Стимулация на яйчниците за забременяване

  • 8 180
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 691
Може да имаш по-късна овулация. Ако ходиш на фоликулометрия, най-важното е да се следи с колко мм нарастват на ден, а не че този ден са 11 мм. Ако са в застой 2-3 дни, значи нищо няма да излезе от тая работа този месец.

# 16
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета! Извинявам се предварително, ако не съм за тази тема, просто не намерих друга ....
Цикълът винаги ми е бил точен по часовник на 28 дни, никога не е закъснявал. Правим опити с мъжа ми от септември. В края на декември месец се разболях от ковид и тогава ми закъсня с 10 дни. Мислех, че е от лекарствата, но.. Записах си час при АГ и се оказа че съм с поликистоза. Обясни ми, че нямам овулация, задържам фоликули. Изписа ми кломифен на 5тия ден от цикъла за 5дни, дуфастон от 16тия ден за 10дни 2х1, фолиева киселина и сашета С - фем. Въпроса ми е възможно ли е наистина да е поликистоза? Много съм притеснена, понеже много искаме бебе. Моля, ако някоя от вас е имала подобен случай или опит по въпроса, да изкаже мнение. Благодаря предварително!

Последна редакция: ср, 09 мар 2022, 22:42 от Adi15

# 17
  • Мнения: 1 050
Ако се съмнявате в доктора, идете при друго АГ да Ви види. Тук няма как да Ви се потвърди диагноза... Но пък има много момичета забременели с ПКЯ.

# 18
  • Мнения: 104
Здравейте, момичета! Извинявам се предварително, ако не съм за тази тема, просто не намерих друга ....
Цикълът винаги ми е бил точен по часовник на 28 дни, никога не е закъснявал. Правим опити с мъжа ми от септември. В края на декември месец се разболях от ковид и тогава ми закъсня с 10 дни. Мислех, че е от лекарствата, но.. Записах си час при АГ и се оказа че съм с поликистоза. Обясни ми, че нямам овулация, задържам фоликули. Изписа ми кломифен на 5тия ден от цикъла за 5дни, дуфастон от 16тия ден за 10дни 2х1, фолиева киселина и сашета С - фем. Въпроса ми е възможно ли е наистина да е поликистоза? Много съм притеснена, понеже много искаме бебе. Моля, ако някоя от вас е имала подобен случай или опит по въпроса, да изкаже мнение. Благодаря предварително!
Възможно е да. Аз съм ходила при толкова доктори и никой не ми каза,че има наченки на поликистоза а аз виждах,че фоликулите не нарастват ,че прогестерона е нисък ,но нищо. Отидох в Плевен при Д-р Бодурска и наредихме пъзела,сега съм на стимулация с фемара и се надявам вси0ко да е точно,след 1 прием на фемара имам 1 хубав фоликул и 2 съмнителни,надявам се да се случат нещата

# 19
  • Мнения: 261
Здравейте,ендокринолог ми каза че може би няма да имам повече деца тъй като имам завишено fsh и яйцеклеткитр ми явно не са добри (имам два миседа за ниналата година )след консултация с гениколога ми каза че това няма как да се говори и тъй като пролактина ми е завишен е нормално и в другите хормони да има изменение ,изписа ми пикозитол,магнезий с б комплекс и достинекс по половинка на седмица за 8 седмици ,смятате ли че това ще може да подобри качеството на айцеклетките и хормоните

# 20
  • Мнения: 1 050
Изследвани ли са АМХ и инхибин? Дефицити на витамини?
Здравейте,ендокринолог ми каза че може би няма да имам повече деца тъй като имам завишено fsh и яйцеклеткитр ми явно не са добри (имам два миседа за ниналата година )след консултация с гениколога ми каза че това няма как да се говори и тъй като пролактина ми е завишен е нормално и в другите хормони да има изменение ,изписа ми пикозитол,магнезий с б комплекс и достинекс по половинка на седмица за 8 седмици ,смятате ли че това ще може да подобри качеството на айцеклетките и хормоните

