Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 81

  • 41 506
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 506
Здравейте, момичета! От днес започвам стимулация с Гонал 300. На тази доза ще съм 3 дни засега и после ще мина преглед, на който ще преценят, с каква доза ще продължим. Първа стимулация ще ми е, с нисък АМХ съм. Според вас това лека стимулация ли е и има ли странични реакции от Гонал? Благодаря предварително Simple Smile

Здравейте, 300 на ден ли? Само Гонал ли слагате? Аз съм с Гонал 75 на ден, но слагам и Мериоферт 3x75, а за днес сложихме и 4х75. Като гледам все тоталът е 300, само че при вас с едно, при мен с два различни медикамента. За моята стимулация знам, че е консервативна, тъй като е първа и първи дни и докторът още се ориентира. Нямам абсолютно никакви странични реакции.

# 61
  • Мнения: 150
Здравейте, първо искам да ви пожелая късмет на всички .. и да бъдете много търпеливи 😊😊😊😘😘😘 незнам дали въпроса ми е за  тук  имам положителен тест за бременост  след инвитро  искам да ви попитам  ако знаете ..   как се определя сега    в коя седмица  съм .. след закъснението на цикала , в деня на пункциата ели на оплождането ... извинявам се предварително ако вапроса ми е глупав 🙂

Не се притеснявайте. Всички сме минали през това. Използвайте този калкулатор: https://ivf.ca/duedate.php

Желая Ви лека бременност до успешен финал.

# 62
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета! От днес започвам стимулация с Гонал 300. На тази доза ще съм 3 дни засега и после ще мина преглед, на който ще преценят, с каква доза ще продължим. Първа стимулация ще ми е, с нисък АМХ съм. Според вас това лека стимулация ли е и има ли странични реакции от Гонал? Благодаря предварително Simple Smile

Здравейте, 300 на ден ли? Само Гонал ли слагате? Аз съм с Гонал 75 на ден, но слагам и Мериоферт 3x75, а за днес сложихме и 4х75. Като гледам все тоталът е 300, само че при вас с едно, при мен с два различни медикамента. За моята стимулация знам, че е консервативна, тъй като е първа и първи дни и докторът още се ориентира. Нямам абсолютно никакви странични реакции.

Да, само Гонал си слагам вечер. След няколко дни на прегледа ще решат, на каква доза ще продължи стимулацията и дали ще се включи друг медикамент. Нервно ми е леко, но може и да не е от това. Иначе и аз не почувствах нещо кой знае какво, но това беше първата инжекция все пак Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 36
Здравейте, момичета! От днес започвам стимулация с Гонал 300. На тази доза ще съм 3 дни засега и после ще мина преглед, на който ще преценят, с каква доза ще продължим. Първа стимулация ще ми е, с нисък АМХ съм. Според вас това лека стимулация ли е и има ли странични реакции от Гонал? Благодаря предварително Simple Smile

Здравейте, 300 на ден ли? Само Гонал ли слагате? Аз съм с Гонал 75 на ден, но слагам и Мериоферт 3x75, а за днес сложихме и 4х75. Като гледам все тоталът е 300, само че при вас с едно, при мен с два различни медикамента. За моята стимулация знам, че е консервативна, тъй като е първа и първи дни и докторът още се ориентира. Нямам абсолютно никакви странични реакции.

Да, само Гонал си слагам вечер. След няколко дни на прегледа ще решат, на каква доза ще продължи стимулацията и дали ще се включи друг медикамент. Нервно ми е леко, но може и да не е от това. Иначе и аз не почувствах нещо кой знае какво, но това беше първата инжекция все пак Rolling Eyes
Не се притеснявайте.
Аз също започнах само с Гонал 275.
След 5 дни ми вдигнаха Гонала на 300 и ми включиха Цитротид за 4 дни.
Нямах никакви странични ефекти,само зачервяване от Цитротида.
Желая Ви успех.

