Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 4

  • 16 216
  • 389
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 143
Много съжалявам! Моята операция беше в МД Варна. Трае 15 минути под пълна упойка. Аз много бързо излязох от нея, само тогава ме болеше, но след обезболяващо вече бях добре. На 6тия час идват да ви раздвижат и да махнат катетъра и вече можете да си ходите свободно. Пътеката е три дни, съответно сряда трябва да ви изпишат и след това аз не съм се ограничавала от движения. До 5тия ден след операцията, все едно не бях оперирана. Конците ми ги махнаха на 10тия ден. Общо взето рутинна операция. Пожелавам успех и бързо възстановяване!
Здравейте, момичета! И аз за съжаление се налага да се запиша тук. Вчера констатираха ИМ бременост, чхг 2100, вижда се 0.8 мм нещо в дясната тръба. В понеделник ще ме приемат в Майчин дом за лапароскопска операция. Както се досещате съм много притеснена. Ще ме оперира доцент Димитров. Как протича самата операция - пълна упойка или не? Каза ми, че стационарен престой ще е 2 дена, след това има ли някакви ограничения от към движения? Предстои ни и пътуване след две седмици и не знам дали дали го отменям.

# 46
  • Мнения: 370
Малко ми е странно че са ви насрочили операция. Не разбирам защо трябва да чакаш и евентуално да се гърчиш от болка докато си изчакаш лапарото след два-три дни. Разбира се не ти го пожелавам амаа то се случва от нищото. Както няма болка и след мас не миже да ходиш вече. Сигурно така се прави. Аз не съм медицинско лице🤷🏼♀ Просто ми е странно.
Съжалявам за това което ви се случва. Минава бързо и се забравя. Успех

# 47
  • Мнения: 602
За мен също е нелепо това изчакване. Моят лекар установи ИМ в 21:30 и ме приеха веднага, каза ми, че можем да изчакаме за операция най- късно до сутринта, аз го попитах дали мога да си спя вкъщи при това положение, а той ми отговори "в никакъв случай, знаеш ли колко е опасно". ЧХГ беше под 600 и на УЗИ не се визуализираше нищо още и все пак въпреки бързата реакция не успяха да спасят тръбата. Аз се прибрах след втората нощувка и нямах проблеми нито с движение, нито с нищо, веднага щом се прибрах си разнасях дъщеря ми (1.9м), както и преди лапарото. Успех!

# 48
  • София
  • Мнения: 3 016
Вкрайна сметка нямаше проблем с изчакването до понеделник сутрин - от вратата ме вкараха в операционната, тръбата е извадена, но според доктора другата е добре. Нямам органичения в нищо освен вдигането на тежко, даже и светлина да подновим опитите още другият месец.

# 49
  • Мнения: 31
Здравейте! Нова съм във форума и за жалост и аз преживях извънматочна бременност. Оперираха ме  лапароскопски, като ембриона беше установен в дясната фалопиева тръба. Все още свиквам с мисълта относно случилото се. Моля споделете кога започнахте да правите отново опити за бебче и правихте ли си изследвания преди да подновите опитите?

# 50
  • Мнения: 602
Здравейте! Нова съм във форума и за жалост и аз преживях извънматочна бременност. Оперираха ме  лапароскопски, като ембриона беше установен в дясната фалопиева тръба. Все още свиквам с мисълта относно случилото се. Моля споделете кога започнахте да правите отново опити за бебче и правихте ли си изследвания преди да подновите опитите?


Здравей! Съжалявам , че се е наложило да минеш през това, знам колко е тежко. На мен ми трябваха 3 месеца, за да се престраша отново да започнем с опитите. Август 2019 ми беше ИМ, забременях февруари 2020, но за съжаление бремеността приключи с мисед аборт през март( поне успокояващото беше, че този път беше в матката) 9 месеца по- късно забременях със сина ми. Той вече е на годинка. Желая успе, най- хубавото предстои.

# 51
  • Мнения: 31
Здравейте! Нова съм във форума и за жалост и аз преживях извънматочна бременност. Оперираха ме  лапароскопски, като ембриона беше установен в дясната фалопиева тръба. Все още свиквам с мисълта относно случилото се. Моля споделете кога започнахте да правите отново опити за бебче и правихте ли си изследвания преди да подновите опитите?


Здравей! Съжалявам , че се е наложило да минеш през това, знам колко е тежко. На мен ми трябваха 3 месеца, за да се престраша отново да започнем с опитите. Август 2019 ми беше ИМ, забременях февруари 2020, но за съжаление бремеността приключи с мисед аборт през март( поне успокояващото беше, че този път беше в матката) 9 месеца по- късно забременях със сина ми. Той вече е на годинка. Желая успе, най- хубавото предстои.

Забравих да спомена,че тръбата ми беше премахната. При вас стигна ли се до там и правихте ли някакви изследвания след това?
Радвам се,че в крайна сметка при вас краят е щастлив! Да ви е живо и здраво детенцето!

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 21:54 от Extraordinaryyy93

# 52
  • София
  • Мнения: 3 016
Здравейте! Нова съм във форума и за жалост и аз преживях извънматочна бременност. Оперираха ме  лапароскопски, като ембриона беше установен в дясната фалопиева тръба. Все още свиквам с мисълта относно случилото се. Моля споделете кога започнахте да правите отново опити за бебче и правихте ли си изследвания преди да подновите опитите?

