Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през февруари

  • 91 108
  • 3 179
  •   1
Отговори
# 315
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Кажете, моля, някоя интересна гарнитура за риба.
Не знам дали е интересна, но понеже тази вечер сме на кюфтенца от бяла риба с бекон, фемилито, дето не е кето добродетелно, ще яде към тях салата от картофи, млечен зелен грах, кисели краставички, червен лук, зелена ябълка, селъри, чер пипер, зехтин и горчица. Всъщност, тази салата търпи милион вариации и върви и с пилешко, и с печено свинско, и с шунка, и с варени яйца.

много лесна и много проста - зеленчуци на пара, може някакъв замразен микс, може каквото си имаш вкъщи.
след това загряваш в тиганче малко олио или масло и мяташ задушените зеленчуци вътре да се залепят малко по тигана и да добият по-друг вкус.
за риба са се утепАли.

какво е куркудена чорба?
все съм назад с материала, наскоро в друга тема някой го спомена и се търсеше значението.
последно май се оказа магаренце или конче, защото вървяло все след майка си.

# 316
  • Мнения: X
Фил, смилам в блендера филета от бяла риба+ бекон. Съотношението е малко на око, но да кажем, 1:3 в полза на рибата. Добавям яйце, галета или царевичен грис, за да се получи достатъчно гъста смес. Сол и черен пипер. После с помощта на две лъжици, че мразя да пипам с ръце, оформям кюфтенца, мятам ги в тава, постлана с хартия за печене и ги изпращам за около 20 минути във фурната.

# 317
  • Мнения: 10 887
Точно вчера риба вечеряхме, гарнитурата ми беше смесени пакет замразени зеленчуци (карфиол, моркови и броколи) и още един пакет броколи. В тиган със зехтин ги слагам, без да добавям вода, ние ги обичаме да не са прекалено омекнали, затова директно в тигана ги правя. Когато са почти готови добавям сметана, в случая имах само заквасена, та 2 лъжици заквасена сметана и отгоре настъргах пармезан. Даже и ММ ги хареса, а той не обича броколи хич. И бекон върви с тях Simple Smile

# 318
  • Мнения: X
Точно тази смес - карфиол, броколи, моркови, плюс още един пакет само броколи, ми е любима за гарнитура на телешко със сметана.

# 319
  • Мнения: 12 013
Уиш, така и така си почнала, кажи и за телешкото 😄😋
Ули, дано ви хареса.
Това е темата с най - гладните булки в целия форум 🤣😋
Трябва да мисля събото неделните манджи, че да наглася и пазара утре.

# 320
  • Мнения: 7 243
ДобрЕ, куркудената чорба е любимата чорба на МУ - свинско месо, кисело зеле, зелев сок, фиде. Има и разни други вариации, но той така я прави.

# 321
  • Мнения: 6 299
Това е темата с най - гладните булки в целия форум 🤣😋
И май с най-големия балкон 🙄.Тъкмо го прегледах,само непознати за мен имена.Привееет,Балкон!💁🏻‍♀️

# 322
  • Мнения: 7 243
Освен най-гладни, май сме и най-жадни Joy
И в тази връзка, МУ се прибра с бутилка текила - по погледа ми познал, че много ми се пие Joy Joy Joy

# 323
  • Мнения: 1 191
Наспорт от мен! Захващам от рано днес, малкото зло, се опитва от няколко дни да изкара всичките ми демони и да намери точката на пречупване...днес почти успя. Поръчах два чифта евтини кецове и едини сандали, сега ще полея поръчката с вино, лошото е че взе да свърша и трябва да се заредя Balar wine estate, мускат отонел - гевюрцтраминер 2019, многооо добро!

# 324
  • София
  • Мнения: 18 703
Излезе ми урината, и Внимание ее, няма бактерииии, много се радвам.

# 325
  • Мнения: 7 243
Юхууу! Браво, Мид, много се радвам!
Ето, имаме си основателен повод за пиене - черпим се за добрите резултати на Мид Simple Smile

# 326
  • Мнения: 1 191
Браво, Мид! Ще пия и за твое здраве!

# 327
  • София
  • Мнения: 18 703
Пийнете приятелки, аз не пия, но Вие ще ме отсрамите.
И, че утре е петък.
❤️

# 328
  • Мнения: 18 473
Кажете, моля, някоя интересна гарнитура за риба.

Броколи, задушени в масло. Laughing Не знам колко е интересна, това ще правя тази вечер.

Браво, Мид, всичко си изтрепала! Smiling Imp

# 329
  • Мнения: 2 784
Браво, Мид! Утре ще полея резултатите ти! Днес ще зобам последното хапче АБ. Пия и сироп за кашлица-няма такава гадост, брррр.
За рибата, ако не е късно - студен сос от счукани орехи, чесън, малко олио/зехтин и сол на вкус, добавя се малко вода/соса трябва да е гъст/бърка се енергично да се смесят съставките топиш, ядеш и ревеш. За пържена, печена риба е перфектен. По моя край си има име, ноооо сега не мога да се сетя.

Общи условия

Активация на акаунт