Подправки в саксии 3-та тема

  • 38 288
  • 645
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 094
Същата саксийка като на босилека беше, и на мен така ми се стори, че е за моментна употреба и затова забързах присаждането.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 21 630
Ей този размер на саксията имам предвид като за по-дълготрайна употреба на подправката.



А миниатюрният, който предполага моментна употреба е нещо като 100мл само и такива не взимам.
Аз си чакам разни разсади и семена с голямо нетърпение. Simple Smile

# 32
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
лютите чушки от края на лятото още си ги гледам, а изобщо не съм ги местила/пресаждала... не им се надявах просто...
В топла стая ли са? Аз държа едни, но са в неотоплена стая и са доста оклюмали.

# 33
  • Мнения: 18 546
Само да не измръзне, ще избие бързо, те са многогодишни, но нямаме условия тук.Няма да чака  периода на растеж да плододава.
Имала съм, но нас не ни устройват два корена.
По принцип листата си падат, избиват нови там, където е бил лист.

# 34
  • Мнения: 5 378
Стайните люти чушки ако се гледат на топло зимата и имат достатъчно светлина, почти не спират да дават плод. Светлината наистина е голям проблем, ако не се осветяват допълнително. Намерих някакъв руски сорт стайни люти чушчици, които раждали и при по-малко светлина, но не съм ги сяла още. Догодина ще разкажа за тях.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 21 630
Стайните люти чушки ако се гледат на топло зимата и имат достатъчно светлина, почти не спират да дават плод.
Точно така е, непрекъснато има и нови чушлета, на южен перваз са. Само дето се оказаха ужасно люти, не по наш вкус, иначе са красиви - в разни форми и цветове...

лютите чушки от края на лятото още си ги гледам, а изобщо не съм ги местила/пресаждала... не им се надявах просто...
В топла стая ли са? Аз държа едни, но са в неотоплена стая и са доста оклюмали.
В отопляема, да.

# 36
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Ааааа, ама вие говорите за декоративни чушлета, ония дето растат с върха на чушката нагоре май.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 21 630
Ааааа, ама вие говорите за декоративни чушлета, ония дето растат с върха на чушката нагоре май.
Точно такива са моите. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 5 378
И аз за малките люти говоря. За красота са ми на мен, не за ядене Blush

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 21 630
Аз цветя не гледам (луда съм по подправките и място не остава... ако оставаше пак подправка ще сложа), освен ако не са ядливи, та чушки за красота... Simple Smile  И сега ми е пълно, а се задава нова сеитба... Simple Smile

# 40
  • Мнения: 10 502
Снимкии, дайте снимки да раздвижим темата. Аз обаче нямам на моите от преди 2 години. Пипера е много подходящ за каскии, прави много листна маса, цъфти с бели цветчета, после нахвърля чушлета, накрая почервеняват и все е красив и аз ги гледах с декоративна цел, макар да си бяха баш люти чушлета за ядене.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 21 630
От мен утре снимки, като си взема новия разсад.  Simple Smile
Ей една снимка от миналата пролет... Кърито ми.

# 42
  • Мнения: 10 502
Страхотно е! За пръв път виждам къри. Листата ли се ползват?

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 21 630
Листата да, страхотен аромат! Simple Smile

Скрит текст:


Последна редакция: вт, 01 фев 2022, 22:24 от Morena

# 44
  • Мнения: 10 502
Морена, ще търся и аз. Ползвала съм но химия (на прах).
Така обаче е къде, къде по-естетично, а вероятно и една идея по-различно като аромат. Съдя, че вероятно е така по чесъна на прах и обикновения чесън. Също така да кажа, че аз например пресен копър обожавам, но като сух въобще не ми допада.

Общи условия

Активация на акаунт