Препоръчайте ми цифров апарат за добри портретни снимки

  • 4 348
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 963
Аз като си избирах фото ей от тук черпих информация. Сайтът има много ревюта и възможност да сравняваш модели по различни параметри.
Инак питай и в българските сайтове за фотография - фотофорум и т.н.
Аз за 500лв. си взех наистина добър любителски фотоапарат с леки залитания към професионален даже.  Mr. Green Скъсах се от четене и ровене по сайтове докато го избера, но определено е "моят" фотоапарат.
За парите, които си определила можеш да си вземеш нещо наистина добро. Успех с избора!
Поздрави!

# 16
  • Мнения: 5 539
Цитат
Но знам, че canon-a има
възможност за ръчни настройки, които за добрите фотографи са много важни, защото така ползваш предимството
на цифровата фотография плюс възможността да регулираш фокус, скорост и т.н. според целения ефект
Вече почти всички апарати имат възможност за ръчни настройки.
Забравих да кажа, че ако сега си купувах апарат, щях да избера такъв с оптичен стабилизатор. Защото сега много от снимките ми се развалят от случайно трепване на ръката.
А доколкото знам, такава екстра предлагат само Панасоник в този клас апарати, за които говорим.

# 17
  • Мнения: 1 883
Аз като си избирах фото ей от тук черпих информация. Сайтът има много ревюта и възможност да сравняваш модели по различни параметри.
Инак питай и в българските сайтове за фотография - фотофорум и т.н.
Аз за 500лв. си взех наистина добър любителски фотоапарат с леки залитания към професионален даже.  Mr. Green Скъсах се от четене и ровене по сайтове докато го избера, но определено е "моят" фотоапарат.
За парите, които си определила можеш да си вземеш нещо наистина добро. Успех с избора!
Поздрави!

Какъв е твоя?

# 18
  • Мнения: 1 220
Препоръчвам ти Канон 350Д, но обектива е по-важен. Хубав портретен обектив е ЕФ100мм ф/2,8!

# 19
  • Мнения: 1 114
Много ви благодаря за съветите.  Grinning   bouquet
Все още обмислям и сравнявам....
По-скоро се ориентирам към на PANASONIC DMC-FZ50 .


Като на Malenna, но това е по-новият модел. Стабилизаторът на изображението е голям плюс. 
А също и този ми допадна. Fuji FinePix S9500

# 20
  • Мнения: 1 114
Тук могат да се разгледат снимки, направени с  различни видове фотоапарати. http://photo-cult.com/browse.php?cam   Peace

# 21
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
аз ползвам Самсунг ето този модел Samsung DigimaxV6     

http://pixinfo.com/cikkek/digimaxv6_r/ ... доволна съм камбинацията между качество и цена ме удволетворява ... 6.1мп,оптика Шнайдер,стабилизатор на изображението,възможност за настройки при снимане на пейзаж,флора,деца и други, добро цифрово увеличение ... това се сещам за сега

# 22
  • Мнения: 6 039
Препоръчвам ти Канон 350Д, но обектива е по-важен. Хубав портретен обектив е ЕФ100мм ф/2,8!


тук говорим за съвсем друг клас и съвсем друга цена
само един обектив е поне 200$, да не говорим, че повечето са над 400$
само тялото на цанон 350 Д е над 1000лв

 PANASONIC DMC-FZ50  и ФЗ 30 имам много малка разика в опциите, можеш да ги пуснеш за сравнение, 50 има 10пиксела, които с 12 зоом просто не ти трябват, ако вземеш 30 ще си на далавера откъм цена

преди време и аз се двоумих м/у панасоника и фуджи, но стабилизатора на панасоника ме спечели, както и някои други характеристики

иначе и аз си мечтая а един Канон Д400, но много ме е яд, че не може да се снима през дисплея, все трябва да гледам през окуляра, а аз съм с очила и това наистина ми пречи

# 23
  • Мнения: 258
Препоръчвам ти Канон 350Д, но обектива е по-важен. Хубав портретен обектив е ЕФ100мм ф/2,8!

Този фотоапарат въобще не се вписва в ценовите граници, определени от авторката на темата. Фотоапарати "Канон", които удовлетворяват изискванията й и чиято цена е до 800-1000 лева, са моделите: CANON POWERSHOT S1 IS, S2 IS и S3 IS.