# 21
  • Мнения: 261
Изследвани ли са АМХ и инхибин? Дефицити на витамини?
Здравейте,ендокринолог ми каза че може би няма да имам повече деца тъй като имам завишено fsh и яйцеклеткитр ми явно не са добри (имам два миседа за ниналата година )след консултация с гениколога ми каза че това няма как да се говори и тъй като пролактина ми е завишен е нормално и в другите хормони да има изменение ,изписа ми пикозитол,магнезий с б комплекс и достинекс по половинка на седмица за 8 седмици ,смятате ли че това ще може да подобри качеството на айцеклетките и хормоните
Само това не съю изследвала тромбофилия нк клетки спермограма всичко е идеално само фсх и пролактин са завишени и еднокринолога реши че нямам здрави айцеклетки и влизам с менопауза а аг е сигурна че след приема на тези неща всичко ще се нормамализира

# 22
  • Мнения: 1 050
АГ-то репродуктивно АГ ли е?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 691
Пикозитола е хубава добавка и оправя нередовната овулация. Но трябва да се пие редовно, поне 6 месеца.

# 24
  • Мнения: 261
Пикозитола е хубава добавка и оправя нередовната овулация. Но трябва да се пие редовно, поне 6 месеца.
Пикозитола е хубава добавка и оправя нередовната овулация. Но трябва да се пие редовно, поне 6 месеца.
Пия ги от месец както и q10 неофолок мета
АГ-то репродуктивно АГ ли е?
Не но каза след месец отново да се изследвам тогава ще пусна амх и ще се насочиш към специалист инвитро ако има нужда

# 25
  • Мнения: 5
Здравейте мамита . Нова съм в сайта но и незнам темата ми дали е за тук извинявам се предварително . 😏Та момичета с откровенност ви казвам търся утеха , дали някой от вас има подобен проблем като моя .  Във втори брак съм . Имам момченце на 4 г . от първйят ми брак . Сега вече 7 месеца опитваме но без резултат .
Притесняваме това че съпругът ми иска прекалено много бебчо да дойде бързо но каточели на пук не се получава. В Германия живеем ходих тук на преглед всичко е било ок но резултат няма . Всеки месец ми закъснява и тъкмо си вношавам накрая отчаяние 😔 Този месец имам закъсненйе с 1 седмица правих тест ОТРИЦАТЕЛЕН .  Преди 2 3 месеца имах продължително кървене идваше ми МСЦ. спираше след 2 дни отново и то с продължителност около 2 седмици . Ходих на преглед предписаха ми витамини и спря . Та искам да кажа ако може някой от вас да ме посъветва ще съм ви много благодарна😔
Найстина вече имам чуството че никога няма да мога да забременея . Благодаря .

# 26
  • Мнения: 1 271
Красимира, изследвания пускахте ли вие и мъжът ви?

# 27
  • Мнения: 5
Не мила. Все още не сме почнали никаква процедура надявайки се да се получи но май няма да губя време и да чакам 1 г . в най скоро време ще предвидя нещата 😏

# 28
  • Мнения: 1 271
Не губете време изобщо, може да излезе причината веднага , да се коригира и нещата да се случат доста бързо. Пусни едни хормони на първо време, а мъжът ти спермограма в репродуктивна клиника.

# 29
  • Мнения: 194
Не мила. Все още не сме почнали никаква процедура надявайки се да се получи но май няма да губя време и да чакам 1 г . в най скоро време ще предвидя нещата 😏
Здравей! Аз също съм нова тука, но благодарение на момичетата тук и форума задействах си нещата. Най- важно е да се потърси проблема, пусни си изследвания. Първата крачка е най- трудна- да потърсиш специалист в репродуктивна клиника. Аз започнах с хормонални изследвания. Също имах проблеми с цикъл поради висок пролактин.И така ми назначаваха ЯМР, цветна снимка на тръби, и сега май ще ми предложи лапаро. Така, че действай, трябва да се хване проблема. Съжалявам за дългия пост.

Общи условия

Активация на акаунт