Пролет се задава, юлчето във мене шава - Термин Юли 2022 - тема 3

  • 26 242
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 3 715
Мацки, за киселини миналия път ме спасяваше Необианацид. Билково е, може да се приема от бременни и при мен само то имаше ефект. Миналия път бях късметлийка и се появиха чак в 8 месец, ще видим този път как ще е.

# 736
  • Мнения: 1 456
Мен ме спасяваше Еспумизан. От 8 мия месец, Слава Богу. Но разбирам, много кофти изживяване е. Боли, гори и не можеш да лежиш…

# 737
  • Мнения: 1 259
Hrisi.G  аз го усетих мъника в 18+2/3, все едно нещо ми се обърна в корема над пикочния мехур и после се местеше и шаваше, приличаше на движенията, които имах от 1-2 седмици преди това и мислех, че са червата, но това беше отчетливо и силно и видях че направо пулсира на различно места и тупти.

За киселините май нямам, макар че лесно ми дотежава, но още от 2-3 месец спрях доматите, много ми ставаше зле от тях и онази вечер в пристъп на глад излапах един чипс уж печен, но пак ми стана тежко. И аз сега подхапвам по малко няколко пъти, вече не мога да изям такава нормална порция, както преди.

# 738
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Вие имате ли по-изразени киселини/ рефлукс към 5м и как се справяте с това? При мен настъпи пълек кошмар и няма спане... Преди години имах ерозивен гастрит и болките бяха същите... Тогава ми помагаше само контролок и зирид. Лекувах се близо 2м. Едва ли сега тези л-ства са разрешени....
Това чудо почна, откакто ми дигнаха дозата на Диаспорала на 2×400, заради леки контракции. не знам дали има връзка.

Пия сода! Газирана ! Винаги имам под ръка... другия лек ми е банан. Минава много бързо.

# 739
  • Мнения: 164
Аз за първи път в живота си се сблъсквам с киселини и ми помага студено прясно мляко.

# 740
  • Мнения: 373
Тези киселини и на мен не ми дават мира, като дете бях получила веднъж, но сега са цяло денонощие и то дни подред. Вече мисля, че станаха почти 3 седмици откакто се появиха, но първата седмица беше леко загатващо и минаваше от сода и газирана вода. Имам си и гастрит към всички останали болести, но 2 дни приемам Гавискон и вече мога да заспя нормално, не че ги няма, но поне за някакво време изчезват и после пак се появяват като взема да се храня.
Еспумизан приемам за газовете и вече нямам чак такива силни болки, само срязването ми остана.
АГ беше казала, че хемоглобина за бременни е до 110, а моя вече е 102 така че и аз влизам в клуба на ниският хемоглобин.

# 741
  • Мнения: 33
Здравейте, мами! Много сте тихи днес ☺️ Да не би да има нова група и аз да не съм разбрала?

# 742
  • Мнения: 863
И аз тъкмо това щях да проверявам сега Grinning

# 743
  • Мнения: 2 161
Събота и неделя има затишие. Днес ще пусна нова тема.

# 744
  • Мнения: 1 158
Събота и неделя има затишие. Днес ще пусна нова тема.


Чакаме с нетърпение! Аз отивам на лекар след малко,трябва да действаме с изследванията за антитела,че това - rH не е шега работа. 😁🙂

# 745
  • Мнения: 373
За първи път ли ги пускаш? И питала ли си АГ дали трябва пак да се правят по- напреднали седмици, че аз ги правих в 15г.с и забравих да питам в кои седмици пак трябва да ги пускам. (ако трябва)
Стискам ти палци и късмет, да се похвалиш с отрицателен резултат 🤗
Събота и неделя има затишие. Днес ще пусна нова тема.


Чакаме с нетърпение! Аз отивам на лекар след малко,трябва да действаме с изследванията за антитела,че това - rH не е шега работа. 😁🙂

# 746
  • Мнения: 1 158
За първи път ли ги пускаш? И питала ли си АГ дали трябва пак да се правят по- напреднали седмици, че аз ги правих в 15г.с и забравих да питам в кои седмици пак трябва да ги пускам. (ако трябва)
Стискам ти палци и късмет, да се похвалиш с отрицателен резултат 🤗
Събота и неделя има затишие. Днес ще пусна нова тема.


Чакаме с нетърпение! Аз отивам на лекар след малко,трябва да действаме с изследванията за антитела,че това - rH не е шега работа. 😁🙂


Ами моят АГ каза в 20-та седмица. Доколкото знам малко преди раждането пак се прави. Не съм на 100% сигурна и аз. Ще ти пиша след малко ако искаш,да ти кажа...

# 747
  • Мнения: 373
Да много ще съм ти благодарна, поне да се настроя психически, ако пак ще трябва да ми взимат кръв, че съм точно в 20 г.с на ЖК
За първи път ли ги пускаш? И питала ли си АГ дали трябва пак да се правят по- напреднали седмици, че аз ги правих в 15г.с и забравих да питам в кои седмици пак трябва да ги пускам. (ако трябва)
Стискам ти палци и късмет, да се похвалиш с отрицателен резултат 🤗
Събота и неделя има затишие. Днес ще пусна нова тема.


Чакаме с нетърпение! Аз отивам на лекар след малко,трябва да действаме с изследванията за антитела,че това - rH не е шега работа. 😁🙂


Ами моят АГ каза в 20-та седмица. Доколкото знам малко преди раждането пак се прави. Не съм на 100% сигурна и аз. Ще ти пиша след малко ако искаш,да ти кажа...

# 748
  • Мнения: 1 259
Това е само в случай, че родителите са с различен резус фактор,  нали?

# 749
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 395
По-конкретно когато майката е отрицателен резус. При положителен на майката и положителен и на двамата няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт