В момента чета ... 74

  • 36 188
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 700
Завърших "Светлина между два океана". Отдавна книга не ме беше развълнувала толкова дълбоко, просто прекрасна.
Не знам с какво да продължа. Винаги след силна книга ми е много трудно да избера следващата. Започвам една, втора, трета докато се закача за някоя.

# 76
  • Мнения: 13 996
]
О, и аз съм на линия Simple Smile
Мина много леко ... като за човек с три ваксини Grinning
И ние сме с 3 дози,караме го леко с книги и сериали/трима сме болни сега...

Това ми беше мечта, мислех че за такива ваксинирани  няма друг начин на  боледуване, но не се случи баш тъй. Изкарах го тежко с АБ 14 дена, темп 39,5, възп на ушите. Тийнът и той ваксиниран по пълна програма, явно на мен се е метнал и той с многа висока темп и десет дена АБ с усложнение синузит и уши. Нищо не можаме да прочетем- ни аз но той. ММ който е филмоман изкара болест мечта сериали, фулми..
За Януари най- трудната ми книга беше Естетическа теория на Тиодор Адорно. Живо предизвикателство и голяма мъка. Трябваше да я чета спешно на руски защото в бг втора употреба беше над 100 лв книгата и да правя симултантен превод на някои глави на човек.
Иначе от готините прочити - 4-те книги на юлка спиридонова - Наръчник за оцеляване в гимназията ( подарък на тийна за НГ) . Фаворит ми стана Кронос. Също от неговите нови книги - прочетох Малиновият Хълм. Приятна книга, без да е сладникав.

В момента чета Кракауер - в разредения въздух. Чела съм и Среддивата природа, но за Еверест ми хареса повече. Книгата е силно въздействащи, разтрисаща, потрисаща, шокираща. След първия прочит реших че трябва да се задълбоча в детайли, следя карти, маршрути, чета за героите - реални личности. Книгата ми допадна. Обърна коренно някои от представите ми за катерачи и Еверест.

Последна редакция: пт, 04 фев 2022, 13:48 от _re_ge

# 77
  • Мнения: 6 347
_re_ge, съжалявам, че при вас е било така, наистина този вирус не е за подценяване. Аз го изкарах по-леко от предишния път (когато също не беше тежко), също имам 3 дози, но наистина това чудо е много непредсказуемо и човек трябва да има едно наум. Стискам палци да е наред всичко при вас!

А аз, макар че съм още в началото на The Winter People, харесах много стила на Дженифър Макмеън и мисля, че и историята ще ми хареса. Усещам някакъв уют като от книгите едно време, в детството ни.

# 78
  • Мнения: 536
Благодаря за информацията за гудрийдс:

# 79
  • Мнения: 141
Завърших "Светлина между два океана". Отдавна книга не ме беше развълнувала толкова дълбоко,
просто прекрасна.
Не знам с какво да продължа. Винаги след силна книга ми е много трудно да избера следващата. Започвам една, втора, трета докато се закача за някоя.

А откъде мога да си я сваля/закупя?

Аз чета а Лоран Гунел - “Бог пътува винаги инкогнито”. И “Жертва 2117”.

# 80
  • около Варна
  • Мнения: 1 085
Приключих "Совата" на Самюел Бьорк, много ми хареса, ще търся други негови книги. Типичен скандинавски трилър, изпълнен със студ, мрак, зловещи тайни, книга, която те държи в напрежение.

# 81
  • Мнения: 636
Записвам се с “Хана”, която така ме увлече, че не мога да я оставя. Поредна книга, която съм си купила след мнение на Миж в темата. Благодаря!

Единствено не ми харесва, че Тодорка Минева очевидно е спала докато е редактирала и текстът е пълен с грешки. Това разбира се не разваля удовоствието ми от книгата, но е дразнещо.

# 82
  • Мнения: 536
"Хана" и "Един аристократ в Москва" нямат отрицателни отзиви тук, в тази тема.
Една от следващите, които планирам, е "Светлина между два океана".
"Останалото е мълчание" на хартия в момента чета, а слушам първата ми Камила Лекберг - "Леденото момиче". И двете са добре.

# 83
  • София
  • Мнения: 948
"Хана" и "Един аристократ в Москва" нямат отрицателни отзиви тук, в тази тема.
Една от следващите, които планирам, е "Светлина между два океана".
"Останалото е мълчание" на хартия в момента чета, а слушам първата ми Камила Лекберг - "Леденото момиче". И двете са добре.
Да не е "Ледената принцеса"? Мисля това беше първата книга от поредицата за Патрик Хедстрьом. Поредицата много ми харесва.
За разлика от Златната клетка и Сребърните криле на същата авторка.
Приключих със слушането на Сребърните криле. Отворен финал, вероятно ще има трета книга. Както писах преди нещо не съм очарована... Историята ми е малко като съшита с бели конци. Много секс - в първата книга по двойки, втората по тройки... Ако има трета сигурно ще са групови оргии. Акцентиране на марките на всяка дрешка, чанта, обувка. Като, че някой друг да ги е писал тези две книги. Бестселъри... явно съм встрани от тренда.

Прочетох малко от Box, новата и книга писана в колаборация с Хенрик Фексеус - обещаващо започва.

В момента слушам Фермата на животните и чета Жената в капан.

Последна редакция: пт, 04 фев 2022, 20:22 от magina

# 84
  • София
  • Мнения: 1 793
Минерва скрийншотът от приложението ли е, или от десктоп? Не го виждам това в приложението ☺

# 85
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 607
От десктоп е, не съм го търсила в приложението.

# 86
  • Мнения: 10 512
“Box” на мен ми хареса. Чакам вече втората, да бързо я преведат. https://www.adlibris.com/se/bok/signerad-kult-9789143538342?camp … a724-5102c4c9b560

Последна редакция: пт, 04 фев 2022, 21:40 от fenyx

# 87
  • София
  • Мнения: 9 141
Изтървала съм новата тема.
Завърших "Ева Луна" на Исабел Алиенде. Не съм впечатлена. Много са ми хаотични историите в романа, по странен начин се пресичат, по-бавно ми вървеше и по - скоро не бих я препоръчала. Липсва и нещото, което да те грабне.
Започнах "Малък живот" на Ханя Янагихара. Тръгва ми малко мудно, но съм съвсем в началото. Разказва се за четирима приятели, но ми е трудно още да ги оразлича кой кой е. За първи път ме дразни книга откъм превод/редакция. Има доста грешки. На места сгрешени лични местоимения; има изречения тип "Пешо и Гошо бяха изморени. Затова той реши да не разопакова днес багажа." Чета ги по три пъти, докато разбера, че е просто грешка.
Мисля че и "Хана" е на същото издателство. Дано не е характерно за всичките им книги.

# 88
  • Мнения: 10 758
"Хана" е на изд. СОНМ, а "Малък живот" - на изд. "Лабиринт". Нямат нищо общо..
Не съм забелязала фрапиращи грешки в "Хана", чак съм изненадана. Докато за "Малък живот" не ща и да си спомням дори... Joy

# 89
  • Мнения: 1 647
Мотивира ме да започна "Малък живот", все посягам към някоя по-тънка книга.
В момента чета "Тайните убежища" и мога да кажа, че ме изненада - след средата сякаш чета друга версия на същите герои, много оригинален похват, рязко обръщащ гледната точка. Трилърите не са любимия ми жанр, но тази не мога да я оставя.

Общи условия

Активация на акаунт