Съжалявам за случилото се!
При мен също беше премахната дясната тръба. Доктора каза, че нямама никакви ограничения и можем да започнем още след следващият цикъл. Тук уловката е, че моята лигавица се изчисти повреме на извънматочната бременност и сега не знам кога да го чакам. По принцип трябвало месец-два на хормоните да се регулират. Единствено ми казаха да внимавам с тежкото поне един месец. За изследвания също нищо не спомена, каза е другата тръба изглежда добре, но някак не съм сигурна, че няма да направя една цветна снимка и разни хормони преди да подновим опитите.

# 53
  • Мнения: 370
На мен ми препоръчаха три месеца да не правя опити при моята Извънматочна ( миналата година май месец). Ние решихме да изчакаме 6, да се отърсим психически. Докато се усетим бяха минали 9 месеца. На  Нова година взехме решение вече малко по малко да пробваме без зор. И така сега влязох в 7ми месец бременна. Стана от раз!   Радвам се че ми махнаха тръбата, а не я скалъпиха по някакъв начин. Тя ми е създавала проблеми, защото е била в лошо състояние. Спокойствие си трябва. Изследвания бях пуснала през тези 9 месеца за хламидия уреа и микоплазма. Положителна бях с уреаплазма парвум. Лекувах я, после кандида и ешерихия коли. Изчистих ги уж и после забременях. През бременността за сега съм чиста

# 54
  • Мнения: 31
На мен ми препоръчаха три месеца да не правя опити при моята Извънматочна ( миналата година май месец). Ние решихме да изчакаме 6, да се отърсим психически. Докато се усетим бяха минали 9 месеца. На  Нова година взехме решение вече малко по малко да пробваме без зор. И така сега влязох в 7ми месец бременна. Стана от раз!   Радвам се че ми махнаха тръбата, а не я скалъпиха по някакъв начин. Тя ми е създавала проблеми, защото е била в лошо състояние. Спокойствие си трябва. Изследвания бях пуснала през тези 9 месеца за хламидия уреа и микоплазма. Положителна бях с уреаплазма парвум. Лекувах я, после кандида и ешерихия коли. Изчистих ги уж и после забременях. През бременността за сега съм чиста

Много съжалявам,че и вие сте минала през това и същевременно се радвам,че след това щастието ви се е усмихнало. И аз съм решила като за начало да пусна изследвания за хламидии, уреа и микоплазми. Хем ми се иска по-бързо да възобновим опитите за детенце, хем постоянно си пълня главата ,че това ще се повтори и не знам ….

# 55
  • Мнения: 602
И моята тръба е отстранена, обаче лявата. АГ се учуди какво облекчение изпитах като ми каза, че не е успял да я спаси. Аз го бях помолила въобще да не се и опитва де, но той каза, че ако може ще го направи. Каза ми, че при лапарото е огледал останалата тръба и е перфектна за това не съм правила цветна снимка. И аз изследвах за Мико и уреоплазма  бяха отрицателни. Щом те е страх да не се повтори дай си малко време, съвземи се психически, пък и хормоните да се нагодят.

# 56
  • Мнения: 370
И моята е лява отстранена, само проследих кой месец кой яйчник е в ову. Смятах си ги през месец, а като ми идваше и усещах. Аз също съм чувала че спасяването на тръбата е нож с две остриета. На мен още в спешното ми казаха директно че ще я махнат. Била е цялата в някакви ципи и сраствания🤷🏼♀ Така ми го обясни лекарят който направи лапарото. Тъжно е при здрава тръба да се маха, наистина! Но мен не ме  е яд за моята. Била е ужасна 😀. Опредлеено си иска време. Не само аз имах нужда от време, но и моят партньор. За него беше не по-малък стрес и търпението ни  ни възнагради. Не бързайте! Това е моят съвет. Направете си каквито си искате изследвания. Мижете да проверите останалата тръба как е. Успех ви желая❤❤❤

# 57
  • Мнения: 31
И моята е лява отстранена, само проследих кой месец кой яйчник е в ову. Смятах си ги през месец, а като ми идваше и усещах. Аз също съм чувала че спасяването на тръбата е нож с две остриета. На мен още в спешното ми казаха директно че ще я махнат. Била е цялата в някакви ципи и сраствания🤷🏼♀ Така ми го обясни лекарят който направи лапарото. Тъжно е при здрава тръба да се маха, наистина! Но мен не ме  е яд за моята. Била е ужасна 😀. Опредлеено си иска време. Не само аз имах нужда от време, но и моят партньор. За него беше не по-малък стрес и търпението ни  ни възнагради. Не бързайте! Това е моят съвет. Направете си каквито си искате изследвания. Мижете да проверите останалата тръба как е. Успех ви желая❤❤❤

Благодаря ви! ♥♥♥

# 58
  • Мнения: 27
Здравейте. За съжалени направих спонтанен аборт, дългоочаквана бременност. В момента съм в болницата. Някой да ли може да ми каже колко дни ми се полага болничен ?

# 59
  • Мнения: 31
Здравейте отново! Може би ще ви прозвучи налудничево (моля не ме съдете, не съм същата след преживяната извънматочна бременност). От моята лапароскопия минаха 20 дена, но от около 10тина дена доста често се случва да изпитвам болка на мястото на отстранената тръба. Болката е краткотрайна, но понякога ме прерязва силно за секунди и много ме стряска. Постоянно си мисля,че нещо не е наред, тъй като и корема ми е доста подут. Моята лапароскопия е правена в   Англия и дори няма на кого да звънна за консултация. Решила съм утре да отида до спешното с риск да ме помислят за луда, но искам да знам дали всичко е наред. Извинявам се за дългият пост, исках просто да знам дали някоя от вас е имала подобни симптоми след лапароскопска операция поради извънматочна бременност и отстраняване на едната тръба. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт