ДЕСЕТИ клас 2022/2023

  • 61 911
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 376
Ема взе IELTS юни месец тази година, без подготовка, на два от елементите има 8.0., така че изпитът не е труден. Ако имате месец-два да поупражните формата, няма никакъв проблем да се вземе. Но няма нужда от цяла година упражняване, при добро ниво на езика. Така или иначе моята дъщеря в 11 клас ще се яви отново за сертификат, не сме решили още кой точно. Трябва да проверим кой сертификат е най-универсален. И дали ще й трябва изобщо.

Последна редакция: вт, 20 сеп 2022, 10:22 от gadamer

# 706
  • София
  • Мнения: 1 122
Най-добре да се вземе 11 клас - не по-рано, защото няма да има давност от 2 год. и не по-късно, за да има време за ново явяване, ако не са постигнати желаните точки. Всеки университет, та дори и специалност, имат различни изисквания относно минималните точки. Така например при хуманитарните специалности се изискват повече точки, например около 200 т. за САЕ, а при математическите - може и с 186-190 да приемат. Пак казвам при всяка спициалност е различно, най-добре е да се чете на страницата на желания университет.
Наистина е цяла нова територия кандидатстването в уни, тъкмо усвоих особеностите на английската система и се случи Брекзит, сега трябва да се "образовам" за другите Blush

# 707
  • у дома
  • Мнения: 7 167
C1 - няма срок на валидност на сертификата. Така че детето може да се яви и сега. Срочността се изисква заради по-ниските нива на владеене.
Моето е с С1 от тази година,но не му трябва за кандидатстване

Последна редакция: вт, 20 сеп 2022, 14:17 от svetlaem

# 708
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 376
То всеки сертификат си е безсрочен, въпросът е, че  университетите искат да не е по-стар от 2 години към момента на кандидатстване.

# 709
  • София
  • Мнения: 9 135
Ние планирахме явяване на CAE след приключване на курса от тази учебна година, която предстои - лятото на 2023, защото също така по план трябва след това да ходи на курсове по немски в 11 и 12 клас и да вземе някакъв сертификат по него.
Сега ме замисляте как е най-добре да подходим с CAE. Със сигурност ще е най-добре да се яви след курса с оглед на резултата, защото след една година пауза и учене на немски, вероятно ще постигне по-нисък резултат.
Но пък ако не го признаят после - не че към момента има някаква яснота къде изобщо би кандидатствал - в България или някъде другаде.

# 710
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 376
Като се вземе предвид и цената за явяване на изпит...Може би е по-добре в 11 клас да се яви - хем няма да е минало много време след края на курса, хем ще му важи.

# 711
  • софия
  • Мнения: 25 774
Някъде, освен при нас, да са споменавали, че ще имат "военно обучение" тази година?

# 712
  • Мнения: 6 631
Някъде, освен при нас, да са споменавали, че ще имат "военно обучение" тази година?

Не са споменавали при нас.
Това от МОН ли е заповед или?

# 713
  • софия
  • Мнения: 25 774
Подозирам, че е "или" 🙂, защото от 8. клас имат "здравен курс" всяка година, което мисля, че в другите училища го няма. Досега предходни випуски не са имали. Пет седмици по веднъж в седмицата щяло да бъде, щели да идват от Военната академия.
Все пак реших да питам, че хич не следя министерските заповеди, въпреки че, ако имаше подобна, все щеше поне малко да се поразшуми. Ама нали в 10. клас не се случва нещо твърде важно и може да съм пропуснала.

Темата с унитата започва да ме преследва: Изложение за висше образование в Европа и Азия

Мисля да се разходим, за да ми се поразсее мъглата - https://www.world-education.eu/events/world-education-fair-sofia … 0&sort=r.sort, но това е някакво друго събитие.

Последна редакция: вт, 20 сеп 2022, 18:48 от zvаnchе

# 714
  • Мнения: 6 631
Благодаря за линковете, Звънче!❤ Хубаво е човек да е информиран за всички възможности. И ние лека- полека започваме ме да проучваме унитата.

# 715
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 376
То сега има на всичките фирми посредници изложения, така че влезте в сайтовете им и разцъкайте датите.

Звънче, при вас в Колежа още тази година май ще има някаква информационна среща за университети.

# 716
  • софия
  • Мнения: 25 774
Сигурно ще има, но не бих разчитала на това. Скоро има за унитата в САЩ, но за нас те не представляват интерес. Записала съм се за общо култура.

# 717
  • Мнения: 8 255
Вярно, че скоро и университетите ще дойдат на дневен ред. Отказвам се да мисля за тях сега. За да ги мислиш, трябва да има и кой да учи, а десетокласникът вкъщи се интересува на този етап единствено от мускулите си и тренировките във фитнеса. Дет' се вика - Харвард ще почака.

# 718
  • Мнения: 10 738
Ston, това е първи етап. Втори е да се добавят момичета...

# 719
  • Варна
  • Мнения: 640
Моята, без да се смеете, има дори набелязани университети, ама това защото беше на първия ред докато сестра ѝ минаваше този етап. Има доста добра представа за изискванията и колко труд трябва да положи. Тежи ѝ, знам, цялата тази информираност. Аз се надявам този път да минем по-леко трасето.

Общи условия

Активация на акаунт