Стимулация на яйчниците за забременяване

  • 8 322
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 77
Здравейте! От няколко месеца правим опити за бебе. Имам проблем с тънка лигавица, която АГ-то предписа да се лекува с дуфастон 2х1 от 16 до 26 ден на МЦ и Пикозитол сашета. Отделно от това приемам витамини и то не малко:
- сладък картоф;
- вит Е;
- ленено масло;
- маточина капки и листа от малина.
- йога за зачеване също правя.


Има ли други момичета, забременели след стимулация с тези витамини и с или без дуфастона?

# 1
  • Мнения: 308
Здравейте! От няколко месеца правим опити за бебе. Имам проблем с тънка лигавица, която АГ-то предписа да се лекува с дуфастон 2х1 от 16 до 26 ден на МЦ и Пикозитол сашета. Отделно от това приемам витамини и то не малко:
- сладък картоф;
- вит Е;
- ленено масло;
- маточина капки и листа от малина.
- йога за зачеване също правя.


Има ли други момичета, забременели след стимулация с тези витамини и с или без дуфастона?
Здравей . Забременях по същата схема с дуфастон за 3 месеца. На третия месец от приема му забременях, но завърши с аборт:) Успех

# 2
  • Мнения: 77
 Здравей . Забременях по същата схема с дуфастон за 3 месеца. На третия месец от приема му забременях, но завърши с аборт:) Успех
[/quote]

Заради тънка лигавица ли си го приемала? И само него или в комбинация с останалите витамини?
Съжалявам за бебче! Sad

# 3
  • Мнения: 308
Здравей . Забременях по същата схема с дуфастон за 3 месеца. На третия месец от приема му забременях, но завърши с аборт:) Успех

Заради тънка лигавица ли си го приемала? И само него или в комбинация с останалите витамини?
Съжалявам за бебче! Sad
[/quote] всъщност не. Заради нередовен цикъл.....пих го в комбинация от фолиева киселина:)

# 4
  • София
  • Мнения: 30
Има, но пак завърши зле. Не се плаши де, всички сме различни, просто съвпадаме в някакви неща, но всичко е строго индивидуално. Минах през дуфастона, два месеца по схема, пиех всичко, което изреждаш  малко повече даже, забременях и беше двуплодна бременност! мамино чудо, но и двете не се справиха. Ще ти прозвучи супер тъпо, но съвет номер едно е да мислиш повече за всичко друго само не и за това. Няма лошо да следиш ОВУ и все пак да знаеш някои подробности за цикъла и тялото си и т.н, но не ставай главен герой във филма. Това, което пиеш, самичка ли го избра или някой те посъветва? Имаш ли все пак някакви начални "проверки" като хормони, щитовидна, проходимост на тръбите, матка без полипи, яйчници без кисти, добър яйчников резерв? Разбрах все пак за тънката лигавица, предполагам вече следиш всичко това, но все пак исках да те попитам Simple Smile
Къде ходиш на йога за забременяване?

# 5
  • Мнения: 77
Има, но пак завърши зле. Не се плаши де, всички сме различни, просто съвпадаме в някакви неща, но всичко е строго индивидуално. Минах през дуфастона, два месеца по схема, пиех всичко, което изреждаш  малко повече даже, забременях и беше двуплодна бременност! мамино чудо, но и двете не се справиха. Ще ти прозвучи супер тъпо, но съвет номер едно е да мислиш повече за всичко друго само не и за това. Няма лошо да следиш ОВУ и все пак да знаеш някои подробности за цикъла и тялото си и т.н, но не ставай главен герой във филма. Това, което пиеш, самичка ли го избра или някой те посъветва? Имаш ли все пак някакви начални "проверки" като хормони, щитовидна, проходимост на тръбите, матка без полипи, яйчници без кисти, добър яйчников резерв? Разбрах все пак за тънката лигавица, предполагам вече следиш всичко това, но все пак исках да те попитам Simple Smile
Къде ходиш на йога за забременяване?

