Избор на вино # 2

  • 29 565
  • 399
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 244
Ковачева, пия само сухо вино. Иначе благодаря за труда.

# 31
  • Мнения: 3 290
Запис да не ви изпусна.
Аз по настоящем съм зад океана, тук хубаво вино под 20$ бутилката няма,
Ако имаш наблизо Алди, провери там предложенията.
Имам, но не съм.заглеждала виното им. Благодаря.
За 20-25-28 долара има много хубави вина от местни изби. Такива у нас-български са точно 30лв и нагоре, нямат нищо общо с тези от 10-15лв, то за 10 лв българските не стават за пиене буквално.  
Лично пробвах от opolo California. Ако купиш кутия имат и 10% надолу, отделно за член още намаления, ама не си струва вече. Предполагам, че има много други подобни изби.

От магазините им пробвах някакви по 10-15 долара-чилийски и други  и стават, да речем у нас идентично качество е поне 15лв.

# 32
  • Мнения: 6 649
Тъкмо съм избрала бутилка Badischer Sekt Pinot Rose extra trocken и слагам за охлаждане

# 33
  • Мнения: X
Това е нещо добро. Опитайте. Плътно, но с изчистен и деликатен вкус. Италианските вина дори са по-добри от френските особено в този случай

# 34
  • Мнения: 6 649
ще го пробвам и отзивите в амазон са добре.

# 35
  • Мнения: 25 732
Запис да не ви изпусна.
Аз по настоящем съм зад океана, тук хубаво вино под 20$ бутилката няма,
Ако имаш наблизо Алди, провери там предложенията.

Няма Aldi в Америка. Те имат Walmart
Напротив. Има Алди. Много съм доволна от асортимента. Предлагат много европейски неща, на достъпна цена.
Вино купуваме от Тотъл уайн, но след съвета от форума, ще погледна в АЛДИ.
В страни от темата, зелена салата, авокадо, дресинфи, фета, моцарела, и мн. други купувам само от Алди. Уолито, други неща и така.

Винце имаи в Костко, но не съм нарила там "моето".

# 36
  • Germany
  • Мнения: 1 580
Днес се наслаждавам на тази хубава австралийска  сира  Peter Lehmann Barossa Shiraz „Portrait“ Великолепно вино. Солидно, сериозно, кадифено, престояло е 12 м. в барик, и се долавя много добре дървесния аромат. Сухо, но с много приятна естествена сладост и дълъг финал. Много мощен аромат на черни плодове и на лакритц. Определено си трябва сериозно мезе за него, 14,5% не е шега работа. Чудесно вино за неделен семеен обяд. Може да се купи от Лидл, Реве, Едека, Амазон и специализирани  винени магазини на цени между 11-14 евро.
 
Марката Peter Lehmann  принадлежи към Casella Family Brands - Австралия. Към тази група принадлежи и друга любима австралийска винена марка - [Yellow Tail]. Нееднократно съм хвалила техните прекрасни сира и каберне совиньон, които са с превъзходни качества, на много по-достъпната цена от 5 евро.Могат да се закупят от Реве и Едека. На мен са ми от постоянно купуваните вина за ежедневна консумация. Да не си помислите, че пия само полусухи вина Grinning

# 37
  • Мнения: 198
Аз пак да питам за хубава сира за 20 на лв?

# 38
  • Мнения: 10 568
Mitaka,
Пробвай Загрей резерва 2016. Все още се намира.
https://edrinks.bg/product/sira-rezerva-zagrey

# 39
  • Мнения: 6 649
kovatcheva ами много е нормална разликата в цената между двете. Най-малкото , че първото е 14,5% с корк, а второто 13,5% и с винт . според мен слабо за черwено    ... други описания няма за сравнение .
Но 13,5% аз взимам розе и дори някои бели.

Последна редакция: нд, 30 яну 2022, 22:43 от bella-ciao

# 40
  • Мнения: 3 290
бели сухи са единици с 13,5%

# 41
  • Мнения: 6 649
Ами скокнах спец. заради теб до стелажите в мазето и обръщам само няколко ,че не ми се описва
freisheim pfalz chardonay torkcen 13,5%
Weingut Unger 2018 hruholzer dachsteiger riesling spatlese trocken 13,5
Heidelberg mannaberg baden weißburgunder trocken 2020 13,5%

***
от българските
pentagram viognier  2019 black see gold pomorie 13%
pentagram triminer  2019 black see gold pomorie 13%

pentagram pinot gris 2019 black see gold pomorie 13,5%

на kovatcheva показаното червено ще пробвам. не това от супермаркета

Последна редакция: нд, 30 яну 2022, 23:36 от bella-ciao

# 42
  • Мнения: 3 290
Ами доказваш това което съм писал, рядко стигат бели сухи до 13,5%. Ти на стелажа може и 15% да имаш, говоря по принцип.

# 43
  • Мнения: 6 649
според мен зависи от винарната и годината и пр.Пазарувам 1хседмично в една и там белите и розовите са с висок %, но от червените им не. Т.е. спец. на тези червените са дори с по-нисък % от белите им и розето. 
Аз не съм спрциалист по вината и пр. , по-скоро съм любител нещотърсач и обичам да имам хубаво вино  за всякакви случаи и си избирам и зареждам .

# 44
  • Мнения: 2 103
Снощи отворих тероар на Старосел 2018, много хубаво вино, много!

Общи условия

Активация на акаунт