Протриване

  • 2 123
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 190
Здравейте,
 Предварително казвам, че съм извън България и преглед при гинеколог ще мога да осъществя най - рано март, защото тук ми казаха да чакам да се обдят за час ( и така вече 2 седмици чакам).
    Проблема ми е от около 2 седмици. След по - груб полов акт имам усещането за "сцепване" на външния слой на перинеума ( няма кръв, но се усеща придърпваме и щипане от време на време) заедно с това от лявата страна на външните срамни утре се поду, супер чувствително място на допир с лек обрив ( не ме сърби, няма кръв и няма вид на мехур). Отока спадна за 1-2 дни, чувствителността също намаля, но това което е като обрив се успокои, но не изчезна напълно, при по силно триене с хартия или хавлия отново се раздразва. Нямам други сиптоми и ще се радвам, ако някоя кма подобен случай да сподели опита си.
   Не изключвам и факта, че точно след бръснене беше този акт и може кожата за е силно раздразнена.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Канестан крем, бепантен, судо крем. Ако имаш достъп до лайка или смрадлика, направи си запарка 2 с.л. в 1 л вода с 1ч.л. сода б., става за външно измиване и за вътрешни промивки с душ. Ако нямаш билки, измивай само с вода със сода б. Измивай се без сапуни, ако имате гинексид пяна ще е добре. Не се бръсни известно време и смени самобръсначката с нова. Такова протриване е супер за гъбички, затова се мажи с клотримазол, при вас сигурно се казва канестан. Минават бавно тия неща, използвай лубрикант следващия път.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 190
Канестан крем, бепантен, судо крем. Ако имаш достъп до лайка или смрадлика, направи си запарка 2 с.л. в 1 л вода с 1ч.л. сода б., става за външно измиване и за вътрешни промивки с душ. Ако нямаш билки, измивай само с вода със сода б. Измивай се без сапуни, ако имате гинексид пяна ще е добре. Не се бръсни известно време и смени самобръсначката с нова. Такова протриване е супер за гъбички, затова се мажи с клотримазол, при вас сигурно се казва канестан. Минават бавно тия неща, използвай лубрикант следващия път.

  Много благодаря за изчерпателната информация. Бях се шашнала, че само при мен го има това явление и взеха да ми минават параноични мисли през съзнанието 😊 Още веднъж много благодаря 😊

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Канестан крем, бепантен, судо крем. Ако имаш достъп до лайка или смрадлика, направи си запарка 2 с.л. в 1 л вода с 1ч.л. сода б., става за външно измиване и за вътрешни промивки с душ. Ако нямаш билки, измивай само с вода със сода б. Измивай се без сапуни, ако имате гинексид пяна ще е добре. Не се бръсни известно време и смени самобръсначката с нова. Такова протриване е супер за гъбички, затова се мажи с клотримазол, при вас сигурно се казва канестан. Минават бавно тия неща, използвай лубрикант следващия път.

  Много благодаря за изчерпателната информация. Бях се шашнала, че само при мен го има това явление и взеха да ми минават параноични мисли през съзнанието 😊 Още веднъж много благодаря 😊
За нищо Simple Smile при мен се случи при първата ни нощ с ММ, по препоръка на АГ дори седях  в легена със смрадлика по 30 мин, може и компрес от лайка, както ти е удобно. На ММ също му казаха да се маже с клотримазола, да си разделим една тубичка. Ако при мъжа има протриване, веднага да топне чушката в чаша с вода с малко сода.

# 4
  • Мнения: 40 839
Ако усещате триене защо чакате да се стигне до протриване, а не мажете с гел???

# 5
  • Варна
  • Мнения: 190
Ако усещате триене защо чакате да се стигне до протриване, а не мажете с гел???

 В интерес на истината използваме лубрикант, но винаги особено към бузите на четирибуквието става нещо страшно..
 Аз си имам хормонални проблеми от много време, в следствие на които си придобих сухота в интимната област и там борбата е жестока. Честно казано съм отчаяна, защото са ми изписвали какво ли не, хормоните ми си ходят ту горе, ту долу, тази сухота я третираха с всевъзможни неща и в крайна сметка все си остава.

# 6
  • Мнения: X
Честно казано на раздразнена кожа не бих слагала сода бикарбонат.

Вижте някакъв крем бепантен, крем здраве или нещо подобно.

Ако все пак искате консултация с лекар, някои правят онлайн консултации, погледнете в супердок.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Слагам  текст от Фрамар за Шерилин, абсолютно безопасно е да правиш разтвор вода със сода. Има достатъчно инфо , за да си направите информиран избор.

Действа против гъбички
Содата пречи на развитието на гъбичките, тъй като, за оптималния им растеж и размножаване е нужна кисела среда. Алкализирайки средата, содата помага и при заздравяването на засегнатите места по кожата, което я прави ефикасно допълнение към специфичните лечебни средства.

# 8
  • Мнения: 153
Прахчета тантум роза са добри при подобни проблеми, разтвори го в топла вода както е описано и се мий с него сутрин и вечер, няма да ти навреди, ако не помогне. Облечкава.

# 9
  • Мнения: 16
Аз бих препоръчала и кремче Biguanelle Gel. Мен ме спаси при едно страшно възпаление.

Общи условия

Активация на акаунт