Пролет се задава, юлчето във мене шава - Термин Юли 2022 - тема 3

  • 27 571
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 208
Аз минах днес на преглед(17+3).Въпреки, че днес нищо не ме болеше докторът видя леки контракции и ми изписа диаспорал 2×400. Каза, че би трябвало да се повлияе, но да не го спирам. И каза никакво чистене Simple Smile Интересното е, че не ми каза да лежа или да спирам движението. Каза, че ако се пие правилната доза, лека разходка не е проблем. Казах му, че съм имала мн стрес в работата и той директно каза болничен да взема. Е взех си 1месец, засега ще лежа повечко засе и ще видим живот и здраве.
Иначе бебето е вече 239 грама, върви една седмица и повече напред. На 90 % потвърди, че е момче. Въпреки, че пъпната връв се оказа точно до/над прелестите Simple Smile , та каза, че не си залага дипломите. Днес поне го видях как се мята и беше активен и не спеше.

# 691
  • Мнения: 1 261
Момичета, ще помоля за съвет- По принцип бюстът ми е крайно минималистичен, преди да забременея носех 75 или 80 Б и то от тези с дебелите подплънки. Сега чудото на хормоните ме достигна и даже почнах да поимам нещо като нормален бюст, сутиените си ми стават, защото от подплънки има място, но гърдите са ми адски чувствителни и вече повечето ме  притискат много неприятно, а знам, чче не е хубаво гърдите да се трият в нещо постоянно. Чудех се дали ако взема сутиени за кърмене, те ще са по-меки и дали ако взема сега, ще ми станат и след раждане най-вече на подгръдна. Ще съм благодарна, ако някой сподели опит.

# 692
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 874
Със сутиените за кърмене нямам опит, но заради тази чувствотелност си взех бюстиета от Декатлон и от началото си карам с тях, даже миналия уикенд ходих за по-голям размер.
През деня все едно нямам гърди, освен ако не ги натисна нещо, няма врязвания от ръбове и такива неща, остана ми нощния дискомфорт като се въртя насън ама няма да нося и нощем бюстиета.

https://www.decathlon.bg/damsko-bjustie-za-moderni-tantsi-id_8666983.html

https://www.decathlon.bg/bjustie-za-fitnes-900-id_8589403.html

Последна редакция: пт, 18 фев 2022, 07:22 от АА

# 693
  • Мнения: 164
Аз съм горе долу като теб. Сутиен не съм слагала от декември месец 😀. Пуснала съм ги на свобода и без това сутиените ме изнервят на нта степен. По скоро си вземи спортен сутиен или от тези безшевните. За кърмене е рано още, защото не е ясно още колко ще пораснат, а като се напълнят с кърма стават още по..

# 694
  • Мнения: 546
Ами от моя личен опит.. по-добре не ги пускайте на свобода, защото се отпускат много Cry
Аз имах много симпатичен бюст Grinning неголеми гърди, но много стегнати и страшно си ги харесвах, но покрай първата бременност пораснаха доста, а и бяха много чувствителни и аз носех само безшевни бюстиета, да ми е удобничко ама сега е ужас Cry с първото кърмаче вървим към отбиване и вече не са така едри както първите месеци на кърмене и приличат на чорапи… сега ще видим как ще е, но нямам особени надежди, освен с хирургична интервенция май няма оправяне Grinning
Ама както се казва това да са ни проблемите Hug

# 695
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 874
И с най-стегнатия сутиен, заради развитието на млечните жлези и набъбването през бременността тъканта ще се отпуска винаги. Има множество проучвания по въпроса. За запазване на прилична форма са необходими упражнения през цялата бременност и кърменето, отделно грижа за хидратацията на кожата и поддържането на еластичността. Това важи и за корема, паласките и бедрата също, защото там се складират много течности под формата на гликоген в мастните депа. Само на единия сутиен, ако разчитаме, си замазваме очите и файда няма да има. Грижата трябва да е много комплексна.

