Избор на вино # 2

  • 29 719
  • 399
  •   1
Отговори
# 375
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Много благодаря! Солиден лист с предложения. Heart Започва да се оформя списъка.
Да, и аз писах за Виница на Загрей, и на мен много, ама много ми харесва (също не съм разбирач, но явно наистина е много добро и за масовия вкус)
Bella-ciao, може и да си права, а може и да е от тяхната народопсихология, не им разбирам, единственото, което казах, е че не търси определена марка вино - или нищо не му е направило впечатление (но определено не е пил изброените тук, а стандартни вина среден ценови клас, предлагани по заведения), или иска да опитва нови неща, или счита за учтивост да оставя избора на местните. Но да, ще е вино Simple Smile И няма аз сама да извадя 300-тата лева, няколко колеги сме.
"Моите" германци пред лютеницата предпочитат кьопоолу, но и двете ядат и им плющят ушите. Харесват и домашно овче саламурено сирене, и домашен суджук, и хубав бял хляб. Ама на мен тези са ми по-скъпи да ги подарявам. Вино ще е.

# 376
  • Мнения: 2 114
bella-ciao,
Скрит текст:
пълни глупости написа, не продължавай с провокациите. Като са тук не пропускат да похапнат до насита, ако са в сезона. Но лютеница от избрани производители искат да си отнесат. Имаме доста добри продукти. Опитай и ти, не се величай.

# 377
  • Мнения: 6 710
Тинкърбел пращай го виното . Дано получите някакви напътствия за бъдещи подаръци Simple Smile

mama_na_nana
Скрит текст:
айде стига . изобщо не ме интересува какво ядяли немците в България и какво си слагали в куфарите. Аз на немци нищо не слагам в куфарите, нито пък им пазарувам, нито пък ги наблюдавам какво ядяли в България, нито пък се интересувам от тази тематика. ДА ядат каквото им харесва и каквото искат.  На немци нищо не подарявам също така. Ако помоля някой съсед да ми извади кофата или да ми почисти снега пред къщата докато съм на ваканция му купувам един Линд шоколад от местния Линд магазин . Винаги върви. Хайде предлагам аз да спрем с доматите и лютениците Направо не знам как може да се заведе дискусия какво ядяли немците в България и какво да им слагаме в куфарите .Невероятно.

# 378
  • София
  • Мнения: 1 974
Тинкърбел ето и моите 6 идеи. За бяло:
 - Царев Брод Гергана 2022 - около 25лв
Скрит текст:
- Драгомир Димят 2022 - около 27лв
Скрит текст:
- Бонония Естейт Врачански мискет 2022 - около 35лв
Скрит текст:

Червени:
- Загрей Виница Мавруд Виница 2019 или която реколта има - около 40лв
Скрит текст:
- Изба мелник Родословно Дърво Мелник 2021 - купаж от няколко местни сорта мелник - много е хубаво след декантиране! около 40лв
Скрит текст:
- и накрая една закачка, немците да видят как се прави Дорнфелдер Satisfied
Ню Блуум България Дорнфелдер F2F 2019 или която има реколта - около 20лв.
Скрит текст:

Wine GlassWine Glass

# 379
  • Мнения: 11 340
Благодаря на Deetron за поста Flowers Hibiscus. Така обичам аз като търся помощ да се даде точно и ясна информация - конкретното вино, цена, снимка.

# 380
  • Мнения: 11 095
Много полезни постове, благодаря и аз.

# 381
  • Мнения: 19 892
Мерси.
И на мен ми беше полезен поста, Дийтрон.
Макар и за лична употреба.
Харесвам ароматни бели сухи вина от сорт мускат, примерно.
Бихте ли препоръчали?

# 382
  • Мюнхен
  • Мнения: 813
Мерси.
И на мен ми беше полезен поста, Дийтрон.
Макар и за лична употреба.
Харесвам ароматни бели сухи вина от сорт мускат, примерно.
Бихте ли препоръчали?

Тамянка, дребнозърнест мускат е това. Гривица, Братанов и изба Младенови имат:
https://villagrivitsa.bg/wine/tamyanka/
https://mladenwinery.com/en/product/1-2022-tamyanka/

На Братанов не я намирам в момента налична, Single Vineyard от Шишманово е.

# 383
  • Мнения: 1 546
Минавам, за да споделя едно чудесно попадение - вионие на “Заара Естейт”. Виното е богато на аромати, сред които преобладава нежна бяла праскова, има сочно и плътно тяло, дълъг финал.
Впечатлява името на серията - Кауза. А каузата тук е обучение на кучета водачи,  за които отива определен процент от продажбата на всяка бутилка от серията.

# 384
  • София
  • Мнения: 1 974
Скрит текст:
Мерси.
И на мен ми беше полезен поста, Дийтрон.
Макар и за лична употреба.
Харесвам ароматни бели сухи вина от сорт мускат, примерно.
Бихте ли препоръчали?

Привет BasilA - бих Ви препоръчал това чудесно вино от Франция:
Arrogant Frog Sauvignon Blanc 2022 - в Аванти сега е 14,50лв
Скрит текст:

Не е в стила на новозеландския совиньон блан, затова моля не се лъжете по сорта. Има наситен и интезивен аромат на свежи цитруси, зелени нотки и известно билково присъствие - мисля, че е точно това, което търсите. Тялото е леко към средно като плътност, сочно с мек и объл плодов финал. За моя вкус, Arrogant Frog Sauvignon Blanc е чудесна находка и на сляпо не бих го свързал със совиньон блан. Заслужава си опита. Hands Ok Hand

# 385
  • Мнения: 352
Аз също препоръчвам Тамянката на Вила Гривица. Изключително ароматно вино.

# 386
  • Мнения: 20
Някой дали се сеща бяло вино от миналото "Галерия" от какви сортове се правеше?

# 387
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Да побутна малко темата, ще си помисли човек, че не пиете вече вино. Simple Smile

Пробвах предложеното по-горе от Дийтрон Arrogant frog совиньон блан, благодаря, допадна ми.

Минавам да похваля новото ми попадение Pignot Grigio Friuli DOC Aquileia  на Ca' Bolani.
Разкошно бяло вино. С интригуващ плодов аромат, свеж и леко пикантен вкус. Беше покупка на сляпо, но определено ще купя отново.

# 388
  • Sofia
  • Мнения: 2 354
1+ за "Arrogant frog" совиньон блан, потретвам Laughing покупката от Аванти.
Дийтрон, благодаря за препоръката, много полезен си и в този форум.

Последна редакция: чт, 11 апр 2024, 14:37 от Lady Royal

# 389
  • Мнения: 492
Любим сорт, благодаря за препоръката. Включвам се в темата с португалско розе:

Последна редакция: чт, 11 апр 2024, 21:53 от zlatenceto

Общи условия

Активация на акаунт