Пазарувате ли често от квартални магазинчета и купувате ли български стоки?

  • 11 278
  • 191
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Тези дни на пазара до нас беше такова мъртвило. С тия минусови температури не работеше нито една сергия. Единствено магазинчета тип млекарница, мерсарница, маслини.

На въпросния пазар има три млекарници, които определено са верига, но са си специализиран магазин. Вечно с опашки, защото има много хора, не са бавни на обслужване. От едната конкретно пазарувам редовно сирене, кашкавал, мляко. Кашкавал взимам от около 14 лв за кг. Разфасовките във веригите са двойно по-скъпи. Най-често продават на бройка, тоест 400 грама за 10 лв примерно. Килограм излиза космическа цена. Отдавна спрях да се заглеждам дори в сирена и кашкавали в големите вериги.

Иначе за яйцата ми е малко проблемно, не искам да взимам от обикновените категория 3 ли там каква бяха, заради начина на отглеждане на кокошките и ужасните им условия. Но пък другите яйца са над 5 лв опаковката, което е безумно на стандарта ни.

# 31
  • Мнения: 3 307
От квартални до квартални магазинчета има много голяма разлика. Има някои с надути цени и залежала стока, има и такива с доста клиенти и ниски цени. Втория вид много ги харесвам и предпочитам да подкрепя техния бизнес, защото без излишни приказки ти пълнят торбата набързо и е изгодно.
Не съм в Бг и ми липсват малките магазинчета, тука и малките бизнеси изглеждат големи на фона на нашите.
Наистина има доста евтини магазинчета, не знам как успяват да останат в бизнеса.

# 32
  • Мнения: 9 650
От квартални магазини пазарувам само ако са специализирани (месарница, млекарница, пекарна). В кварталните магазини, които са за всичко, няма никакво разнообразие на стоката и обикновено има предимно марки, които избягвам (по-ниско качество).

# 33
  • Мнения: 781
Квартално магазинче от което пазарувам е това за плодове и зеленчуци.Лятото някои от зеленчуците са тяхно производство.  Квартален ми е и супермаркета, част от верига обекти в нашия град. Цените му са много добри,  ходя до хипермаркетите само ако имам нещо набелязано.

# 34
  • Мнения: 1 915
Купувам месо от квартална месарница, защото предлага високо качество. Цените са по-високи от веригите, но си заслужава.  Друго купувам от големите магазини. От квартално магазинче купувам понякога зеленчуци и пакетирани храни, ако съм забравила да купя от големите супермаркети.

# 35
  • Мнения: 568
Рядко.. и обикновенно, ако съм забравила да купя нещо от верига .. иначе мн ги харесвам, хем ми навяват спомени, хем повечето им продукти са мн  по-читави от веригите и винаги има кого да питаш нещо ... но .. финанси .. Confused

# 36
  • Мнения: 54 404
Не пазарувам от малки магазинчета откакто навлязоха големите вериги. Не ми харесва да искам, да питам. Предпочитам всичко да е на самообслужване и да мога да разглеждам/избирам спокойно. От зеленчукови пазари също много рядко пазарувам. По същата причина.

# 37
  • Мнения: 9 650
На пазара понякога ако тръгнеш да си избираш може и да те понабият Laughing

# 38
  • Мнения: 40 869
На пазара понякога ако тръгнеш да си избираш може и да те понабият Laughing

Аха, иначе трупат отпред хубави плодове и зеленчуци, а ти слагат на кантара някакви скапани изотзад. Никога няма да си го причиня - да се разправям и карам с тези селяндури.

# 39
  • Мнения: 3 307
От много години на пазара в Стара Загора не ми се е случвало, там ходя при точно определени хора, които са изкарали всичко напред и торбите са пред ръката ти. Късаш торбичката и пълниш каквото искаш.

# 40
  • София
  • Мнения: 15 458
За дребни неща и плодове и зеленчуци(плодове и зеленчуци сам си избираш, слагаш в пликче и даваш да ги премерят) пазарувам всеки ден от малки, които са ми на отсрещната страна на уличката.Знаем се от 38 години, проверяват  редовно срока на годност, а и зареждат по малко, за да не застояват стоките.Брашно, олио, риба  по-големи количества от голям.Месо от специализиран магазин, а препарати, шампоани, сапуни от магазинче на вносител.Кучешка храна от специализиран.

# 41
  • Мнения: 429
Точно срещу блока имаме сравнително малко квартално магазинче, около 60-70 кв.м. е голямо. От него купувам неща, които са тежки за носене, и които не купувам от хипермаркетите. Например минерална вода, двулитрови лимонади, бири, мляко и т.н. Също така ако закъсам за хляб, брашно или нещо такова.

Истинското пазаруване на други продукти, месо, промоционални артикули, готови салати, маслини и всякакви други хранителни продукти правя в големите хипермаркети, най-обичам Кауфланд. Там е най-евтино и промоциите са най-добри.

Така че в кварталното магазинче купувам само малко на брой и определени стоки. Без Кауфланд не мога!

# 42
  • Мнения: X
Тези евтини квартални магазинчета, за които разправяте, в София ли са? Защото аз в София в евтино квартално магазинче скоро не съм влизала. А за мен е безумно да плащам там по-висока цена за една и съща марка сирене примерно, вместо да отида до някоя верига.

# 43
  • Мнения: 19
Вкъщи от началото на "пандемията"сме главно по кварталните магазинчета

# 44
  • Мнения: 1 613
Ние пазаруваме от малки магазинчета и Фантастико. От малките купуваме основно меса, зехтин, сирене и мляко. Наблягаме на качествените продукти и виждам голяма разлика между някои малки магазини и веригите. От последното ни откритие например сме много щастливи. Месото е фермерско и много вкусно. Няма никаква прилика с това от веригите и особено с лидълското и кауфландското. Прясното мляко на Каймакани също е много добро. То е по-скъпо, но няма нищо общо с масовката. Дори с Олимпус. Имат и зехтин произведен в Италия с италиански маслини и предназначен основно за италианския пазар. Повечето хора не знаят, че в цяла Европа имат проблем със зехтините, а за България да не говорим. В най-големите вериги няма нито един качествен зехтин. Такива се откриват само в някои малки магазинчета.

Общи условия

Активация на акаунт