# 24
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 672
Нашият е Sony DSC H1, с характеристики, подобни на Панасоника на Малена (мегапикселите са по-малко - 5).
Наистина има голямо значение стабилизаторът, особено при голямо оптично увеличение.
Аз лично съм много доволна. Сега вече се продават Н2 и Н5, с повече мегаписксели и други допълнителни екстри.

# 25
  • Мнения: 1 114
Фотоапарати "Канон", които удовлетворяват изискванията й и чиято цена е до 800-1000 лева, са моделите: CANON POWERSHOT S1 IS, S2 IS и S3 IS.

Канон имат ли оптичен стабилизатор? За Панасоник това повтарят в рекламата и се създава впечатление, че е единственият с тази екстра. Поне у  лаици като мен... Embarassed

Някъде пишат, че Canon са много по-добри от Panasonic , а цената на S3 IS е дори по-ниска от тази на Panasonic DMC - FZ50

# 26
  • Мнения: 1 426
Препоръчвам ти Канон 350Д, но обектива е по-важен. Хубав портретен обектив е ЕФ100мм ф/2,8!


тук говорим за съвсем друг клас и съвсем друга цена
само един обектив е поне 200$, да не говорим, че повечето са над 400$
само тялото на цанон 350 Д е над 1000лв

 PANASONIC DMC-FZ50  и ФЗ 30 имам много малка разика в опциите, можеш да ги пуснеш за сравнение, 50 има 10пиксела, които с 12 зоом просто не ти трябват, ако вземеш 30 ще си на далавера откъм цена

преди време и аз се двоумих м/у панасоника и фуджи, но стабилизатора на панасоника ме спечели, както и някои други характеристики

иначе и аз си мечтая а един Канон Д400, но много ме е яд, че не може да се снима през дисплея, все трябва да гледам през окуляра, а аз съм с очила и това наистина ми пречи

 newsm10, вече не продават Ф30, аз снимам с панасоник от по-нисък клас (сапунерка) и нещо не ме кефи, а и вече се скапа, но на Ф50 много съм му навита и другия месец май ще е той, макар че искам някой Канон Еос, но много скачам с цената.

http://www.digicam-bg.com/compare/Lumix-DMC-fz50/PowerShot-S3-IS.html

Последна редакция: сб, 11 ное 2006, 14:38 от mania4ka

# 27
  • Мнения: 258
Фотоапарати "Канон", които удовлетворяват изискванията й и чиято цена е до 800-1000 лева, са моделите: CANON POWERSHOT S1 IS, S2 IS и S3 IS.

Канон имат ли оптичен стабилизатор? За Панасоник това повтарят в рекламата и се създава впечатление, че е единственият с тази екстра. Поне у  лаици като мен... Embarassed

Някъде пишат, че Canon са много по-добри от Panasonic , а цената на S3 IS е дори по-ниска от тази на Panasonic DMC - FZ50

Всеки един от тях си има някакви предимства. Ето ти едно сравнение между двата:
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebysi … fz50&show=all     
Надявам се това да ти помогне в избора.

# 28
  • Мнения: 1 289
Аз се двоумя между по-евтинки моделчета,.. smile3509

Ако ми дадете инфо за някой от тях ще съм ви много  newsm20


Става въпрос за Canon A420 и Samsung A503...

Два дни ровя в нета и изчетох всичко за тях,но е друго да ти дадат мнение хора,които ги ползват...А чакаме бебченце preggo и искам да го фотографирам постоянно.  photo

# 29
Ами аз имам Canon a420 и съм адски доволен. В смисъл железен фотоапарат (вече имах удоволствието да го джасна), с достатъчно екстри за  аматьор и най-важното - прави хубави снимки. За 50 лева отгоре можеш да си вземеш A430, който има звук за клиповете, 4х оптично увеличение, екстрата сам да се сеща да завърти снимката, когато ти въртиш апарата. А и има избор в какъв цвят да е панела. Има и 1см макро, което значи че ще можеш да правиш впечатляващи снимки от близо.
Ето ти две галерии снимки правени с него:
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=42&AlbumId=72749
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=42&AlbumId=74449

Общи условия

Активация на акаунт