Оспорване на средства

  • 8 148
  • 105
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 188
За да се завърши плащането ви иска код, който се изпраща в момента на заявка да платите на вашия телефон като СМС, т.е. няма как друг да получи този код и да направи плащане.

да, а има ли как да хакнат самият телефон и да получат този код?
Тази статична парола трябва ли да се активира по някакъв начин? Пише, че може да се смени, да я сменя ли първо? Динамичната парола четох, че се получава на смс, но това значи ли, че първо трябва да изтегля и инсталирам приложението на банката?

# 91
  • Мнения: 19 021
не знам да има риск да ти получава друг СМС.ите

отваря се прозорец преди плащането, където има опция  да се прати СМС с динамична парола, нищо не се инсталира, но си прровете в банката издател на картата

# 92
  • Мнения: 68 807
Не казваш коя е банката, за да ти се отговори коректно.

На ОББ ползвам онлайн банкиране, което е различно от мобилно такова. Нищо не инсталирам, влизам през браузър.

Прочети в сайта на твоята банка. Сигурна съм, че е описано стъпка по стъпка, и има отговори на въпросите ти.

# 93
  • Мнения: 19
Здравейте,
Бих искала да попитам дали някой е бил измамен чрез фишинг имейл? Ако да каква е била развръзката? В моя случай ми източиха немалка сума от дебитната карта и очаквам отговор от Пощенска банка дали ще ми възстановят парите? Моля за обратна връзка от хора, които са преминали през този процес.
. Абсолютно същото ми се случи в началото на декември с Пощенска банка. Получих отказ по оспорените транзакции. Ако искате ми пишете. merlin81@abv.bg

# 94
  • Мнения: 7
Здравейте!
Моят случай е поради невнимание. Когато си направих транзакция за теглене на пари, обаче в бързината си взех картата, но не и парите. Никой не е откраднал, сякаш банкомата ги върна обратно. След 5 минути се върнах в същия банкомат и повтрих процедурата, сякаш банкомата е блокиран. На другия ден ходих в ОББ да ми възстановят средствата и ми казаха, че трябва да пусна жалба, тоест оспорване.
Въпросът ми е колко време продължава процеса на разследване, за да получа парите си. Възможно ли е по рано от месец, зависи от ситуацията, дали ще ми ги възстановят?

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 1 150
Здравейте!
Моят случай е поради невнимание. Когато си направих транзакция за теглене на пари, обаче в бързината си взех картата, но не и парите. Никой не е откраднал, сякаш банкомата ги върна обратно. След 5 минути се върнах в същия банкомат и повтрих процедурата, сякаш банкомата е блокиран. На другия ден ходих в ОББ да ми възстановят средствата и ми казаха, че трябва да пусна жалба, тоест оспорване.
Въпросът ми е колко време продължава процеса на разследване, за да получа парите си. Възможно ли е по рано от месец, зависи от ситуацията, дали ще ми ги възстановят?
Пуснете жалба ,правят ревизия на банкомата и Ви ги възстановяват,ако се окаже ,че са вътре.Не би трябвало да е месец.

# 96
  • Мнения: 7
Здравейте!
Моят случай е поради невнимание. Когато си направих транзакция за теглене на пари, обаче в бързината си взех картата, но не и парите. Никой не е откраднал, сякаш банкомата ги върна обратно. След 5 минути се върнах в същия банкомат и повтрих процедурата, сякаш банкомата е блокиран. На другия ден ходих в ОББ да ми възстановят средствата и ми казаха, че трябва да пусна жалба, тоест оспорване.
Въпросът ми е колко време продължава процеса на разследване, за да получа парите си. Възможно ли е по рано от месец, зависи от ситуацията, дали ще ми ги възстановят?
Пуснете жалба ,правят ревизия на банкомата и Ви ги възстановяват,ако се окаже ,че са вътре.Не би трябвало да е месец.

Пуснах жалбата и обясних подробно за ситуацията ми. Парите са вътре, автомата е блокиран и никой друг няма достъп.
Казаха, че до месец ще ми ги възстановят... Защото правят разследване. Друг вариант няма.