# 64
  • Мнения: 506
Здравейте, момичета! От днес започвам стимулация с Гонал 300. На тази доза ще съм 3 дни засега и после ще мина преглед, на който ще преценят, с каква доза ще продължим. Първа стимулация ще ми е, с нисък АМХ съм. Според вас това лека стимулация ли е и има ли странични реакции от Гонал? Благодаря предварително Simple Smile

Здравейте, 300 на ден ли? Само Гонал ли слагате? Аз съм с Гонал 75 на ден, но слагам и Мериоферт 3x75, а за днес сложихме и 4х75. Като гледам все тоталът е 300, само че при вас с едно, при мен с два различни медикамента. За моята стимулация знам, че е консервативна, тъй като е първа и първи дни и докторът още се ориентира. Нямам абсолютно никакви странични реакции.

Да, само Гонал си слагам вечер. След няколко дни на прегледа ще решат, на каква доза ще продължи стимулацията и дали ще се включи друг медикамент. Нервно ми е леко, но може и да не е от това. Иначе и аз не почувствах нещо кой знае какво, но това беше първата инжекция все пак Rolling Eyes
Не се притеснявайте.
Аз също започнах само с Гонал 275.
След 5 дни ми вдигнаха Гонала на 300 и ми включиха Цитротид за 4 дни.
Нямах никакви странични ефекти,само зачервяване от Цитротида.
Желая Ви успех.

Не се притеснявайте( и от мен Simple Smile ). Доколкото съм чувала Гоналът и изключително пречистен хормон и не би трябвало да имате никакви странични ефекти. Ако има нещо то е на психическа основа повече, и на мен ми се стори, че ме прободе черен дроб на първата инжекция Grinning Да ама не, хехе. Всичко ще е наред! Стискам ви палци!

# 65
  • Мнения: 10
Страхотни сте! Simple Smile Благодаря за успокоението Simple Smile Малко съм яхнала метлата, ама може да си е просто женско настроение Laughing

# 66
  • Мнения: 2 596
Здравейте, борбени момичета 😊❤️
Излезе ми резултата от цитонамазката и съм малко притеснена. Преди 10 години правих ДНК изследване и имам HPV 16, преди 2 години правих и криодеструкция, поради голяма лезия. Надявам се това да не е проблем. Все още чакам коментар от репродуктивния 😔 Иначе имунологичната биопсия и микробиологията са добре 😊

# 67
  • Мнения: 506
Здравейте, борбени момичета 😊❤️
Излезе ми резултата от цитонамазката и съм малко притеснена. Преди 10 години правих ДНК изследване и имам HPV 16, преди 2 години правих и криодеструкция, поради голяма лезия. Надявам се това да не е проблем. Все още чакам коментар от репродуктивния 😔 Иначе имунологичната биопсия и микробиологията са добре 😊


Здравейте Kaktus, до колкото съм чувала hpv не притеснява особено репродуктивните специалисти, както и малки изменения по групата, тъй като това няма отношение към опита и резултата от него - в случай, че става въпрос наистина за малки изменения, които се следят. Другото, което съм чувала е, че тези проблеми често се изчистват или реверсират при една евентуална бременност, има доста такива случаи в другата група в БГ МАМА за Цитонамазката. Сега това е едната страна на нещата, репродуктивната. От нерепродуктивна гледна точка е добре да ви погледнат на колпоскоп и да се види колко голямо е изменението и вече докторът да си прецени дали счита за нужно да вземе и биопсия. Вие успяхте ли да изчистите хпв то тогава в смисъл да дадете отрицателен резултат на PCR? Възможно е да се е разбудило отново, защото за този вирус се казва, че често се случва да се приспи, а не точно изчисти, и така си стои докато нещо не го провокира пак да почне да прави бели. Ако искате пишете ми повече на лично, за да не разводняваме темичката с хпв, имам какво да споделя като опит като бивш носител на няколко щама, но успешно приспани или изчистени Simple Smile

# 68
  • Мнения: 389
Момичета,започнах лекарства за стимулация за ЗЕТ . Има ли някой който да е вдигал кръвно от естрофем. Денс ме боли цял ден главата и кръвното ми е малко височко.

