Априлски бебчета 2022 - тема 5

  • 30 380
  • 736
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 192
Моята втора доза ваксина беше в 20 г.с. ноември и даже мисля бустер да си сложа края на февруари. Тъкмо бебето да има антитела, че като почнат баби и дядовци да ги целуват, при нас е първо внуче, не мога да им кажа “не го гушкайте”. При моя ЛЛ я сложих, само поиска мнението на АГ.

Брин и аз съм от няколко дни с такива менструални болки, нямам втвърдявания на корема, но и мен ме притесняват. Не са силни, но е некомфортно. Ще питам доктора другия път.
Да ви кажа и аз започвам да ставам неспокойна с времето. Но то сигурно е нормално.

Лина и аз това ще подготвя. Само дето няма да използвам мокри кърпи, не ме кефят. Ще мия дупе на чешмата. В краен случай като сме навън ще ползвам.

# 46
  • Мнения: 828
Аз поръчах онлайн от аптека Ремедиум доста неща - спиртове, пелени, памперси, пудра, лекарства, лепенки, спрейове за рани, мазила, абе каквото се сетиш. Удобно е защото ти ги пращат по еконт, така взимаш всичко на куп и не се размотаваш из аптеките. Отделно витамини и вскякви лекарства пак взимам онлайн от Ремедиум. Адски е удобно така. Иначе физиологичен разтвор, Панадол, Нурофен, спирт от двата %, риванол, тампончета за почистване, лепенки, кулл пач за след ваксина, бепантен, судокрем, термометри, гентамицин, клечки за уши, пудра против подсичане и др. лекарства - това си бях записала и доста от нещата успях да поръчам.

# 47
  • Мнения: 41
Съжалявам за въпроса, ако е малко тъп, но на разлини места чета различни неща.
Кога влизам в 7ми месец?😂
Последната ми менструация започна на 21.07.2021 г.
Терминът ми е на 27.04.2022г.

# 48
  • Мнения: 1 167
Козметика от сега разглеждам, за да се ориентирам горе-долу, ама май колкото и да разглеждам всичко си зависи от кожата на бебето. Но смятам да поръчвам и аз онлайн, не виждам смисъл да ходя по аптеките.

Мен по-голям проблем са ми дрешките. Не мога са преценя колко ще ми трябват и от кои, къси или дълги, да не му е много топло или студено на бебето, че ако бебетата докачат термин ще сме в един такъв странен  период април/май.

За болките и аз ги имам. Без да е втвърден коремът ме наболява и ме държи бая време болката, не е силна, ама е достатъчна да я мислиш. По това което четох си е тазова болка и уж е нормална, ама човек не бива да се успокоява така. 😀

Аз си ги смятам по календарни месеци, примерно от днес съм в 27ма седмица (следя в приложението), което отговаря на началото на 7ми месец.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Моята втора доза ще е във вторник. Ваксинирах се с първа доза на 4.1.2022. И аз съм от Пловдив, много се притеснявах дали ще ме ваксинират, но ФМ и АГ казаха, че ако някой ми откаже да запиша имена и да подам жалба. Звъннах в хирургиите във ваксинационния кабинет на д-р Бацелова, тя е имунолог. Направо си ме приветства жената, че съм отишла. Ако искаш пиши ми и ще ти дам координати и телефон.

Момичета, и аз имах менструални болки и стягане 2 дни, бях се притеснила доста, после отшумяха и когато се замислих, бяха точно около датата на цикъла. Чувала съм, че тогава точно трябва да сме много внимателни. Та може и вашето да е породено от нещо такова. Дано да отшуми бързо.