Имам хормони, всичко им е точно. Спермограма и ЦС (проходимост) за момента не сме правили, защото имаме дете на година и половина. От около 7-8-мия месец от раждането започнахме опити.
АГ-то каза, че ако и този месец не стане, ще ходя на цветна снимка.
Витамините ги приемам с позволение от лекаря, а йогата я правя в домашни условия- има клипове из нета.
Ти по каква причина си започнала лечение и какви витамини си вземала?
Съжалявам за бебчетата! Никоя жена не трябва да го преживява.

Изобщо не знам как се отговаря на цитат, гледам, че съм писала в “цитата”.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 718
Здравейте момичета, аз пия пикозитол (пика съм също иногинол 3 месеца) за овулация и качество на Я, предписаха ми също фемара от 2-ти до 7-ми ден на цикъла. Преди да се пие, обаче, е задължителен преглед в началото на цикъла да няма задържани кисти от не спукани фоликули.

# 7
  • Мнения: 77
Здравейте момичета, аз пия пикозитол (пика съм също иногинол 3 месеца) за овулация и качество на Я, предписаха ми също фемара от 2-ти до 7-ми ден на цикъла. Преди да се пие, обаче, е задължителен преглед в началото на цикъла да няма задържани кисти от не спукани фоликули.

Странно е, че е предписана Фемара, а не Кломифен. Фемара е с основна съставка летрозол. И двете се пият след направени тестове за проходимост на тръбите, спермограма и е хубсво и хормони да се направят.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 718
Имам направени хормони и ЦС.

# 9
  • Мнения: 77
Имам направени хормони и ЦС.

От следващия месец АГ иска да ми назначи кломифен. Имаш ли някакви странични ефекти от фемарата?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 718
Само лека сънливост през първите 2 дни на прием, иначе - никакви.

# 11
  • София
  • Мнения: 30
Има, но пак завърши зле. Не се плаши де, всички сме различни, просто съвпадаме в някакви неща, но всичко е строго индивидуално. Минах през дуфастона, два месеца по схема, пиех всичко, което изреждаш  малко повече даже, забременях и беше двуплодна бременност! мамино чудо, но и двете не се справиха. Ще ти прозвучи супер тъпо, но съвет номер едно е да мислиш повече за всичко друго само не и за това. Няма лошо да следиш ОВУ и все пак да знаеш някои подробности за цикъла и тялото си и т.н, но не ставай главен герой във филма. Това, което пиеш, самичка ли го избра или някой те посъветва? Имаш ли все пак някакви начални "проверки" като хормони, щитовидна, проходимост на тръбите, матка без полипи, яйчници без кисти, добър яйчников резерв? Разбрах все пак за тънката лигавица, предполагам вече следиш всичко това, но все пак исках да те попитам Simple Smile
Къде ходиш на йога за забременяване?

Имам хормони, всичко им е точно. Спермограма и ЦС (проходимост) за момента не сме правили, защото имаме дете на година и половина. От около 7-8-мия месец от раждането започнахме опити.
АГ-то каза, че ако и този месец не стане, ще ходя на цветна снимка.
Витамините ги приемам с позволение от лекаря, а йогата я правя в домашни условия- има клипове из нета.

Ти по каква причина си започнала лечение и какви витамини си вземала?
Съжалявам за бебчетата! Никоя жена не трябва да го преживява.

Изобщо не знам как се отговаря на цитат, гледам, че съм писала в “цитата”.



Отговорих ти на лични и не се притеснявай и аз грам не знам как се пише след цитат, реших да махна написаното, за да не те обърквам, но излезе, че не те цитирам, та да..... ще се справим някой ден! Gift Heart

# 12
  • Мнения: 77
Момичета, вчера ходих на фоликуметрия. Имам 2 фоликула в двата яйчника с 11мм размери, за съжаление нячам доминантен и лигавица 6см/мм не съм сиг см или мм беше. На 11 ден от МЦ съм, според вас има ли възможност да порасне фоликулче и лигавица достатъчно?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 718
Пробвай с добавки с мио-инозитол като С-фем или пикозитол или инофолик комби. Те стимулират естествено овулацията и качеството на Я, както и нормалната дебелина на лигавицата.

# 14
  • Мнения: 77
Пробвай с добавки с мио-инозитол като С-фем или пикозитол или инофолик комби. Те стимулират естествено овулацията и качеството на Я, както и нормалната дебелина на лигавицата.

Тях ги пия от месец, както Дуфастон и няколко витамина. Но за 11 ден от МЦ са малки.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 718
Може да имаш по-късна овулация. Ако ходиш на фоликулометрия, най-важното е да се следи с колко мм нарастват на ден, а не че този ден са 11 мм. Ако са в застой 2-3 дни, значи нищо няма да излезе от тая работа този месец.

# 16
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета! Извинявам се предварително, ако не съм за тази тема, просто не намерих друга ....
Цикълът винаги ми е бил точен по часовник на 28 дни, никога не е закъснявал. Правим опити с мъжа ми от септември. В края на декември месец се разболях от ковид и тогава ми закъсня с 10 дни. Мислех, че е от лекарствата, но.. Записах си час при АГ и се оказа че съм с поликистоза. Обясни ми, че нямам овулация, задържам фоликули. Изписа ми кломифен на 5тия ден от цикъла за 5дни, дуфастон от 16тия ден за 10дни 2х1, фолиева киселина и сашета С - фем. Въпроса ми е възможно ли е наистина да е поликистоза? Много съм притеснена, понеже много искаме бебе. Моля, ако някоя от вас е имала подобен случай или опит по въпроса, да изкаже мнение. Благодаря предварително!

Последна редакция: ср, 09 мар 2022, 22:42 от Adi15

# 17
  • Мнения: 1 050
Ако се съмнявате в доктора, идете при друго АГ да Ви види. Тук няма как да Ви се потвърди диагноза... Но пък има много момичета забременели с ПКЯ.

# 18
  • Мнения: 104
Здравейте, момичета! Извинявам се предварително, ако не съм за тази тема, просто не намерих друга ....
Цикълът винаги ми е бил точен по часовник на 28 дни, никога не е закъснявал. Правим опити с мъжа ми от септември. В края на декември месец се разболях от ковид и тогава ми закъсня с 10 дни. Мислех, че е от лекарствата, но.. Записах си час при АГ и се оказа че съм с поликистоза. Обясни ми, че нямам овулация, задържам фоликули. Изписа ми кломифен на 5тия ден от цикъла за 5дни, дуфастон от 16тия ден за 10дни 2х1, фолиева киселина и сашета С - фем. Въпроса ми е възможно ли е наистина да е поликистоза? Много съм притеснена, понеже много искаме бебе. Моля, ако някоя от вас е имала подобен случай или опит по въпроса, да изкаже мнение. Благодаря предварително!
Възможно е да. Аз съм ходила при толкова доктори и никой не ми каза,че има наченки на поликистоза а аз виждах,че фоликулите не нарастват ,че прогестерона е нисък ,но нищо. Отидох в Плевен при Д-р Бодурска и наредихме пъзела,сега съм на стимулация с фемара и се надявам вси0ко да е точно,след 1 прием на фемара имам 1 хубав фоликул и 2 съмнителни,надявам се да се случат нещата

# 19
  • Мнения: 261
Здравейте,ендокринолог ми каза че може би няма да имам повече деца тъй като имам завишено fsh и яйцеклеткитр ми явно не са добри (имам два миседа за ниналата година )след консултация с гениколога ми каза че това няма как да се говори и тъй като пролактина ми е завишен е нормално и в другите хормони да има изменение ,изписа ми пикозитол,магнезий с б комплекс и достинекс по половинка на седмица за 8 седмици ,смятате ли че това ще може да подобри качеството на айцеклетките и хормоните

# 20
  • Мнения: 1 050
Изследвани ли са АМХ и инхибин? Дефицити на витамини?
Здравейте,ендокринолог ми каза че може би няма да имам повече деца тъй като имам завишено fsh и яйцеклеткитр ми явно не са добри (имам два миседа за ниналата година )след консултация с гениколога ми каза че това няма как да се говори и тъй като пролактина ми е завишен е нормално и в другите хормони да има изменение ,изписа ми пикозитол,магнезий с б комплекс и достинекс по половинка на седмица за 8 седмици ,смятате ли че това ще може да подобри качеството на айцеклетките и хормоните

