Моля дайте съвет за нощното хранене

  • 994
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 068
Благодаря на всички за съветите.Последното хранене е толкова рано ,защото малката не може да издържи до следващото -толкова много и се спи.Ако не си легне до 19.30 започва много да плаче, а когато заспи никога не става по график /след около 3.5ч /за следващото хранене.С баща и можем само да се обзалагаме кога ще е това.Не мислите, че искам да лишавам детето си по някакъв начин, но при положение ,че си легна към 11.00 -11.30 ,а тя се събуди 00.00 -1.00 и после 4.00 -5.00 ,а сутринта стане най -късно 7.00 -7.30 как мислите ,че се чувствам през деня.Детето има нужда да се занимавам цял ден с него, а като е хубаво времето да сме на вън.Точно за това искам да въведа някакъв режим.Благодарение на вас вече имам няколко идеи за които отново благодаря.

Съвсем добре знам как се чувстваш, но и това не е толкова фатално. Всичко преминава. Остави детето да те води и не се опитвай да налагаш нещата да стават така както ти искаш. И аз преди време се вмайках тук заради нощното хранене, но в крайна сметка оставих нещата както са си и сега щерката е на 1г 3м и вече не яде нощем. Поне не всяка нощ. На седмицата веднъж се сеща, че и се яде през нощта и аз и давам. Няма лошо в нощното хранене. Ясно е, че ти си изморена и на края на силите си, но имай търпение. Нали знаеш поговорката "Не се дърпай ще свикнеш!"
Съвета, който мога да ти дам е да не я слагаш да спи толкова рано. Ако и се доспива към 19 часа приспи я, но за около час примерно9нещо като надвечерен сън9 и после я къпете и хранете към 22 часа и айде пак в леглото. Поне при нас беше така.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
А по колко мл. яде, може би не й стига папкането, когато й увеличих храната на бебка започна да яде по 5 пъти, като последното хранене е в 21ч, а след това чак в 7-7.30ч. Ние хапваме по около 160мл. на хранене

# 17
  • Мнения: 22 978
Храни я когато иска, остави я сама да се откаже от нощното хранене  Hug
Peace

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 404
Благодаря на всички за съветите.Последното хранене е толкова рано ,защото малката не може да издържи до следващото -толкова много и се спи.Ако не си легне до 19.30 започва много да плаче, а когато заспи никога не става по график /след около 3.5ч /за следващото хранене.С баща и можем само да се обзалагаме кога ще е това.Не мислите, че искам да лишавам детето си по някакъв начин, но при положение ,че си легна към 11.00 -11.30 ,а тя се събуди 00.00 -1.00 и после 4.00 -5.00 ,а сутринта стане най -късно 7.00 -7.30 как мислите ,че се чувствам през деня.Детето има нужда да се занимавам цял ден с него, а като е хубаво времето да сме на вън.Точно за това искам да въведа някакъв режим.Благодарение на вас вече имам няколко идеи за които отново благодаря.
О, повярвай ми знам как се чувстваш. Надявам се да се успокоиш като ти кажа, че и ние сме така. Яде в 21 ч. каша над 200 гр, давам и колкото може да поеме и после в 1ч. АМ -250 мл и после в 5 ч. АМ - 250 мл и после 7-7:30 е на крак и от 1 месец вече ходи и както се сещаш не мога да седна и за миг. През деня спи по 1 мах. 2 часа, разпокъсано. Тук има много мами като теб и мен. Наистина е тежко и понякога си на ръба на силите си. Но просто трябва да приемем, че режима който си прави само детето е най-добрия за него и да го следваме, като силно се надяваме скоро да ни се отблагодари като спре да се буди нощем и остави мама и тате да се наспят.  Laughing  Hug

# 19
  • Мнения: 226
Според мен слагаш я да спи много рано.Ние от малки си изградих ме режим и сега нямаме проблеми.Аз я къпех в 20.30 и в 21.00 я слагах да спи.А колкото до нощните хранения аз я отказах 3-4месец с вода.
На мен не ми се вярваше че ще стане,но стана.Трябва да не се отказваш.Дори и да се буди давай САМО вода-без мляко и детето ще свикне.Успех Hug
Ако има нещо пиши на ЛЧ

# 20
  • Мнения: 231
Извинявай че се намесвам в темичката,но и аз да попитам.Ние го бяхме отказали нощното хранене,но от скоро взе да се буди в 00:00 часа да яде(последното хранене и е в 20 часа) и после към 5-6 часа.Чудя се на какво се дължи newsm78.
Само да добавя,че се храни по 5 пъти на ден и изяжда от около 200 грама

# 21
  • Мнения: 1 881
Ами остави детето, моето още яде нощем, не знам докога Thinking

При нас едва ли е от глад, вечеря супа, но явно е навик, защото щом се събуди и почва да крещи "Дени иска мляко" Twisted Evil

# 22
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Храни я когато иска, остави я сама да се откаже от нощното хранене  Hug
Peace Peace PeaceТони се отказа от нощното хранене-10-20мл едва на 1год.

Общи условия

Активация на акаунт