Аз още почти нищо не съм приготвила. Разчистила съм се основно в целия апартамент. Искам всичко да е чисто за бебето и тогава да почна да купувам разни неща. От каката имам и доста, тъй че не се притеснявам. Стига да нямам проблем с кърменето в началото ще съм нужна само аз 😁 после ще допълним каквото липсва

# 50
  • Мнения: 73
Ох и аз го хванах този ковид. След толкова чудене да си сложа ли ваксина.
На мен АГ не ми даде да пия кръворазреждащи хапчета. Първо ме изпрати на кръвни и всичко беше наред и след няколко дни пак повторих.
Два дни бях с температура и единствено ми каза ако вдигна над 38.2-3 да пия парацетамол.
 Но ми се появи кашлица и от нея повече контракции и така се наложи да пия бромохексин. Бързо ми мина, но доста се бях притеснила.
За покупки още абсолютно нищо не съм купила, но както карам и бременността почти само на легло не мога и да обикалям да разгледам и все отлагам.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
Съжалявам за въпроса, ако е малко тъп, но на разлини места чета различни неща.
Кога влизам в 7ми месец?😂
Последната ми менструация започна на 21.07.2021 г.
Терминът ми е на 27.04.2022г.
Ако броиш седмиците, сега в сряда влизаш в седми месец.
Но аз гледам термина, ако термина ми е на 27-ми, значи на 27-мо число влизам в следващия месец.

# 52
  • Мнения: 41
Благодаря Simple Smile
[/b]quote author=Brin de muguet link=topic=1404373.msg44182525#msg44182525 date=1642936322]
Съжалявам за въпроса, ако е малко тъп, но на разлини места чета различни неща.
Кога влизам в 7ми месец?😂
Последната ми менструация започна на 21.07.2021 г.
Терминът ми е на 27.04.2022г.
Ако броиш седмиците, сега в сряда влизаш в седми месец.
Но аз гледам термина, ако термина ми е на 27-ми, значи на 27-мо число влизам в следващия месец.
[/quote]

# 53
  • Мнения: 1 192
27+1 г.с. го дават седми месец от бременността. Аз го карам на календарни месеци, от датата на последна менструация. Така ми е по-удобно.

За дрешките и аз много го умувам. Април миналата година единият ден беше 22 градуса, на другият ден валя сняг. А когато беше първият локдаун преди 2 години, температурите стигаха до 25-26 градуса, беше си лято. Особено комплекта за изписване ще го мисля в последния момент.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Ох, комплекта ... Излизах тези дни да разгледам. Ама само на грозни комплекти с по 30 части попадах. Аз пелени и одеяла имам. По скоро искам нещо по така. Харесах едно боди рокличка и мислих да комбинирам с клинче, но се разколебах и сега съжалявам 😄 Мисля да изляза пак другата седмица и да огледам отново. Но по скоро клоня аз да си направя комплектче.

# 55
  • Мнения: 6 218
С дрешките съм почти готова,много зависи дали имате сушилня и дали бебето ще повръща.С баткото се бях заринала с какво ли не.Сега купих пет бодита с къс и пет с дълъг,тънък памук.Ританки и панталонки дълги тънки пак към десет броя общо и чорапки.Това е.Пелени поръчах пак към десет-памучни и бархетни,включително и такива непромокаеми многократни за повивалника.Аз също мия след всеки памперс в банята,но мивката ни е голяма там.Имам разбира се и мокри с 0%,но ги ползвам за забърсване от повръщане или оцапано нещо,само навън ако се наака тогава бърша с тях.За козметиката заложих на бочко предният път смених какво ли не,най добре му понасяше тази.Шампоан,крем за след баня,препарат за пране,омекотител не слагах в началото.Бепантена и до сега го ползвам,но този от чужбина поръчвам.Имаше и една павловичева маз бях много доволна от нея,пак ще я търся.За крусти не съм ползвала нищо,само го решех.За пъпчето спирт и малки марлички,памук по добре не че остават малки власинки.И хубаво и смело чистете да не остава от кървавата коричка да не се инфектира.От лекарствата още не съм взела-нурофен,панадол и физиологичен имам от баткото,общо взето това е и пробиотик ако се наложи да давате някое лекарство включете.В началото акотата са странни не се шашкайте.За мен много бързо мина тази бременност,в средата на седмия месец съм вече,чак не мога да повярвам че почти не остана 🤗

# 56
  • Мнения: 1 136
Имам чувството, че само мен не ме е ударила тази трескава подготовка. Някак ми е толкова далечно още това и все едно скоро няма да се случи. Вярно, че имам доста неща от баткото, но сега очакваме момиченце и ще трябва поне някоя друга дрешка да се вземе и матрак, разни неща нови. Някак изобщо не съм на тази вълна да гледам и купувам, да подготвям разни неща… като ви чета вас чак се чудя ще имам ли аз майчинско чувство към това дете щом толкова през просото го карам от сега още.