# 97
  • Мнения: 54 529
Стана ми интересно защо Андреа тегли пари на каса, при наличие на карта?
Не познавам някой, който го прави в днешно време. Повечето банки имат такса за теглене на каса. Тя не уточнява за коя банка става дума.
Също така дали е възможно друг човек да е записал данните на картата и да е направил злоупотреба с нея?
Съвсем така, мистериозно, да се плаща в Apple ми звучи абсурдно.
Снимане разбрахме, че не е имало, от невменяемия служител.

# 98
  • София
  • Мнения: 16 075
Дева, не можеш да си представиш колко по-млади от нас хора вярват в световната конспирация. Как касиерката в Била ще им сканира картата и гаджето и е бияч на мафията = източване.
Пресен пример от петък след обяд. Излизам от Фантастико, оправям си торбата с покупки и чакам ММ близо до банкомата. Последния е опразнен, не пуска пари. Над 10 души на видима възраст 30 - 45 г. се тръшнаха къде в района има друг банкомат, как да изтеглят пари. Няколко пъти плахо се опитах да ги посъветвам да си пазаруват и платят с картата на каса. Само един прошарен мъж се плесна по челото - вярно, бе. Няколко двойки се подвоумиха, мъжете бяха на моето мнение, но женичките ги подбраха към близкия банкомат на  бензиностанция. А една към 30 годишна зашепна в ухото на милото как сигурно съм от банкоматната мафия и избягаха.
Пенсионерите не ги коментирам, но това бяха сравнително млади хора. За мене народа или е природно глупав или оглупява от конспирации. Ще ми се да не е първото.

# 99
  • Мнения: 54 529
Така е, Аиша. И моите наблюдения са същите. Млади хора, грамотни, не ползват онлайн банкиране, не плащат с карта, търсят банкомати и после ходят на касите на Изи пей. За мен това е абсурд.
Аз от 10+ години не знам къде се плащат сметки, всичко ми е онлайн. От банкомат вече шеста година не съм теглила. Наложи ми се инцидентно, в малък град, защото се оказа, че Изи пей не приемат карти, само кеш, а трябваше да платя нотариални такси.
Затова тази история ми звучи недобре скълъпена.
Като клиент на 15+ банки през годините, ЛК ми е снимана навсякъде, как все на другите им крадат данни, не знам.
За фишинг имейли е ясно. Като си наивен, да се връзваш на награди, си плащаш.

# 100
  • Мнения: 830
Aко по невнимание съм отворила фишинг мейл на който имаше опция "отпиши" и съм натиснала  линка за отписване (само това) , но после загрях, че е фишинг мейл, може ли да има последствия за мен и какви? Какво мога да направя за да предотвратя злоупотреба евентуално в момента към мен?

# 101
  • Мнения: 68 807
Къде го отвори?
Ако е на телефон и си задола в гугъл плей средство за плащане към моб.оператор, може да ти надуе сметката.
Провери си я в момента да разцереш начислено ли е нещо.
Вероятно да...съдейки от това което съм чела.
Ако да, ще ти пиша какво да направиш...

Много от тези изскачащи банери ти задължават сметката независимо кой хикс цъкнеш.
Виж вх.смс дали имаш че си платила/абонирала си се за нещо...

# 102
  • Мнения: 830
Не, не съм плащала нищо, това е просто фишинг мейл от един си кой магазин на който има опция отдолу отпиши ме, натиснах отпиши ме и то ми даде, че ме е отписало от дадения сайт. Но после всъщност забелязах, че това е фишинг мейл и сега се чудя какво мога да направя.

# 103
  • Мнения: 68 807
Попитах откъде сте влезли, от какво устройство.
Това че вие си мислете че не сте платили нещо, не значи, че е така.
За чуденето съм написала какво да направите вече.

# 104
  • Мнения: 830
От телефона съм влезнала в пощата си. Не, нямам натрупана сметка. Нямам начислено нищо.

Общи условия

Активация на акаунт