# 696
  • Мнения: 546
И с най-стегнатия сутиен, заради развитието на млечните жлези и набъбването през бременността тъканта ще се отпуска винаги. Има множество проучвания по въпроса. За запазване на прилична форма са необходими упражнения през цялата бременност и кърменето, отделно грижа за хидратацията на кожата и поддържането на еластичността. Това важи и за корема, паласките и бедрата също, защото там се складират много течности под формата на гликоген в мастните депа. Само на единия сутиен, ако разчитаме, си замазваме очите и файда няма да има. Грижата трябва да е много комплексна.

Съгласна съм, но понеже стана въпрос за сутиени, все пак е добре да се носят по-стегнати и все пак да са удобни. Това е минималното, което може да се направи. Сега като бременна може да имате много време да се мажете по гърдите, корема и паласките, както и да правите упражнения, но като родите е последното нещо, за което остава време Grinning още повече, че аз кърмя вече една година и никога не съм мазала кожата на гърдите си с нещо, избягвам и не смятам, че е редно да се маже в този период.
В крайна сметка до голяма степен си зависи от кожата и ако е податлива към отпускане, поява на стрии и др. няма какво да се направи People Information Desk Person

# 697
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 874
О, да с това съм съгласна. Иначе на декатлонските бюстиета това ме кефи, стегнати са, не са някакви отпуснати, но не причиняват дискомфорт. Така си спестявам и люшкането по цял ден, и дискомфорта от банели и стегнати ластици.

# 698
  • Мнения: 1 547
Това с гърдите и отпускането… К’ви упражнения, к’ви 5 лева?!? Генетично е. Моите се върнаха в старата си форма след кърменето на първото. Нищо не съм правила. Нито мазане, нито нищо.
Не бих обвинявала жена, че тя не се е грижила за себе си и - едва ли не - сама си го е причинила. И всички мазила да измажеш…
Иначе за сутиени за кърмене - те гърдите ни са пълни от сега. При мен си бяха същия размер докато бях бременна и кърмех. После се прибраха.
Т.е. сутиен, който ми става сега, ще е ОК и през кърмещия период. Плюс: продавачките в магазините за бельо знаят да преценят.

# 699
  • Мнения: 1 205
И моите приятелки са на свобода в 99% от времето,откакто съм бременна. Първо - огромни са. Второ - не мога да търпя нищо върху тях. Обикновено ходя с боди, та има там какво да ги държи да не забегнат. 😁😁😁😁

Те така или иначе ще увиснат, по-важно от моето удобство, което така или иначе намалява с всеки изминал ден бременност... НЯМА! 😁💙

# 700
  • Мнения: 36
Момичета, ще помоля за съвет- По принцип бюстът ми е крайно минималистичен, преди да забременея носех 75 или 80 Б и то от тези с дебелите подплънки. Сега чудото на хормоните ме достигна и даже почнах да поимам нещо като нормален бюст, сутиените си ми стават, защото от подплънки има място, но гърдите са ми адски чувствителни и вече повечето ме  притискат много неприятно, а знам, чче не е хубаво гърдите да се трият в нещо постоянно. Чудех се дали ако взема сутиени за кърмене, те ще са по-меки и дали ако взема сега, ще ми станат и след раждане най-вече на подгръдна. Ще съм благодарна, ако някой сподели опит.

Здравей, mexicana, бих ти препоръчала направо да си вземеш сутиен за кърмене - той е подходящ и за бременни (променящия се бюст по време на бременността). За мен най-важно беше да е памучен, тъй като не харесвам изкуствени материи. Тези в HM са добри (https://www2.hm.com/bg_bg/productpage.1025682001.html - ползвам тези в момента без подплънките), в Лидл също пускат качествени сутиени за бременни/кърмачки, но трябва да дебнеш кога ще ги има.

Хубаво е ако може да пробваш на място, за да видиш ориентировъчно какъв е новият ти размер - той би трябвало да е еднакъв/сходен за различните марки.