В главата са ми постоянните неразположения, които имам. Уж избягвам да вдигам тежко, но с едно малко дете вкъщи си е трудно това. Постоянно нещо ме боли, вечер като легна ми е супер неудобно и от около седмица спя седнала, облегната на таблата на леглото. Отделно тия разширени вени само ме притесняват и постоянната ми болка и подутина в ингвиналната гънка. От няколко дни пък и световъртеж имам… общо взето има няма и ме налегнат едни тягостни мисли дали ще успея да изкарам тая бременност, че имам чувството, че тялото ми ме предава…

За козметиката ще изчакам. Като се роди бебето ще се консултирам с педиатъра и според типа кожа ще действам. Аз съм казвала и преди, но миналия път бях накупила едни огромни опаковки Мустела 750мл на промоция и накрая си я бих в главата тая мустела. Детето се роди с атопична кожа и ходихме по мъките докато разберем кое му се отразява най-добре. Та, този път ще изчакам преди да се хвърлям да купувам. Най-лесното е после да се вземе нещо.

Дрешките - ще използвам някои от баткото. Той също е раждан в преходен сезон и горе-долу ще станат. Роди се октомври той, но беше много топъл месец. На изписването беше 24 градуса. Главно го обличах с късо боди и отгоре гащеризонче. Някой път слагах гащеризон/ромпър на голо. Слагахме му ръкавички в началото, защото все успяваше да се одере с нокти по главата.

# 57
  • Мнения: 58
От към покупки …. Една помпа на Cangaroo електрическа взех за 50 лв , някоя от Вас я беше препоръчала и аз се възползвах почти веднага 😊. Комплекти за изписване гледахме нищооо не ми хареса…. , че и скъпи както каза Soulmate с по 10 ненужни части и …. Накрая си харесах от интернет , излезна ми реклама във Фейса и веднага го поръчах/ 7 части , изпращам снимка, като отзад зад пелената е бодито/.Иначе съм купила точно 3 бодита… и това е🤣. Обмислям края на февруари след третата ми ФМ , която е на 16.02 / доста се чудих дали да я правя, но тъй като обмислям да раждам  точно този доктор/ да пазаря повече…

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
BMR, не си само ти. И аз нищо не съм купувала все още. И не защото ще е трето дете, така процедирах и с предишните две. Просто не мога да се пречупя да пазарувам за Нероден Петко. С първото единственото нещо, което купих малко преди раждането, беше помпа за кърма. Сега ще е същото. Но вече съм си харесала и кошче за кола. Направо ме сърбят пръстите да го поръчам, но ще чакам поне да наближи термина. Защото ако го поръчам в родилното, не знам дали ще пристигне навреме за изписването.

Разглеждам за количка и направо съм се хванала за главата. Нищо не ми харесва. Не искам да е с отделен кош за новородено, защото след 6 месеца, ще трябва да го изхвърля, а до тогава, ще се чудя къде да държа седалката. Остават ми комбинираните колички. А те са толкова еднотипни и не ми харесват. Имам чувството, че се предлага все един и същ модел, но от различни марки. Като цяло съм разочарована от предлагането в момента.

ПП: и аз се чудя дали ще успея да избутам тази бременност до края. Броя всеки един ден.

# 59
  • София
  • Мнения: 262
За дрешките не съм приготвяла 50 размер засега, но ще взема поне 2 бодита и 2 ританки за всеки случай. Ще взема и комплект за изписване от Angel Baby.  Иначе съм започнала от 56 нагоре, като от 56 имам 2-3 бодита с къс и с дълъг ръкав, ританки  и две ромпърчета. От 62 и нагоре съм взимала от комплектите по 5 броя от всяко нещо от H&M до 74 размер и после ще купувам допълнително каквото се наложи. Задължително съм взела с къс и с дълъг ръкав, защото ние пътуваме често до планински райони и там си е по-хладно през лятото.

Общи условия

Активация на акаунт