Искам да родя по скоро

  • 3 171
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
Благодаря за одговорите все пак..
Искам да родя по бързо защото вече не издържам немога да ям нищо постоядно повръщам цяла вечер не мога да спя вечерта имам болки които са като менструалния цикъл постоядно ходенене на тоалетната имам парещи болки ниско в кръста и в стомаха имам постоядни киселини на 9 януари ми падна тапата а на 17 януари започнах да кървя малко казаха ми че трябва да чакам да имам болки на 5 10 минути трябва да имам контракции а аз нямам незнам какво да правя казаха ми да ходя повече но бебето много ми тежи вече е 3 кила и 500 гр и бързо се изморявам за това моля някои които знае какво да направя за да смъкна бебето на долу и да имам контракци? Термина ми е на 2 фефруари вече съм 39 седмица + 2 дена а съм с момиче

# 16
  • София
  • Мнения: 18 699
И?
В 42 г. с. родих момиче 4300.
Иди да ти предизвикат като сърце не трае🤣

# 17
  • Мнения: 3 597
Не е смешно , а и аз примерно не бих чакала 42 седмица 🤷♀ Има си сумати причини да не се чака толкова .

Но по принцип , говориш си с доктора , избираш дата и предизвиквате раждането си е реалния вариант .

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 22:17 от *Мери*

# 18
  • Мнения: 4 941
Да много е тежко накрая, но това е Божа работа. Стискай зъби още малко и всичко ще стане както е редно без намеса. Иначе най-лесно е планово секцио, ама защо като може да си родиш естествено, освен ако няма причина да не може.
Кураж още малко и леко раждане! Всички нямат търпение накрая, но после идва по-трудното, за което не се говори много за него.

# 19
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Честно казано въобще не ми липсват последните месеци от бременността. Особено втората. Ужасна досада, тежест, умора, невъзможност да вършиш еленетарните си дневни задачи+ постоянното пишкане и зверските киселини+ сгрогата диета. Подуване и болки в краката, болки в таза, безсъние. 100 пъти предпочитам да гледам новородено пред тези "екстри".

# 20
  • Мнения: 5 272
Вики, и аз се чувствах доста по-добре след като родих, а малкият е от онези митично кротки бебета, които спят, ядат и си вършат памперс задълженията.
Но това не означава умишлено да опитвам да предизвикам раждане. Движението е препоръчително в целия девети месец (по принцип), физическата активност също. Но все пак е добре, когато нещата се случват естествено.

# 21
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Абсолютно е така, това беше в отговор на твърдението, че трудното било после.
В момента, в който я извадиха, направо се преродих, бях друг човек, олекна ми и всичко- киселини, подуване и т.н. изчезна като с магическа пръчка. А бях секцио и въпреки това се чувствах превъзходно, смятай 😅

# 22
  • Мнения: 5 272
Хахха, малко офтопик. Аз пък се подух след като родих, и двата пъти. Не бих определила бременностите си като тежки в никскъв случай, но втората ми беше дотежала към края. Даже бях отслабнала 🤣 от предходните месеци, бебето беше едро и ящно. Животът в симбиоза обаче определено е труден, поне за мен.

# 23
  • Мнения: 1 459
Аз карах сравнително лека бременност, като изключим десет дни лежане за задържане в МД, после целия трети месец лежане и повръщане вкъщи. Деветия месец правех пилатес за бременни и се разхождах всеки ден. С носталгия си спомням за тези последни месеци. Детето е на 17 м., по цяла нощ пищи от кътници, то не бе Камилия, Дентокинд, какво ли не дадох. Да не говорим за нощния терор, колики, регресии на съня. На нощ ме буди понякога по 8-9 пъти. Тъй че, авторке, наслаждавай се на последните си мигове почивка и лично време и не се занимавай с глупости.

# 24
  • Мнения: 558
Чувала съм за секс и ананас, че могат да помогнат...
Иначе аз родих секцио 9 дни преди термен: нямах търпение да приключи! Някак не успявах да се насладя на плътно запушен нос, крампи, киселини, болки в кръста, подути ръце и крака, всичко да ми убива и безкрайни часове умора + безсъние. После с бебето ми беше 10 пъти по-добре. Да, има си умора - но всички неразположение си изчезнаха с раждането.

Последна редакция: сб, 22 яну 2022, 21:34 от Лиси

# 25
# 26
  • France
  • Мнения: 12 544
Секс, клекове, почивка (да, колкото и странно да звучи), миене на прозорци. При мен това помогна. Като клековете и сексът са били най-успешни. Съчувствам ти, наистина е ужасно накрая, а явно ти имаш и други проблеми. Късмет Flowers Four Leaf Clover

# 27
  • София
  • Мнения: 22 944
Аз изчистих тоалетната и след около 6 часа ми изтекоха водите.

# 28
  • Мнения: X
И при мен нищо от познатите неща не подейства. Терминът ми беше на 5.04, а родих на 17.04. Точно преди да започнат контракциите отидох на гости на приятелка. Не ядях много, защото все нямах енергия за готвене, а моята приятелка готви едни засукани манджи хаха. Спуках се от ядене и чаках и козунак да стане. Ама нещо започна да ме боли корем и решихме с мъжа ми да тръгваме. Приятелката сложи козунак за вкъщи. Така и не го пробвах...След няколко часа родих Grinning Бременността си беше един ад и след раждането все едно попаднах в рая. Малко пресилено се, но в общи линии.

# 29
  • Мнения: 1
Здравейте на всички мами. В 41 седмица съм. На 1 Март ми беше термина, но за сега нищо. Имам леки контракций но не са и за раждане. Дайте съвет как бих могла да си помогна по бързо да започне това раждане. На 8 имам час за предизвикване на раждане, но аз искам да си започне нормално.

Общи условия

Активация на акаунт