Чела съм, че не е хубаво да се носят обикновените сутиени заради банелите и притискането на млечните жлези.  Ако не искаш да бързаш да купуваш такъв за бременни поне мини на мек сутиен без твърди части или на бюстие, което да поддържа, но да не притиска гърдите.

Относно притеснението дали ще станат и след раждането - в най-лошия случай ще имаш "междинни" сутиени - които да използваш след време, когато бюста ти започне да се връща към първоначалните си размери.

# 701
  • Мнения: 2 478
По учебник и на теория звучи лесно Grinning Практиката друго говори.
Аз и вкъщи си ходя със сутиен...заради гравитацията Satisfied Общо взето и с първата бременност не са ми ставали огромни гърдите, увеличиха се с един-два размера, но след над 2г кърмене си върнаха първоначалния размер. Сега в началото бяха много чувствителни, не можех да спя от тежест и когато станех от леглото имах чувството, че ще паднат на земята. Сега не са толкова чувствителни чак. И първия път не съм си купувала специални сутиени за кърмене, а по-свободни, с които се чувствах добре. Сега си взех по-спортен.

# 702
  • Мнения: 1 415
Момичета, ще помоля за съвет- По принцип бюстът ми е крайно минималистичен, преди да забременея носех 75 или 80 Б и то от тези с дебелите подплънки. Сега чудото на хормоните ме достигна и даже почнах да поимам нещо като нормален бюст, сутиените си ми стават, защото от подплънки има място, но гърдите са ми адски чувствителни и вече повечето ме  притискат много неприятно, а знам, чче не е хубаво гърдите да се трият в нещо постоянно. Чудех се дали ако взема сутиени за кърмене, те ще са по-меки и дали ако взема сега, ще ми станат и след раждане най-вече на подгръдна. Ще съм благодарна, ако някой сподели опит.

Ако те притеснява обиколката, може да си вземеш удължители за сутиен. С първата бременност така действах. Кърмаческите сутиени са ми много удобни, сигурно съм края на бременността ще започна да ги нося. Моите са от лидл, вчера пуснаха неща за бременни мисля да отскоча и се надявам да се разпиша с още.

# 703
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 874
Факт е, че генетиката играе роля, но и грижата също. Слаб по ген човек, може да има много отпусната кожа и мускули и да седи ужасно неприятно. Там идва ролята на грижата с упражнения и козметика, хранене и достатъчно прием на течности. Генът "ще ми увиснат гърдите щото на майка ми и баба ми така е станало" не е оправдание да не се грижим за себе си и да не минимизираме "щетите".

# 704
  • Мнения: 546
Факт е, че генетиката играе роля, но и грижата също. Слаб по ген човек, може да има много отпусната кожа и мускули и да седи ужасно неприятно. Там идва ролята на грежата с упражнения и козметика, хранене и достатъчно прием на течности. Генът "ще ми увиснат гърдите щото на майка ми и баба ми така е станало" не е оправдание да не се грижим за себе си и да не минимизираме "щетите".

Така е, добре е да се грижим за себе си и да не забравяме да го правим, защото след раждането наистина все не намираме време за себе си, все има “по-важни неща”, а пък промените в тялото са доста и трябва време и грижи, за да се върнем към предишното си “аз”, ако изобщо е възможно да бъдем като преди Grinning
Казват, че който има желание, намира време и е така, само че понякога от недоспиване, грижи нон стоп, мотивацията никаква я няма Confused
Аз например нямах никакви проблеми с теглото, не качих много и всичко си изчезна в родилното, обаче талията ми вече не е същата, а корема ми се прибра изключително бързо, всички ми казваха, че все едно не съм раждала, ама не е същото.. промените в гърдите също…
Ми не се чувствам добре в кожата си, не се чувствам така женствена вече ама какво да се прави…
Тъкмо започнах да тренирам няколко месеца след раждането и хоп пак забременях Grin
Та, хубаво е да се полагат грижи, дори минимални, защото после наистина ние жените изпадаме в депресивни състояние, животът се променя много, липсата на време за себе си, хормони, всичко това мен ме кара да се чувствам леко запусната…

Общи условия

Активация на акаунт