# 69
  • Мнения: 506
Здравейте момичета, някой знае ли какво се случва, ако на пункция се даде позитивен тест за ковид? На 7 ден стимулация съм, в офиса на мъжа ми всеки ден окапва по някой болен ( засега сме здрави и ваксинирани), нервите ми не издържат, вчера не съм спала от притеснение. Моля ви, не ми казвайте, че няма да ги пунктират, то е ясно, че опитът се проваля, ами тези хормонизирани фоликули какво ще стане с тях в мен? 🥺

# 70
  • Мнения: 2 596
Здравейте момичета, някой знае ли какво се случва, ако на пункция се даде позитивен тест за ковид? На 7 ден стимулация съм, в офиса на мъжа ми всеки ден окапва по някой болен ( засега сме здрави и ваксинирани), нервите ми не издържат, вчера не съм спала от притеснение. Моля ви, не ми казвайте, че няма да ги пунктират, то е ясно, че опитът се проваля, ами тези хормонизирани фоликули какво ще стане с тях в мен? 🥺
Здравей, доколкото съм чувала, ще се направи пункцията, просто няма да има трансфер.

# 71
  • Мнения: 506
Здравейте момичета, някой знае ли какво се случва, ако на пункция се даде позитивен тест за ковид? На 7 ден стимулация съм, в офиса на мъжа ми всеки ден окапва по някой болен ( засега сме здрави и ваксинирани), нервите ми не издържат, вчера не съм спала от притеснение. Моля ви, не ми казвайте, че няма да ги пунктират, то е ясно, че опитът се проваля, ами тези хормонизирани фоликули какво ще стане с тях в мен? 🥺
Здравей, доколкото съм чувала, ще се направи пункцията, просто няма да има трансфер.

Слава на Бога, благодаря ти, че ми отговори Kaktus ❤️ Просто си представих как си заминавам у дома обляна в сълзи и подута като крава за разплод. Благодаря за отговора, успокоих се сега.

# 72
  • Мнения: 867
Момичета,започнах лекарства за стимулация за ЗЕТ . Има ли някой който да е вдигал кръвно от естрофем. Денс ме боли цял ден главата и кръвното ми е малко височко.

Вчера ми беше 8 ден от подготовката за ЗЕТ, естрофема го слагам вагинално. И аз вчера имах повишено кръвно и се чудя дали е от него. Главоболие нямах, но имах замайване.

# 73
  • Мнения: 76
Аз при подготовката за ЗЕТ и след това, пих  около 2 месеца естрофем 3*1. След което при преглед след аборта се видяха 2 миоми 😡! Никога не съм имала! Естрофема съдържа естрогени , от които ако имаш миома тя расте, ако нямаш ти се появява! Лошото е , че пак ще трябва да го пия по-натам , ама нямам избор!

# 74
  • Мнения: 20
Здравейте дами, включвам се в темата, защото ми предстои първото инвитро. Изключително объркана съм. Simple Smile Разбрах вече, че всеки случай е индивидуален.
Ние все още сме в абсолютно начален етап. Вчера занесох заповед за одобрение в болницата. Нямам ясна идея точно какво следва, освен това лекуващия ми лекар отсъства, а ми се искаше да задействаме нещата възможно най-скоро. Според календара ми след 2 дни съм в овулация. Имам взета цитонамазка и знам, че трябва да ми вземат микробиология. Ние сме с женски и мъжки фактор. Аз преминах лапароскопия за премахване на ендометриозни кисти. Мъжът ми си направи ДНК фрегментация и ДНК анализ за Y - микроделации, които според андролога са добре. И пие сериозен брой добавки.
Според първоначален план, ще сме с ИКСИ. Ако има сред вас подобен случай на нашия бихте ли ни препоръчали някои от изброените методи в анкетата?
А нещо предварително като изследване? При въпрос към докторката ми дали е необходимо да направя някакви генетични или имунологични изследвания ми беше отговорено, че след като ми е първи опит, няма нужда.
Какво бихте ме посъветвали?
Предварително ви благодаря и ви желая успех! Heart

Общи условия

Активация на акаунт