ужас,хем рижаво,хем не само скалпът, навсякъде кожата ме сърби.
От химическа щях да умра,мерси,не искам пак.

# 716
  • Мнения: 10 408
Съдейки по себе си, алергията много пъти се успокоява, когато мине известно време. Бих ви казала да изчакате преди да експериментирате.

# 717
  • Мнения: 8 915
На мен ми е трудно възприемането на побеляла коса у млада жена, не толкова заради цвета, а заради липсата на блясък и това, че наистина изглежда нечиста. Виждам го и на моята глава. Ако по някакви причини жена не може да се боядисва, а смята, че има нужда, предполагам, че търси алтернатива (на цвят изобщо) за да изглежда косата ѝ добре, примерно продукти за блясък или сребристи оттенъци.
И понеже някой писа, че не е една коса, която да прави външния вид - да, не е само косата. При всичко останало спретнато и поддържано (не изреждам личните ми критерии, за да няма засегнати, но реално летвата ми не е висока), и само косата е побеляла, бих си помислила, че жената има причина, различна от мързел и че не ѝ пука, да не се боядисва. При цялостен запуснат вид, косата е просто елемент от него.
 Няколко пъти броих до 10 и не писах, но накря не изтърпях.Simple Smile

# 718
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
На алергичните хора им е много, много трудно.

Не е техен избор,отделно им се натяква,че трябва да влязат в някакъв модел,визирам случай с мен и милите дами от бюрото по труда.В прав текст ми заявиха да се боядисам,че не изглеждам добре...Попитах дали са лекари и дали могат да ми гарантират,че няма опасност за здравето ми,защото аз също искам много да изглеждам добре.
Алтернативни също няма много.
Билки,но пък аз имам поленова алергия(не мога да пия чай даже,години наред не знаех,че има връзка и опитвах)
Пак ще дам пример:"Я,този тонер е за сиви отблясъци" или пък"Яяя,на този оцветител пише,че не съдържа ППД и вероятно мога да го ползвам"...
Обаче:Оцветителите за съжаление съдържат подобни вещества(доста материали съм потърсила за боите и за оцветителите),най-често веществата,които оцветяват,са от подобни групи.
И се случва какво:Подуване,зачервяване, задух при мен,на дамата тук рани и изтичане на лимфа(SsSa,ужасно съжалявам,аз разбирам тази болка,но на никого не бих пожелала да я разбира,ужасно е да живееш в страх и ограничения).
Аз съм разбрала това по трудния начин,след няколко анафилаксии,доста викане на бърза помощ...

# 719
  • Мнения: 2 948
Хора, наистина съжалявам за здравословните ви проблеми, аз например имам розацея, никога през целия си съзнателен живот не съм имала чиста кожа и не мога да ползвам нормален фдт, например.  Въпреки това, пиша и чета съответната тема във форума и страшно ме радват момичетата, които дават съвети там. Но тези лични драми скапват тема, която е за съвсем друго нещо.  Не може само да кършим пръсти и да си казваме - еййй, тази сигурно има здравословни проблеми, затова изглежда така. Иначе не сме идиоти, всяка от нас допуска, че може да има и такава причина. Тук говорим за друго - за жени, които нямат причина, просто или не им пука или смятат, че така са различни и демонстрират самочувствие с естествения си външен вид. Пита се ккво ни е мнението - четохме мнения хиляди и всеки си е прав за себе си. На мен ми беше интересно да чета различни гледни точки. Не съм съгласна с всички, но искам да ги чуя, та що за живот би бил всички да сме на едно мнение и да харесваме едно и също? Моля ви, не насаждайте чувство на вина у хората, че са си позволили да разпуснат във форума с такава жизненоважна глупост, като цвета на косата, след дълъг, може би тежък ден.

Общи условия

Активация на акаунт