Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 33

  • 31 590
  • 800
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 751
Аз в началото като кърмех сама се ограничих от шоколада и колата най-вече, първите няколко месеца, защото попринцип ги обичам. Алкохол попринцип не пия. Наблягах на ядки, ама късно разбрах, че не било хубаво да се изяждат големи количества, а аз май си прекалявах. Добре, че не е имало последствия.

А за бебето с жълтеница - моето имаше по-тежка жълтеница и преди да ни изпишат го пратиха на фототерапия, обаче след това пак започна да пожълтява и ходихме в болницата, в която родих, и след измерване на билирубина решиха, че няма да е лошо още веднъж да мине през фототерапия, която вече се заплащаше от нас. Та аз го будих доста често и стисках леко между врата и рамото, за да се събужда. Така ми казаха да правя и той се събуждаше да суче. Като цяло големи притеснения бяха покрай тая жълтеница, особено като педиатъра, при който щях да го запиша, ми каза да му давам вода със захар и отделно глюкоза на определени часове, и то при положение, че беше на поискване кърменето. Направо ужас 🙂 Успех, всичко ще е наред! ❤️

# 751
  • Мнения: 2 585
Да ви питам скадири по време на кърмене могат ли да се ядат?

# 752
  • Мнения: 6 767
Да ви питам скадири по време на кърмене могат ли да се ядат?
Могат и миди и суши и всичко.

# 753
  • Мнения: 486
Дали може по време на кърмене да се използва фотоепилатор ?

# 754
  • София
  • Мнения: 639
И мен ме интересува.
]
Дали може по време на кърмене да се използва фотоепилатор ?

# 755
  • Мнения: 953
Преди мислех, че не може, но в е-lactacia пише че е безопасно
https://www.e-lactancia.org/breastfeeding/laser-photoepilation/synonym/

# 756
  • Мнения: 2 585
Какви мултивитамини/витамини мога да приемам по време на кърмене?
Благодаря предварително!

# 757
  • Мнения: 404
Pregnacare new mum
Какви мултивитамини/витамини мога да приемам по време на кърмене?
Благодаря предварително!

# 758
  • Мнения: 753
Какви мултивитамини/витамини мога да приемам по време на кърмене?
Благодаря предварително!

Премама Дуо, бяха ми препоръчани от лекар и акушерка.

# 759
  • Мнения: 1 019
Какви мултивитамини/витамини мога да приемам по време на кърмене?
Благодаря предварително!

От личен опит мога да препоръчам Pregnacare. Аз ползвах Breastfeeding и ми действаха доста добре. New mum май нямат добавка омега-три, а за зрението на мозъка на бебето тя е полезна. Обаче не знам в летните месеци как стои въпросът. Понеже бях зимна кърмачка ми бяха препоръчали да приемам и по една капсула на ден рибено масло ( на хомеостаза ако има значение ) заедно с тези витамини. За рибеното масло обаче  ми казаха май месец да го спра.

# 760
  • Мнения: 545
Момичета, имам проблем с кърменето. Бебенцето ми е на 1 месец. Кърмих го още от родилното, а после се доизцеждах, каквото е останало. В последствие слагах бебето по един път на ден, тъй като вече се цедях през два часа и нямах физическата възможност да стоя с него по 1 час на гърди и пак цедене.
От няколко дни изобщо не иска на гърда, а е гладен. Плаче, сърди се, гъби се, захапва и пуска, пак рев, не ще и не ще. Давам му изцедената кърма от шише - пие без проблем. Значи ли това, като не го кърмя много пъти на ден е взел да се отучва от гърда? Къде греша?
Имам и проблем с ареола и зърното на едната гърда. Ареолът е като подут след цеденето, боли ме, а зърното е изкривено на една страна. Мажа с крем за зърна, правя студени компреси, но е временно облекчение. Като стане време за цедене и ми става зле, понеже си ме боли, а няма как да не се цедях. Гърдите ми стават на камък и се въртя в един омагьосан кръг.

# 761
  • Мнения: 6 954
В последствие слагах бебето по един път на ден, тъй като вече се цедях през два часа и нямах физическата възможност да стоя с него по 1 час на гърди и пак цедене.
Не става много ясно, поне за мен, защо сте избрали цеденето да е с превес над кърменето, което е било и грешката Ви. Опитайте да давате са суче, когато не е прекалено гладно и изнервено или пък в просъница и постепенно да играничите хиперлактацията си.
И само да отбележа, че думата е "ареола", от ж.р.

# 762
  • Мнения: X
Честото бебе! Влезнали сте в порочен кръг и ви трябва консултант по кърмене, за да ви разкаже по-подробно за кърменето и да ви даде насоки. Накратко грешката е в цеденето. Какво е наложило на първо време цедене? Но и да го е наложило идеята нямам време да кърмя, защото цедя през 2 часа е абсолютно погрешна, трябва да е обратнпто, да нямате време изобщо да се сетите за помпата, защото бебето е там през 2 часа. Вероятно са ви раздразнени зърната от самото цедене, мажете с крем за разранени зърна на първо време, на второ намалете цеденето и накрая го спрете напълно, бебето трябва да е там, не помпата. Възможно е малко да е отвикнало, тъй като почти не го слагате. Според мен имате нужда от консултант, защото сте се забатачили, а след консултацията може да вземете и книгата на Хедра, кояъо ще ви е от помощ.

# 763
  • Мнения: 545
Благодаря ви за отговорите и за поправката на г-жа Шантал. Препоръката само за цедене беше от педиатъра, тъй като го държах по един час на гърди, а не се знаеше колко изсуква за това време, а то родено в 35 г.с. 2710 гр. и тя искаше  да вдигне теглото. Преди това кърмех и след това цедях. Като изцедената кърма я давах следващия път след кърмене.
За един месец съм излизала 3 пъти от вкъщи за по час-два. Единият път на преглед в болницата след раждането. Не съм излизала с малкия именно заради кърменето, че е доста често. Не знам какво да правя. Затворена вкъщи и само цедене и опити за кърмене.

# 764
  • Мнения: 4 850
А не можеше ли просто да се проследи теглото на бебето като не се знае колко изсуква?
Попринцип при кърмените бебета е така- не се знае. Хубаво е да суче често и дълго.
Колко е качило за този месец?
Опитайте да минете само на кърмене, ако трябва се свържете с консултант.
Иначе и аз първите 6 седмици само цедях, но не съм си стояла вкъщи изобщо, излизахме често.
Не е късно да се научите. Но и да карате само на изцедена кърма, това не е причина да не излизате от вкъщи. Все трябва да имате половин-един час за разходка пред блока поне.

Общи условия

Активация на акаунт