# 21
  • Мнения: 261
Изследвани ли са АМХ и инхибин? Дефицити на витамини?
Здравейте,ендокринолог ми каза че може би няма да имам повече деца тъй като имам завишено fsh и яйцеклеткитр ми явно не са добри (имам два миседа за ниналата година )след консултация с гениколога ми каза че това няма как да се говори и тъй като пролактина ми е завишен е нормално и в другите хормони да има изменение ,изписа ми пикозитол,магнезий с б комплекс и достинекс по половинка на седмица за 8 седмици ,смятате ли че това ще може да подобри качеството на айцеклетките и хормоните
Само това не съю изследвала тромбофилия нк клетки спермограма всичко е идеално само фсх и пролактин са завишени и еднокринолога реши че нямам здрави айцеклетки и влизам с менопауза а аг е сигурна че след приема на тези неща всичко ще се нормамализира

# 22
  • Мнения: 1 050
АГ-то репродуктивно АГ ли е?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 718
Пикозитола е хубава добавка и оправя нередовната овулация. Но трябва да се пие редовно, поне 6 месеца.

# 24
  • Мнения: 261
Пикозитола е хубава добавка и оправя нередовната овулация. Но трябва да се пие редовно, поне 6 месеца.
Пикозитола е хубава добавка и оправя нередовната овулация. Но трябва да се пие редовно, поне 6 месеца.
Пия ги от месец както и q10 неофолок мета
АГ-то репродуктивно АГ ли е?
Не но каза след месец отново да се изследвам тогава ще пусна амх и ще се насочиш към специалист инвитро ако има нужда

# 25
  • Мнения: 5
Здравейте мамита . Нова съм в сайта но и незнам темата ми дали е за тук извинявам се предварително . 😏Та момичета с откровенност ви казвам търся утеха , дали някой от вас има подобен проблем като моя .  Във втори брак съм . Имам момченце на 4 г . от първйят ми брак . Сега вече 7 месеца опитваме но без резултат .
Притесняваме това че съпругът ми иска прекалено много бебчо да дойде бързо но каточели на пук не се получава. В Германия живеем ходих тук на преглед всичко е било ок но резултат няма . Всеки месец ми закъснява и тъкмо си вношавам накрая отчаяние 😔 Този месец имам закъсненйе с 1 седмица правих тест ОТРИЦАТЕЛЕН .  Преди 2 3 месеца имах продължително кървене идваше ми МСЦ. спираше след 2 дни отново и то с продължителност около 2 седмици . Ходих на преглед предписаха ми витамини и спря . Та искам да кажа ако може някой от вас да ме посъветва ще съм ви много благодарна😔
Найстина вече имам чуството че никога няма да мога да забременея . Благодаря .

# 26
  • Мнения: 1 329
Красимира, изследвания пускахте ли вие и мъжът ви?

# 27
  • Мнения: 5
Не мила. Все още не сме почнали никаква процедура надявайки се да се получи но май няма да губя време и да чакам 1 г . в най скоро време ще предвидя нещата 😏

# 28
  • Мнения: 1 329
Не губете време изобщо, може да излезе причината веднага , да се коригира и нещата да се случат доста бързо. Пусни едни хормони на първо време, а мъжът ти спермограма в репродуктивна клиника.

# 29
  • Мнения: 219
Не мила. Все още не сме почнали никаква процедура надявайки се да се получи но май няма да губя време и да чакам 1 г . в най скоро време ще предвидя нещата 😏
Здравей! Аз също съм нова тука, но благодарение на момичетата тук и форума задействах си нещата. Най- важно е да се потърси проблема, пусни си изследвания. Първата крачка е най- трудна- да потърсиш специалист в репродуктивна клиника. Аз започнах с хормонални изследвания. Също имах проблеми с цикъл поради висок пролактин.И така ми назначаваха ЯМР, цветна снимка на тръби, и сега май ще ми предложи лапаро. Така, че действай, трябва да се хване проблема. Съжалявам за дългия пост.

# 30
  • Мнения: 5
Благодаря ви много момичета .
Вземам всичко в раце и започваме с много надежда бебко скоро да се появи . Успех на всички в този труден момент от живота ни. Но силно вярвам че един ден всички ние ще се сещаме за тези дни с усмивка на лицето . ❤🙏🏻😌

# 31
  • Мнения: 834
Здравейте, момичета. Взимали ли сте кломифен и отзиви за него?

Общи условия

Активация на акаунт